Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aka spune:



eu pe post de mos . am ajuns azi dupa o zi lunga si obositoare. dar a meritat tot efortul nostru si al vostru, al tuturor.
cand am ajuns unii copilasi inca doarmeau mai ales cei mici sub 4 ani. erau singuri, fara parinti, si cred ca mare va fi bucuria lor cand vor gasi cadourile . pe ceilalti maricei i-a chemat asistenta si le-am impartit cadourile. erau tare fericiti ca nu i-a uitat Mosul, cei mari glumeau spunand ca au "fost toti cuminti".
m-au impresionat foarte mult copilasii acestia, dupa ce ca sunt bolnavi, sunt si fara parinti si internati in perioada asta frumoasa. si sper din tot sufletul ca le-am facut o bucurie vizitandu-i azi.
a existat o mica problemuta, o fetita nu a fost pe lista dar i-am improvizat repede un cadou. cand am urcat sa il duc i s-a luminat fata cand a vazut ca a primit si ea ceva.

acum partea tehnica . am cheltuit in kaufland 320.52 lei, fiecare copil a avut in punguta 4 portocale, 1 ciocolata, un pachet de biscuiti, un mos de ciocolata, napolitane, suc la cutie cei mici, suc in sticluta cei mari, biscuiti. am mai cumparat o cutie de bomboane pe care am impartit-o mai mult la cei mari care nu prea aveau mare lucru in punguta. si am vazut ca a scris Miremia de celelalte cumparaturi. am sa fac poza la bonul fiscal si il afisez. din pacate nu am facut poze, uitasem si aparatul in masina, ma si grabeam sa ajung acasa la mandre , plecasem de dimineata de la 10.30 pentru 3-4 ore, dupa indelungi "lupte" tati reusise sa se culce pe amandoua pana am ajuns eu acasa

va multumesc din suflet pentru implicarea voastra, Miremiei trebuie sa ii cer scuze ca am tinut-o atata timp cu Mara plecata de acasa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

de cand am ajuns acasa mananc continuu .
Miremia stie de ce .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Aka, Miremia, sunteti grozave, ma bucur enorm pentru ce ati facut !!!

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Aka,Miremia,
bravoo fetelorrr,sunteti minunate si ma bucur multtt ca v-am cunoscut

Gaby,
sanatate multa la puiut!multa,multa!
Alinuk,
imi pare rau de patania cu masina

noi ne-am pricopsit cu enterocolita si gat inflamat.suntem ametiti de nedormiti dupa atata febra,impachetari si stres maxim,dar dupa prima tura de antibiotic deja se simte mai bine.aveti grija de puiuti,multa sanatate la toata lumea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Aka sa ai pofta!

Si eu ma bucur ca am reusit sa ajungem azi si sper din suflet ca le-am adus un strop de bucurie copiilor!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Gaby, am reusit (greu) sa-ti virez banii restanti.
140 RON

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Acum au plecat 195 RON spre Miremia , pentru pijamalute si sosete nasta .

Aka, vreau sa-ti trimit si tie, imi dai te rog datele contului ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

dandusa, multa sanatate baiatului !


............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariastoica spune:

Bravo fetelor, inca o noapte linistita si implinita. Monica, pentru efortutile tale ma ofer sa stau cu fetitele tale ca sa mergi cu sotul la un suc, Miremia si pentru tine daca e cazul. Sunteti tari, felicitari.
Am luat si eu pentru fetitele de la centru Stejarel pufuleti, biscuiti, nuga,mandarine, bomboane,prajiturele cu fructe de padure, maine iau sucuri si lucrusoare si fac poze. Am emotii.... Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Dragelor, sunteti tare obosite, dar bucuria copilasilor de la Nasta merita si ea mentionata la subiectul deschis ieri de Alinuk, va rog mult, haideti sa povestiti si acolo cum a fost, ce ati facut .

Daria, spor la treaba, acum am vb cu Di si mergea la depozit sa mai duca cate ceva, va urez succes si voua , de-abia astept sa ne povestiti !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput