Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Daria, poate ne juti sa ducem la una dintre locatii. poate la voluntari, ce zici ?




Chiar vroiam sa rog, daca se poate.
In limuzina mea Matiz nu incape mare lucru, iar marti sunt chiar nemotorizata.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

fetelor, eu maine am serbarea baiatului, deci nu sunt disponibila deloc. marti pot ajunge la magazin doar dupa program, sa le duc la dep. miercuri. ce ziceti, ajuta la ceva cumparaturile mele ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariastoica spune:

Merg, dar in zilele ce le-am scris mai sus. Cand vreti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

asa ma gandeam si eu, pentru voluntari e necesara o masina mai incapatoare. Deci daria si Di, va rog sa va puneti de acord asupra datei la care mergeti acolo. si ce mai trebuie cumparat pentru copiii si adultii de acolo.

va pup, merg sa culc copilul , mult prea tarziu decat trebuia...

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

aoleu Daria, pai tablourile trebuie sa ajunga la castigatori, nu ?


Fetele din Constanta, noi avem un spatiu-depozit cat un apartament de 2 camere, gratie lady Di, care ne-a cadorisit cu spatiu, obiecte valoroase licitatie, spalare si cusut hainute si jucarii necorespunzatoare .... lady Di, esti o pretioasa, daca nu existai trebuia sa te inventam

chiar, n-ai zis, cum au reactionat invitatii/donatorii licitatiei. La Opera am uitat sa te intreb unde sunt.
Cred ca am facut o gafa cu mama ta, m-am uitat cam naspa la dansa, ca eu tineam strans de scaunul sub care era rucsacul tau, cand au iesit toti de la spectacol, si cand am vazut ca voia sa se aseze pe scaun am crezut ca intentiona sa ia ceva de acolo, iar dansa se uita dupa rucsacul tau.... i-am cerut scuze, sper ca n=am fost prea deplasata...




mama vroia de fapt sa fuga cat mai departe de copiii mei
Initial vorbisem cu mama prietenului de la gradi' sa vina cu noi si sa stea cu copiii, dar cu 2 ore inainte de spectacol ma suna ca ii este rau si ca nu poate veni, dar cum ii spusese baiatului de spectacolnormal ca nu mai putea da inapoi...si uite asa m-am procopsit cu 4 baieti adica...am procopsit-o pe mama
si ca sa fie tevatura completa, dupa ce am dus pe toata lumea acasa si am ajuns pe la 23 acasa am gasit si amandoua locurile de parcare ocupate de unul care parcase de-a latul de-a trebuit sa fac politie prin bloc, sa vad cine-i nesimtitul...

Invitatele mele cu copii au avut programul incarcat, iar cei fara copii...categoric nu au fost interesati. Eu i-am invitat pe toti!

Cred ca ar cam trebui sa le fac o informare, ceva...sa le spun ce rezultat am avut...ce ziceti?....nu de alta, dar poate le mai scapa ceva si de PAsti sau de Craciunul urmator

Eu am mai zis..nu ma simt ca am facut nimic...da' chiar nimic, vazand pozele de la Boti'...si gandindu-ma ce e in depozitul ala....ma apuca groaza, cred si eu ca fetele care au despachetat si sortat au avut cosmaruri



CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Di maine ma ocup eu de feedback licitatie
macar pt donatori
pe castigatorii licitatiei ii stim dupa numele adevarat (pe cei de la fata locului) si nu le-am cerut si tel sau e mailul
le vom multumi celor care au castigat online insa

cred ca o sa facem un mare subiect cu multumiri

o sa fac o scrisoare de multumire
si o sa facem evident si un raport / ManuelaCrina

vreau neaparat sa aduc o multumire (un cos mare de flori) si la dna directoare de la Opera

offf neaparat sa multumim tuturor intr-un fel

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

[b]Daria tu ai facut cu cele trei ratzuste, asa-i...comanda aia a mea traznita de poza



In seara asta rezolv cu pozele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Alinuk, am un teanc de diplome de merit acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cricor

Daca imi ziceti marimile, si ce exact trebuie sa iau, pot incerca.


Offf, degeaba m-am, chinuit cu excelul ala, ca nu il folositi

Uite:
Nume sex varsta ce trebuie cumparat?

Fata Nasta F 3 pampersi, pijamale
Fata Nasta F 3 pampersi, pijamale
Fata Nasta F 4 pampersi, pijamale
Fata Nasta F 4 pampersi, pijamale
Fata Nasta F 2 pampersi, pijamale
Baiat Nasta B 3 pampersi, pijamale
Baiat Nasta B 2 pampersi, pijamale
Baiat Nasta B 5 pampersi, pijamale
Baiat Nasta B 6 pampersi, pijamale
Fata Nasta F 16 pampersi, pijamale
Fata Nasta F 16 pampersi, pijamale
Fata Nasta F 16 pampersi, pijamale
Baiat Nasta B 16 pampersi, papucei , pijamale, trening
Baiat Nasta B 9 pampersi, papucei , pijamale, trening
Baiat Nasta B 9 pampersi, papucei , pijamale, trening
Baiat Nasta B 11 pampersi, papucei , pijamale, trening


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Ok...scuze ca poate intreb ce s-a discutat deja...am vazut ca s-a stabilit un cuantum de cheltuiala si un model de pachet, dar.. de unde se fac cumparaturile astea?
Ma gandesc ca pentru Voluntari nu ar avea sens sa luam saci grei pe care sa ii ducem la depozit sa avem de unde pleca inapoi cu ei...poate ii luam din drum de prin zona...in Europa sau dragoane sunt angro-uri si cu din astea? SAu luam din Cora, etc.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput