Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Din nou nu va pot spune buna dimineata, ca iar ati scris pana tarziu, se vede ca se apropie ziua cea mare ca nici la Cluj nu am avut somn; am facut pachetele cu jucariile si dulciuri/fructe separat pentru fiecare copil. Hainele le-am pus in cutii de carton, ca nu incap toate (jucarii, haine dulciuri) in punga de cadou, asa ca vom avea un Craciun bogat la Cluj.
Am primit haine de fetita de 1.5-2 ani, dar noi nu avem fata de varsta asta. Sa trimitem un pachet inapoi la voi sau mai bine (pentru a evita costuri suplimentare) sa le dam unei fetite de aici? Veronicach, cred spunea ca ar avea unde sa le dea.
Papanash sa ne dai de stire cand virezi banii si care e suma virata. Daca nu intra pana maine dimineata la 9 punem de la noi si ne "decontam" dupa ce intra.

Laura

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Aka, LA MULTI ANI pentru fetita ta Maria. Sa creasca mare si sanatoasa, ca de restul aveti voi grija .


Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetelor ma lasati singura?

so,

aseara am fost la cumparaturi pt dulciurele si fructe
am facut pungutze separate ca nu incapea tot in alea IloveDC
Am fost in Lidl, noroc ca imi stabilisem o limita (calculasem duminica va amintiti un max de 20lei/copil) ca eram in stare sa iau tot magazinul
iata ce contine pungutza de surpize dulci si fructe - pt care am consumat din buget 275lei/cei 14 copii (chiar am fost si sub bugetul estimat cu 5lei): / pastrat chitanta de la Lidl/ Papanash ti-o inmanez odata cu diferenta de banuti
o punga pufuletzi cu surprize
un ou kinder
o ciocolata
un mosh
bombonele gumate sub forme de ursuleti, stelutze, inimioare ft ft colroate
o turta cu ciocolata sub forme de stelutze, inimioare, etc
4 gumitze diferite Maoam
un suc
un mar, o portocala si un gref
am facut si o poza:
http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/6542452431/in/photostream

aici sunt toate pungile:
http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/6542452425/in/photostream/

multumesc mamei mele pentru ajutor si pentru gazduire (realizati ca nu le puteam duce acasa 'in gura ostrogotzilor' ca nu stiu ce se alegea de ele)

norok cu ea ca altfel nu mai ajungeam la concert, am fost si eu la Strauss Forever, super mi-a placut. l-am luat si pe Teo, si el a fost incantat / a stat cumintel, a ascultat, cred ca i-a si placut
la pauza lumea a fost servita cu sampanie si piscot...(e clar ca un motiv imp ca i-a placut piticului a fost si acel piscot )

Alex&Sara prietenilor tai carora le-ai oferit invitatiile ce au zis de concert? ma rog, ei au stat la vip, pe scena... noi am fost cocotzati pe la balcoane

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Dandusha are copilul bolnavior, a vomitat azi noapte

IoanaPos daca esti pe faza, treci pe la ea sa iei cheia ca nu are cum sa ajunga

azi noapte dupa concert am trecut pe la DICirstea (era spre 11 noaptea) sa iau niste cadouri pt un baietel de la Domnesti care ramasesera de vineri la ea in portbagaj

de asemenea, mai avea doua colete pe care le-am luat de asemenea eu
m-am uitat in ele, sunt hainute pt baietel de 1 an
si pt un adult (femeie)
le voi directiona la tara, familiior cu multi copii despre care v-am mai spus / satul se numeste Tatarani,la 15km de Targoviste, in jud Dambovita

La multi an Maria de Aka!




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


dicirstea - ajung eu la familia cu 3 copii din Mogosoaia, da-mi te rog pe PM tel. ei si tel. tau, sa stabilim ce pachete duc si de unde le pot lua.

Alinuk - multa bafta astazi, iti tinem pumnii, sigur va iesi totul bine, mi-ar fi placut sa merg cu tine, dar azi am doua serbari la afterschool, una dupa alta ...

Mari_paun - confirm sigur acum ca ajung la Slobozia pe 27. Vorbim.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Papanash te rog sa o treci la donatori hainutze si pe
Emanuela Ciofalca / Iasi
in coletele de le-am luat aseara de la DiCirstea
erau cateva hainutze, chiar daca nu multe, ft frumoase si curate
personal sunt fana acestei alegeri - de a transmite lucruri cat de cat rezon



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetelor,

persoana care a cumparat tricicleta si multe multe jucarii a scris la subiectul
'16 decembrie..'
e nou membru al DC vad




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Rall, te rog sa ne spui ce ai de gand sa faci cu familia din tg Bujor, in afara de a le duce ce am pregatit pentru ei, poti sa mai cumperi alimente ? Poti ( ai cu ce ) sa-i aduci intr-o seara in Galati sa le aratati orasul impodobit ? cine te ajuta ? Hai sane povestesti !


Papanash, deocamdata am renuntat la ideea de a-i aduce in Galati. Am spus sa mergem intai acum, cu cadourile de Craciun, sa ii cunoastem pe copii, sa vedem daca ar vrea, cum sunt. Ei au varste destul de maricele (cel putin unii dintre ei) si as vrea sa ii cunosc inainte de a-mi asuma asa responsabilitate

Astazi va veni lalua la mine, vom face fiecare punguta cu hainutele si jucariile primite de la voi + cateva de le mai aduce ea.

Tot astazi mai pe seara sau maine vom face si cumparaturile (sa imi spuneti ce buget avem) iar miercuri / joi le ducem si revenim cu stiri despre ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Alinuk, am vazut. A zis ca i-a placut si mai vrea. Data viitoare o invitam si la sortat si facut pachete, nu?
Aka, la multi ani!
Dandusa, sanatate multa puiutului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariastoica spune:

Buna dragelor, multumesc ca ati oprit si pentru mine cateva lucrusoare. Eu ajung joi la depozit sa merg si cu DiCirstea la Voluntari, sper sa mai gasesc si ceva jucarii.
Aka, la multi ani pentru Maria. Multa sanatate Dandusha.

Mergi la inceput