Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

si daria stoica are nevoie de haine pt fetite si jucarii, scrie la pagina 1 despre ele. Nu mai avem nimic pentru ele ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

M-a zis cineva ca la depozitul de langa mine, o pijama e in jur de 30 lei...mi se pare cam mult. Ma duc totusi si eu maine sa ma conving.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

aoleu, si pachetele pentru nasta, unde sunt ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )








langa usa in dreapta au ramas.am uitat de ele sa mentionez.
eu astazi nu am luat nimic de fetite peste 3 ani ca nu aveam pt cine si cred ca este o cutie facuta de 3-6 ani plus ce mai sunt noi pulovarase mici pana in 7 ani sa zic avem hainute de fetite in rest nu cred din ce mi aduc aminte,doar marime S la femei dar la mijloc 7-15 ani nu mai sunt.dandusa tu stii mai bine.zic bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

da Corina, e mult, la magazinele de pe langa piata sunt la mai putin de jumatate de pret. Cand e ziua de mers la nasta ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Daria, ramane cum am stabilit, ce nu gasim cumperi tu, da ?

Fetele, maine fac plati spre tara.
Mai astept raspuns de la Rall cu o estimare.

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Alinuk, din pacate si eu zic pas pentru Domnesti. Am rugamintea sa scoti ursul cel mare pentru Lidia din sacul in care l-am adus eu (era protectie anti-praf dar copilul nu trebuie sa il primeasca asa).

Fetelor, nu mai e nimic la depozit? Am aflat in seara asta 2 cazuri care m-au intristat. Un baietel de 6 ani caruia i-a murit mama si e crescut de bunica. Sunt la limita saraciei, nici nu are haine sa il trimita la gradinita uneori. Si o fata clasa a 7-a, ai carei parinti sunt la inchisoare si e crescuta si ea tot de bunica foarte foarte in varsta. Incerc sa merg maine la depozit daca sunteti de patrere ca mai gasesc ceva - orice hainuta este mana cereasca pentru acesti copii. O jucarie ar fi ceva ce nici nu au visat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Seara buna,tuturor.
Am ajuns si eu azi la depozit,si am vazut putin din ce munca s-a depus acolo saptamanile acestea pt toate fetele,ca usor cu siguranta nu a fost.
Ioana,am ajutat-o pe alinuk sa faca pungile pt Domnesti,si ursuloiul a fost scos din sac si bagat intr-o plasa mare cu Mos Craciun.
Nu stiu ce mai e in celelelte plase/cutii ramase nedistribuite deocamdata,dar sper sa mai gasesti ceva si pt acesti copii.Si la socrella in sat sunt niste familii cu copii,vai de mama lor,stau in niste cocioabe (casute nu le pot spune) dar daca cumva incerc sa ii ajut mi-l ridic pe socrelul in cap,ca parintii si neamurile se zice ca dau cu sutitul prin sat si imprejurimi .De parca saracii copilasi ar fi vinovati de astea.Dar cred ca nu as mai avea zile bune cu socrelul daca ar auzi ca ii ajut cu ceva ,asa ca mai bine nu ma bag deocamdata


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Alinuk, din pacate si eu zic pas pentru Domnesti. Am rugamintea sa scoti ursul cel mare pentru Lidia din sacul in care l-am adus eu (era protectie anti-praf dar copilul nu trebuie sa il primeasca asa).

Fetelor, nu mai e nimic la depozit? Am aflat in seara asta 2 cazuri care m-au intristat. Un baietel de 6 ani caruia i-a murit mama si e crescut de bunica. Sunt la limita saraciei, nici nu are haine sa il trimita la gradinita uneori. Si o fata clasa a 7-a, ai carei parinti sunt la inchisoare si e crescuta si ea tot de bunica foarte foarte in varsta. Incerc sa merg maine la depozit daca sunteti de patrere ca mai gasesc ceva - orice hainuta este mana cereasca pentru acesti copii. O jucarie ar fi ceva ce nici nu au visat.

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!




Ioana sigur e o cutie de baietel 3-6 ani facuta de mine si dandusa si de 6 erau destule in ea si bune deci baiatul e aranjat.la fata nu mai retin.pup.sanatate micutei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Multumesc mult Lumi si Gabi. O sa ajung (maine, daca e vreme mai buna de scos pitica din casa) sa vad ce gasesc. Incerc sa le trimit inainte de Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

EU NU POT DESCHIDE tabelul cu licitatia, inteleg ca trebuie sa i8ntre niste bani de la dianaalex, eu trebuie sa-i trimit ei niste bani, ia sa ne calculam cat mai bine sa nu platim aiurea comisioane bancare . Deci dianaalex, pt obiectele castigate la licitatie, cat trebuie sa depui ?



Eu trebuie sa platesc pentru Diaannalex, nu mai stiu exact, ma uit diseara(adica mai la noapte)


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput