Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

neata, fetele,
eu vin cu o veste proasta, Alinuk a patit un necaz, i s-a spart masina , ziua in amiaza mare, i-au luat casetofonul .
Coletele sunt in continuare in porbagaj, dar din pacate masina este avariata, nu stiu cum o sa se descurce cu mersul la domnesti...

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Aka, la multi ani frumosi pentru minunatia ta, sa fiti mereu la fel de buni si deosebiti asa cum v-am cunoscut !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Aka vad ca nu a scris, ca-i prea draguta..asa ca scriu eu.

Azi e ziua fetitei cea mare... a mers totusi la depozit sa faca pachete pentru Nasta..si nu a avut cheie, si nu a avut cum sa intre... asa ca s-a intors acasa...fara masina. Va imaginati cam cum e sa bati drumul din Berceni in Colentina (dus-intors) cu RATB-ul, era foarte necajita, foarte foarte.

Chiar nu se poate lasa o cheie unde era si inainte? A fost depozitul ala plin ochi si cheia statea acolo, iar acum nu se mai poate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

am facut urmatoarele plati :

Cluj- Laura-s = 400 RON
galati- Rall = 300 Ron
secuieni-eumada = 300 RON



Spor la cumparaturi fetelor, aveti treaba multa acum, nu uitati pe langa fructe,dulciuri si traditionalul cos de craciun, eumada daca reusesti sa duci un mic bradut ar fi super, ar fi primul bradut al copiilor de-acolo.

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Dianaalex, da-mi te rog pe PM datele contului, nu le mai gasesc, am nevoie de ele.

Dariastoica, si de la tine si de la Di vreau contul sa va virez cheltuielile pe care le veti face pt voluntari si stejarel.
cricor, ai rezolvat ceva pt nasta ? poti prelua actiunea ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

La mine nu au intrat inca banii, dar nu e problema, daca stim bugetul, putem cumpara.

Multumim mult!, cred ca vor fi foarte surprinsi si fericiti copiii. Abia astept sa va arat reactia lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

fetelor, nu are rost sa va necajiti, o sa ma arunc intr-un taxi si merg sa las cheia la locul stiut, de fapt cheile, ca eu oricum n-am fost niciodata singura acolo (nici n-as nimeri intre zecile de usi, dar cred ca la nevoie m-ar ajuta bgs ).
toata lumea e grabita, toata lumea e stresata, copilasii se imbolnavesc, hotii sparg masinile, unii n-au facut nici o pregatire acasa pt sarbatori, unii n-au avut timp nici macar de brad, unii nu si-au facut planul si sunt penalizati la salariu...eu una mi-am asumat tot, si nu-mi pare rau.
haideti sa zambim si sa finalizam ce-am inceput, asta este cel mai important.

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Buna fetelor,
Am vreo doua magazine cu 13 lei in zona, pot sa intru sa intreb de pijamale daca vreti. O sa iau listuta cu mine si daca gasesc la un pret bun va spun in maxim 2 ore.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Multumim Papanash si tuturor fetelor. Fara ajutorul vostru Craciunul nu ar fi fost la fel de bogat pentru familiile de la Cluj; am adunat si noi la Cluj ce am putut, dar am fost, sau inca suntem numai 3 fete, asa ca ajutorul vostru este binevenit si va multumim din nou.
Biata Alinuk, numai asta ii lipsea acum....cineva incearca sa ne testeze , dar noi nu ne lasam si vom aduce bucurie de craciun in casele oamenilor.
tuturor,
Laura

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

cricor, ai rezolvat ceva pt nasta ? poti prelua actiunea ?



Eu v-am zis ce pret am gasit ... care e mare..in jur de 30 lei.

Din pacate eu nu pot mere la spitalul nasta. Copilul meu nu e vaccinat contra TBC-ului. Asta vara am umblat la zeci de doctori, o gramada de analize si o teroare generala pentru ca a fost suspect de TBC...imi este teama sa merg intr-un loc unde sunt oameni internati tocmai pentru aceasta boala.

Mergi la inceput