Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Dicirstea, daca reusesc maine de dimi sa ajung la depozit pot sa iau cheia de la tine? Ca e o epopee cu cheile de la 'birou' cum zice Papanash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

re: poze - am facut o arhiva salvata aici. O tin astia cam 7 zile, cred, deci grabiti-va daca vreti sa le copiati. Cand dati click, se deschide fereastra care va intreaba daca vreti sa salvati arhiva sau sa o deschideti. Mai departe voi decideti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Alinuk, din pacate si eu zic pas pentru Domnesti. Am rugamintea sa scoti ursul cel mare pentru Lidia din sacul in care l-am adus eu (era protectie anti-praf dar copilul nu trebuie sa il primeasca asa).

Fetelor, nu mai e nimic la depozit? Am aflat in seara asta 2 cazuri care m-au intristat. Un baietel de 6 ani caruia i-a murit mama si e crescut de bunica. Sunt la limita saraciei, nici nu are haine sa il trimita la gradinita uneori. Si o fata clasa a 7-a, ai carei parinti sunt la inchisoare si e crescuta si ea tot de bunica foarte foarte in varsta. Incerc sa merg maine la depozit daca sunteti de patrere ca mai gasesc ceva - orice hainuta este mana cereasca pentru acesti copii. O jucarie ar fi ceva ce nici nu au visat.


Ce inseamna clasa a7a? Ce marime este?
Am mai facut o razie in jucariile baietilor si o sa pun de-un pachetel.
Haine de baiat nu am, ar poate mai gasesc pentru fata, daca aRE ~~14 ANI si vreo 150-155 cm.

Duminica la biserica am cunoscut o femeie cu 3 copii. Ne-a rugat parintele sa o ajutam pentru ca fetita cea mica de 9 luni are cancer in tratament.
Operata la 2 luni de o tumoare la rinichi si face citostatice.
Ii dau tot ce ii trebuie pentru fetita, dar mai are baietii de scoala...7 ani si 14 ani. Cel de 7 ani m-a impresionat teribil ce dezghetat este.
Sta in Mogosoaia si am telefonul ei, daca are cineva drum prin zona ii poate lasa un pachet-doua?


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Dicirstea, daca reusesc maine de dimi sa ajung la depozit pot sa iau cheia de la tine? Ca e o epopee cu cheile de la 'birou' cum zice Papanash



Nu am nicio cheie


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

am ajuns si eu pe la calc,intr-un sfarsit...

sa va explic...
dupa ce am cuplat toate hainutele si toate jucariile donate,in cutii/cutiute/plase/plasute,le-am sigilat bine si scris biletel cu ce contin fiecare,am vorbit cu fetele sa le distribuim care/cum stie vreun caz.
vineri dimineata cand luase depozitul proportiile alea uriase,care depaseau de departe,inceputul(miremia are poze edificatoare),am decis sa profitam de fiecare persoana care vine sa ne viziteze si pleaca cu masia goala.
primul a fost sotul lui gabby,caruia i-am umplut masina cu trei sacose din care nu sortasem nimic(a sortat ea/spalat etc),rugandu-l sa le distribuie dansul la o biserica in drum.
apoi,am plecat eu cu miremia+copiii si alte cateva sacose mari,pe care le-am dus la centrul www.macrina.ro/ro/despre_noi.php?id=1" target="_blank">macrina din zona iancului.
dupa amiaza,am ridicat alte doua colete din berceni pe care le-am dus direct acasa,nemaifiind in stare sa fac altceva cu ele si la cum arata depozitul...,dusul inapoi ar fi insemnat munca de chinez mic si prost.si cu toate ca nu le-am dus,tot m-am simitit un pic

bonnnn,azi dimineata le-am spus fetelor ca eu si miremia ne-am propus sa mai duceam la centrul din iancului,pt ca-s multi copiii si stiu ca au nevoie.am stabilit chiar ca maine dimineata sa fim la depozit amandoua,la ora 11.

Ioana,
te sun maine dimineata sa stabilim detalii,dar daca nu te prind sa stii ca tot ce se potriveste descrierii tale legat de cele doua cazuri,le pun deoparte
Daria,
o sa-ti pastrez pampersi si hainute de diferite marimi,pt orfelinatul pe care l-ai vizitat tu

insist sa ajungeti maine dimineata,sa luati ce aveti nevoie dar pe de alta parte sa 'profit' si de ajutorul lui miremia,cu masina si sa duc o parte si la centru in iancului.cu alte cuvinte,sa distribui tot ce a mai ramas,sa golim cat se poate,ajutand pe cei care n-au.
simt nevoia sa duc la bun sfarsit actiunea si sa-mi iau un concediu.imi dau demisia de la noul job


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Dana,
pai hai si tu maine in depozit sa vezi ce poti luat pt fam cu 3 copii!

din cate am citit eu,maine vin:
Ioana,Daria,Miremia,DanaC,eu.

ps:daca lasa Daria tablourile,nu mai las cheia la locul stiut,o voi lasa la DanaCarstea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Cirstea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandusa

Cirstea



da, asta era ultima varianta

Pe la ce ora ajungeti la depozit?

Eu sper sa mai gasesc pachetul de la Diannalex, luat de Aka, etc




CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Citat:
citat din mesajul lui dandusa

Cirstea



da, asta era ultima varianta

Pe la ce ora ajungeti la depozit?

Eu sper sa mai gasesc pachetul de la Diannalex, luat de Aka, etc




CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare



pe la 11
aoleu,nu suna prea bine avand in vedere ca totul este rearanjat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Fetelor...sunteti minunate. Am vazut si eu pozele. Superb! Bravo si asa cum citeam un post....v-as trimite si eu toate florile de la florariile din Bucuresti.

Gaby, iti multumesc pentru pachetul pentru Alex si pentru carti.



Va pup si cand mai faceti astfel de actiuni, anuntati-ma si vin cu mult drag.

Ma inclin.

Mergi la inceput