Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariastoica spune:

Alinuk, am adormit asa multumita aseara. Ce sclipiri aveau in ochisori O sa am una dintre cele mai frumoase sarbatori si va multumesc si voua tuturor.
Vreau si eu la intalnire,dupa Craciun ma eliberez semnificativ si vin din Buftea daca vreti sa iau pe cineva.
Azi si maine ma duc la cumparaturi si vineri duc pachetelele, Alinuk vreau si eu pungi cu desprecopii cum rezolvam? M-am gandit sa iau si cateva cregi de brad si sa le impodobesc eu cu globulete (mi-au ramas multe), asa ca un mini bradut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

apropos inimoashele intre Craciun si Revelion ma gandesc la o intalnire la ceas de seara, undeva la un resto..nu stiu (dupa finalizarea tuturor actiunilor de Mosh..veniti cu propuneri)




Mey...eu incep sa cred ca o faceti special..eu nu sunt acasa intre Craciun si anul nou...plec pe 26 si vin pe 8 ...sa faceti poze.

Aka.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

neata. eu am sa plec spre depozit acum.
astazi trebuia sa ducem cadourile la nasta dar nu stiu daca vom reusi. eu nu pot lua pe tati cu masina ca nu am cu cine lasa copii, si sa-i le iau acolo nu pot, Cris inca mai are varicela sistemul imunitar e slabit in perioada asta si n-as risca nimic cu ea.
rugamintea mea este sa ma ajute cineva cu masina doar sa le ducem pana acolo, eu am sa le car inauntru si sa le impart copiilor. asta in situatia in care vom termina de cumparat, ambalat...

nu va mai spun ca G. vrea sa dea cu lavabila azi in camera Cristinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Am scris la subiectul cealalt ca am bocit...pe bune!
Aka, astazi sunt fara masina. Maine merg cu masina la job (in Pipera) si daca nu exista nimeni sa te ajute, vorbim la ce ora si imi iau o pauza. Vin la depozit, incarcam, te duc la Nasta si ma intorc inainte sa ma dea astia afara. Teoretic la noi nu se dau concedii sau libere in saptamanile astea iar eu am cam abuzat cu doua zile saptamana trecuta. Noroc ca am o sefa ok , a si donat lucrusoare si bani pt actiunea noasta...
Cat despre intalneala...cu drag, seara sunt a voastra! Ca locatie e de preferat ceva aproape de un metrou, sa poata pleca lumea acasa mai usor. Ceva in zona veche a orasului? Metrou aproape dar mai greu de parcat pt cei cu masina. Mai stiu in zona Iancului doua "chestii": Cuptorul cu lemne - pizza/paste/salate si un tiramisu delicios sau Casa Iancului - meniu international+vanatoresc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Aka, la ce ora ai vrea? Pot incerca sa racolez prietena care ne-a mai ajutat, dar cred ca ea poate dupaamiaza..pe la 5-6. Nu dau de ea sa aflu exact.
Dar stii ca nu stun pijamale pentru toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cricor

Aka, la ce ora ai vrea? Pot incerca sa racolez prietena care ne-a mai ajutat, dar cred ca ea poate dupaamiaza..pe la 5-6. Nu dau de ea sa aflu exact.
Dar stii ca nu stun pijamale pentru toti.


Eu am mai identificat in noua listuta pt Nasta 3 copilasi pt care as putea sa iau pijamale, deci o sa trec pe la magazin inainte. Incerc sa ma mai opresc in drum spre depozit la magazine. Daca nu gasesc, magazinul Obor este o varianta?

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Cred ca magazinul s-ar putea sa fie mai scump ca varianta tarabelor de langa. Anul asta n-am mai ajuns pe acolo, dar inainte asa era. La celasi produs, cei din magazint trebuie sa plateasca chiria spatiului mult mai mult ca cei de afara.
In dupamiaza asta eu n-o sa mai am acces la net (iar serbarile, astea). Vb pana atunci sau tarziu diseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

fetelor, cine a pus o eticheta pe hainutele noi ramase la depozit ? parca scria pe ea "slobozia" si acolo am trimis pentru toti.
M-au sunat Teutz si Aka sa ma intrebe .

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Papanash

eu am pus (de fapt cred ca am rugat-o pe Gabby sa puna)
dar stiu sigur ca este sacosa cu hainutze noi cumparate si ramase
si ne-am gandit ca daca mergem in 27 acolo (sau macar una dintre noi) sa le ducem

era o varianta

dar, sigur cred ca e bine sa ajunga acolo unde e nevoie si unde nu am fost inca / la mom scrierii hartiei nu stiam si de alte cazuri neacoperite



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

a plecat un sofer de la mine cu masina la un service gasit de sotziune
sa puna geamul

ma costa 200lei / prefer sa dau banii astia decat sa umblu acum de sarbatori pe la politzii, asiguratori, etc etc...toti sfintii

are idee careva de un cd/radio second ceva? un naspet / nu dau mai mult de 50lei pe el
sper sa nu ma supraliciteze careva


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput