Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

am stat pana la ora asta ca sa postez pozele si tot degeaba. maine incerc din nou, ca acum sunt nauca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

p.s. unele dintre fete stiu ca fie-mea nu a mai ajuns la eveniment ca avea febra si muci... pai, ca sa fie toate bune peste w-e a erupt o frumusete de raceala de numa-numa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dimineata,
va scriu intai sa va spun ce-am facut la Cluj si apoi voi citi tot ce ati scris, ca ati scris nu gluma...
Va multumin pentru tot ce ne-ati trimis, am primit numai lucruri deosebite: haine, jucarii, incaltaminte, am acoperit tot ce nu am reusit noi pe plan local, ba chiar fetele de 5 si 15 ani au foarte multe lucruri. Am primit ceasul, multumim mult, il voi da personal, avem si o poseta si un rucsac pentru ea, avem scurte groase pentru toti copiii si pentru ca cei doi tineri de 18 ani au primit multe haine am decis sa facem cate un pachet cu haine si pentru parinti.
Avem multe jucarii pentru toti copiii.
Va multumim pentru tot.
Laura

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

DiCirstea asa o sa fac si eu.
Iau de la un market din apropiere: Cora, Lidl sau Profi
aseara intr-un profi am fost sa ma uit la preturi de am scos eu bugetul ala max de persoana
(oricum nu sunt diferente mari de preturi intre marketuri si pt 2lei economie /eu nu cred ca se justifica efortul de Dragon, Europa ..nu mai zic carat la/de la depozit. Eu una traversez Bucurestiul sa ajung la depozit.

IoanaPos
si sanatate micutei cum mai este?
Eu inca sunt cu corzile vocale pe butuci.
Abia vorbesc

Laura-s

Corina deci tot am uitat ceva... orica m-am holbat eu pe acolo sa nu uit ceva
Si am nevoie de ele azi
Cand ma duc de la birou spre casa, o sa trec sa le iau. te sun


zi frumoasa fetele si spor la facut cadouri si la daruit



mie mi se pare cel mai minunat lucru (minunat are grad de comparatie!?...daca nu, il inventam noi acum)

a darui unui copil cu ochisori plini de speranta, e ceva unic!!!

bucurie mai mare greu de egalat



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Felicitari !!!!!
A iesit totul super si imi pare tare rau ca nu am putut sa fiu acolo cu voi

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

aici am facut un raport al fondurilor de la eveniment:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168970&whichpage=4



Simo tb sa urmarim intrarea banilor in cont
ii 'tragem de atentie' sa nu uite sau omita careva



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Ioana, sanatate multa piticei. Cand te-am auzit ca fetei tale i-a erupt...m-am gandit la ceva pe piele (eu cu gandul la scarlatina din scoala fiului meu) - asa ca bine ca doar o raceala!
Alinuk, te-ai molipsit de la mine? Eu sambata iar nu am avut voce. Azi am inceput sa ma aud gajait...Ca sa nu zic ca tot weekendul am bantuit prin sali de sport ca asa sta bine la raceala. Iti dai seama cum ar fi sa incercam sa discutam la telefon?
Eu trec zilnic pe langa depozit (ca pe acolo e scurtatura mea catre job) asa ca ma gandesc zilnic la voi. Daca sughitati pe la 8.15 - 8.30 sa stiti ca de la mine vi se trage [.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Alinuk, multumsc mult , sa fie! Este mucifer si are o voce sexy si ragusita a la Louis Armstrong...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Alinuk si Anya - mai fetelor, voi seara dupa eveniment ati facut petrecere cu strigaturi la depozit de v-ati pierdut voceA? Ia sa il inbtreb eu pe nea Lica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetelor putin atentie:
toate cele care ati primit donatii de la prieteni, colegi, etc va rog sa le transmiteti multumiri
La fel si celor cunoscuti voua pe care ii stiti ca au cumparat la licitatie.

am creionat ceva ca model, il puteti adapta
puneti sub scrisoare de multumire:
1.ref: donatia... tabloul...
sau
2.ref: licitarea tabloului....



in atentia:.......

SCRISOARE DE MULTUMIRE
ref:
Din partea comunitatii desprecopii.com

Decembrie 19, 2011-12-19
Stimata doamna / Stimate domn,

Va multumim din toata inima pentru gestul dumneavoastra de a participa la licitatia de la evenimentul de excelenta de vineri de la Opera Comica pentru Copii, 16 decembrie a.c., din cadrul campaniei derulate de comunitatea online de parinti desprecopii.com pentru copiii orfani si defavorizati: ”Spiritul Craciunului pentru copii”
A fost o seara cu adevarat de excelenta, o atmosfera destinsa, emotionanta si plina de bucurie. Prezenta dnei Stela Popescu la eveniment a reprezentat sarea si piperul necesare unui succes garantat. Asa cum bine stim, calitatea se afla in detalii iar ajutorul dumneavoastra a reprezentat parte din acest intreg binecuvantat.
Cu sprijinul tuturor celor ce ne-au fost alaturi, in urma evenimentului de vineri s-au strans banii necesari pentru ca acei copii orfani sau defvorizati catre care ne-am indreptat atentia sa primeasca o bucurie de la Mosh Craciun.
Avem convigerea ca acesti bani sunt donati cu mult suflet si cu multa daruire, iar asta valoreaza imens pentru noi.
Primiti inca o data multumirile noastre pentru gestul dumneavoastra deosebit in beneficiul acestor copii, pentru care un vis implinit poate reprezenta un moment de rascruce in viata - moment ce poate face o diferenta in parcursul unui om pe aceasta lume.

Va uram din toata inima,

Sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

Cu respect,
....................
Membru desprecopii.com








Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput