Piersicute de iulie-august 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna fetelor!!ho-ho-ho ce v-ati inmultit!!!
sper ca in aceasta luna se mai alature voua inca cateva fete dragi mie d ela aspirante!
sarcina usoara la toate!


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumphbobocel de 6 luni
fetele mele de suflet
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_Rts spune:

Adarev, sunt din valcea si as vrea sa nasc la tg mures sau brasov.
Sa dea domnul sa fie bine sarcina avand rh negativ
Eu inca nu am spus la personal, stiu doar colegii de birou:).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutzac spune:

Buna ziua,

Sunt o graviduta de 10 saptamani, la a doua sarcina. Ultima menstruatie 27.09, dpn 03.07.12. Eu sunt din Iasi si sunt inscrisa la dr Nemescu. Saptamana trecuta am avut prima ecografie si tb sa revin pe 22 dec pt ecografia de pliu nucal.
Pana acum totul decurge bine si sper sa auzim de bine la toata lumea.
Eu nu sunt prea stresata, mai am un baietel de 3 ani si jumatate si din fericire la dansul nu am avut probleme in cele 9 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Adarev -si eu am rh negativ si cam tot asa stau si eu ca tine:o nastere,2pierderi si un chiuretaj la cerere.si eu dupa nastere am facut vaccinul.si mi a spus doctorul sa ii amintesc pe la 15 saptamani sa imi dea sa fac nu stiu ce test ptr asta.
credeti ca ii ceva problema daca nu mi am facut inca analizele ce ti le da la inceput de sarcina.mi e mi a tot spus sa mi le fac dar am tot amanat fiindca mi am facut o asigurare la astra care zice ca suporta toate analizele si controalele.trebuia sa imi vina zilele astea iar azi i am sunat sa vad daca nu mi a venit si a zis ca mai dureaza o saptamana.ce sa fac oare?e mult daca mai astept o saptamana?cam cat ar costa sa mi le fac?la prima sarcina nu am avut nici o problema la analize.

10+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Am inteles Laura. Sunt doctori buni si la Brasov si la Tg.Mures. Bine ai venit Alinuta si sarcina usoara.Am sunat-o pe o doctorita de la Giulesti, mama unui coleg de-al meu si cunoscuta respectiv dr. Simionescu Adriana, ca-mi permit mai multe decat cu doctorita mea, singura chestie e ca mie nu-mi place Giulestiul ca spital si am intrebat-o din ou de Rh-ul meu, vreau sa va spun ca mi-a spus ca am inceput sa aberez. Mi-a spus ca rh-ul era o problema alta data nu acum, cand in cazul in care cresc anticorpii se administreaza nu stiu ce injectie . Asa o fi si sunt eu paranoica, oricum cu sarcina asta chiar am luat-o razna.Cred ca acum 10 ani nici nu erau atatea chestii.Eu nu tin minte sa-i fi facut baiatul DT, TT. Nu zic ca nu sunt bune dar si in stresul in care stai.Eu ma vad pe mine, cred ca pana nasc o sa stau cu inima cat un purice si o sa mor de frica de fiecare data cand o sa merg la vreun control. Of, fetelor nu ma luati in seama.Sunt tare rau stresata.Am nevoie clar de un concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Aly , ai vazut ce-am scris eu cu Rh-ul.Cat despre analize , eu cred ca le poti face si peste o saptamana.Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Buna seara burticute cu piersicute

ma alatul si eu grupului vostru.
La mine UM 24.10.2011 DPN 31.07.2012
Am 32 de ani, prima sarcina, obtinuta dupa 2 ani si ceva de munca
Am fost la eco, am vazut inimioara si timid mi-am facut curaj sa ma alatur grupului vostru.
Va doresc la toate sarcina usoara, fara greturi (ca pe mine ma doboara de cateva zile incoace) si bebei sanatosi.

7s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_Rts spune:

Bine ati venit CA-Mila si Alina! Sarcina usoara sa aveti!
Apropo de stres pana nasti si eu sunt la fel, mai ales ca vezi ca se pot tot felul de lucruri neplacute. Eu incerc de trei ani, pe 24 octombrie am facut laparoscopie pt trompe si asa am reusit. Imi doresc foarte mult sa duc sarcina pana la capat cu bine si acelasi lucru vi-l doresc si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Buna dimineata fetele!Cum va mai simtiti?Mie-mi este rau numai seara si am o pofta de mancare, .....Bine ai venit Camila !Sa ai o sarcina usoara!Ce bine ca ne inmultim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_Rts spune:

Buna dimineata! Eu ma simt bine, restul sa vedem. Sunt mai bine decat inainte de a fi insarcinata. Aveam greturi mai multe inainte, ma simteam mai obosita acum sunt chiar fresh:). Sa vedem cat m-o tine:))).Voi cum va simtiti? Chiar ca ne-am inmultit! Ma bucur tare mult!!! Ce sarbatori fericite vom avea!!!

Mergi la inceput