Piersicute de iulie-august 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

bun venit la proaspetele mamici de piersicute si piersicuti,sedere cat mai placuta si probleme cat mai putine-spre deloc.

_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,omega 3,aspenter,fraxiparina0.3,pana la prima eco mai iau climen2/zi si medrol,utrogestan200mg 4/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+5 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ca_Mila

Buna seara burticute cu piersicute

ma alatul si eu grupului vostru.
La mine UM 24.10.2011 DPN 31.07.2012
Am 32 de ani, prima sarcina, obtinuta dupa 2 ani si ceva de munca
Am fost la eco, am vazut inimioara si timid mi-am facut curaj sa ma alatur grupului vostru.
Va doresc la toate sarcina usoara, fara greturi (ca pe mine ma doboara de cateva zile incoace) si bebei sanatosi.

7s


Buna Ca_Mila si bine ai venit in grupul nostru. Sarcina usoara iti doresc! pupici

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Buna dimineata, burtici si piersicute
cum va simtiti in dimineata asta?
va pup si va doresc o zi super in continuare

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui valy27

bun venit la proaspetele mamici de piersicute si piersicuti,sedere cat mai placuta si probleme cat mai putine-spre deloc.

+5 sapt


Valy te-ai hotarat la ce dr mergi?

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

nu m-am hotarat carmina-vezi ca ti-am scris pe pm.
m-a nelinistit adarev-privind cezarienele la filantropia....ca nu se fac asa cu una cu doua...
la elias cum se ajunge fetelor???
eu eco de confirmare o s-o fac la promed unde am facut fiv-ul...si eco 2,dar trebuie sa-mi gasesc un medic la spital de stat intre timp.
voi unde faceti ecografiile si morfofetalele???
am vazut multe fete la dr radulescu-botica- la medlife sau academica??

_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,omega 3,aspenter,fraxiparina0.3,pana la prima eco mai iau climen2/zi si medrol,utrogestan200mg 4/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+5 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1984 spune:

buna fetelor! la voi au aparut greturile? eu pana acum nu am avut nici o urma si mi-ar place sa fie asa si in continuare. luni pe 19, merg la dr sa ii ascultam bataile inimii, sper sa fie totul ok.

va pup si sa va citesc numai cu vesti bune

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Hello fetele!!

Am fost si noi aseara la eco: bebe are 4sapt si 3zile.deci a fost depistat din timp.e precoce, ce sa mai.mi-a zis sa incerc cat mai putin cu efort pana se fixeaza bebe in rest, normalitate si acid folic.

Va pupam

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL-am GASIT LA ODISEEA DE IANUARIE-DE LA FETELE MAI DESTEPTE.POATE AJUTA
1. Te loghezi cu userul comun
2. Deschizi ultimul capitol la prima pagina, la primul mesaj, cel cu listuta
3. Dai click dreapta pe Iconul 'Editeaza respuns' si il deschizi intr-un 'new window' Asa ai deschise doua ferestre.
4. Te intorci la prima fereastra si dai 'Subiect nou' buton care e sus in dreapta paginii sau jos in stanga
5. De la cealalta pagina copiezi titlul si schimbi numarul capitolului astfel incat sa fie in ordine
6. Cu butonul "reply with quote" (foita cu sageata verde de deasupra mesajului) se ia textul de la mesajul cu listuta din cap de la subiectul vechi si se copiaza in primul mesaj din capitolul nou,se scot tag-urile [ quote ] de la inceput si de la sfarsit ca sa apara textul scris normal nu ca si cand ar fi citat.
7. Dai Creeaza subiect nou
8. Copiezi linkul noului capitol(il gasesti la topicul general)
9. Te duci la capitolul anterior la ultima pagina si dai paste la linkul cu capitolul nou.(scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam).
10. Te loghezi inapoi cu userul tau
Si gata !!! Capitolul nou este facut


_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,omega 3,aspenter,fraxiparina0.3,pana la prima eco mai iau climen2/zi si medrol,utrogestan200mg 4/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+5 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

da adarev am vazut ce ai scris in leg cu rh.si asa ma gandesc si eu ca nu mai suntem in epoca de piatra si ca trebuie sa fie tot felul de solutii.atata ca trebuie verificati la nu stiu cat timp anticorpii.si era mult mai grav daca nu faceam acel vaccin.mi a zis doctorul ca riscurile ar fi fost atunci mult mai mari...

va doresc o zi placuta si fara greturi :)

10+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Valy27, nu se ajunge greu la Elias.Acum depinde la cine vrei. Eu ti-am spus ce fac.Astept si ecografia a 2-a la Promed si la 3 luni,ma mut la Rotaru. Acum, eu am auzit ca tot el face si morfofetalele. La Filantropia e mai greu cu cezarienele. Prietena mea buna, tot din cauza asta nu a putut naste cu Haiduc prin cezariana.Eu saptamana viitoare ma duc sa vad care mai e treaba, macar sa ma programez.Vai, fetelor cred ca mi se face rau de la atata soric.Am impresia ca sunt balonata in permanenta si parca si blugii ma tin.In rest am vazut ca lumea e bine si linistita pe aici. Sa ramanem tot asa pana la sfarsit.

Mergi la inceput