Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

alinuk, am stat sa vad pozele , filmuletul,mmesajul...super atmosfera felicitari
azi cumparam si noi dulciurile si fructele ca sa completam sacosele
maine am serbare la scoala la Ema, poimaine la centru si mai avem musafiri pe 27 tot intr-e veselie o tinem
merita si acesti copii sa se bucure

azi am avu zi de administrativ, periat covoare si modificat decorul- mobila plimbata, fac si eu cum pot nu ma stresezrea tare ca tre sa stau dupa copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Am mai aflat doua cazuri...
O familie din Nicolesti, cu doi copii, Madalina de 12 ani si Ginel de 14 ani. Mama a plecat de 6 ani in Italia si s-a recasatorit acolo. Nu s-a mai intors la copii. Acum un an tatal a alunecat si a cazut cu o drujba in brate si a murit in chinutri groaznice . Copiii sunt crescuti de bunici. Madalina o intreba mereu pe bunica de ce o pedepseste DD asa pe ea, de i-a luat ambii parinti.

O familie cu 5 copii, crescuti numai de mama in Ramnicu Sarat. CAnd sotul a aflat de ultima sarcina - gemeni, i-a cerut sa intrerupa insa mama a refuzat. Dupa batai groaznice a fugit, gravida, cu copii de acasa. Acum ii creste singura pe toti 5 - Teodora - 13, Cristina - 12, Catalin - 10 si gemenii Maria si Paul - 2 ani. Copiilor le-a dus cineva portocale pe care le-au mancat cu coaja - nu mai vazusera niciodata si nu stiau ca trebuie curatate. Mama zice ca de banii aia cumpara cartofi sa le faca de mancare.

Fetita de care scriam anterior, Denisa, are 12 ani. Parintii ei au fost prinsi furand si consumand droguri in Bucuresti si inchisi. Asistenta sociala care s-a ocupat de cazul ei a gasit fata plina de paduchi acasa (in Ramnicu Sarat), nespalata, nemancata. Acum o creste o bunica in varsta, si ea la limita saraciei.

O veste mai bunicica - baietelul de 6 ani caruia i-a murit mama a fost prezentat la TV local si s-au adunat hainute pentru el. Am discutat in seara asta cu cineva de la postul TV si mi-a zis ca este cat de cat 'asigurat' o perioada cu ceea ce a primit.

Sper din tot sufletul sa gasesc ceva la depozit sa le iau si o sa incerc sa pun banuti sa le cumparam si lor ceva alimente de Craciun.


Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!




Ioana, cum crezi ca am putea sa ajutam ? Ai pe cineva acolo sau cum ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

sa va zic una tare de tot
marca D Puric

intrebare jurnalist: "Când ati aflat ca nu exista Mos Craciun?"

raspuns D Puric: "N-am auzit nici pâna acum asta. stiu ca o data fiul meu (Octavian – n.r.), când avea vreo sapte ani, mi-a zis, distrus, ca învatatoarea a zis ca nu exista Mos Craciun. si i-am zis: „Las-o în pace, sa suporte consecintele!”. N-am auzit vestea asta proasta pe care mi-o dai tu acum!"



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Gata,mi-am luat o camera noua,Nikon....am sa fac pozeeeeeeeeeeee...

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

fetelor,eu am scris luni pe plasa aceea cu lucruri noi ca e pt Slobozia pt 27 dec,ca asa a zis alinuk si cu Gaby,sa se duca acolo ce a mai ramas din ele .Dar cred ca nici ele nu stiau ca pt Slobozia Mosu are sacul gata deja,asa ca va rog sa ma iertati si pe mine daca am facut traznaia
Nu prea mai am timp sa stau la Pc ca am inceput pregatirile (deseara fac turta dulce ;-) )).dar tot mai fur eu cate 10 minutele si mai citesc pe aici.


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mai aveti nevoie de hainute pana intr-un an?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

eU AM NEVOIE.....
Mama mea se ocupa de nou nascuti..adica isi face meseria ...si in satul unde isi desfasoara ea activitatea...este o familie..a nascut femeia o fetita....frumoasa si bucalata..dar la bilantul anual a venit cu ea imbracata intr-un cearsaf...nu are haine pentru micuta....
Eu nu mai am nimic de la Eva....iar prietenele mele au bebei deja domnisoare sau cavaleri....si de nou nascuti nu avem.Ce trebuie sa fac sa le duc hainutele amaratei aleia de familii?


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

E vb de o fetita cam de doua trei luni....ultima data a vazut-o mama la ea acasa si era intr-o bluza de-a surorii de sapte ani,cu manecile legate in jurul ei,adica infasata....



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Azi le iau si cum fac coletul te anunt,le pun la posta?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Dragelor, ce e tacerea asta ? eu am treaba multa multa, voi ce mai faceti ?
Am vb cu Teutz si Aka, erau de dimineata la depozit, furnicutele noastre

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput