Piersicute de iulie-august 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Valy, avem 5 saptamani si 5 zile!


5 weeks and 5 day
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_Rts spune:

Multumesc! Sa dea domnul sa fie bine la toate fetele, eu am emotii la ecograf, sa vad daca e bine pozitionata sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Valy,prietena mea si colega cu mine naste pe 22 Decembrie cu Haiduc, dar cezariana la Sanador. Eu stiu ca era foarte multumita de el, in sensul ca toata sarcina a mers la el, si chiar si inainte de a ramne. Stiu ca la Filantropia nu se naste prin cezariana si de asta ea a optat ptr. el la Sanador.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

aoleo-pai iar sunt in ceata- eu vreau din start cezariana-cam asa se propune pt sarcinile obtinute prin fiv...
la sanador...se ajunge cam la 6000 ron...cred...si daca or mai fii complicatii tariful creste pe zi de spitalizare
la dr rotaru-elias-stiti?sunt probleme si acolo cu cezarienele?


_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,omega 3,aspenter,fraxiparina0.3,pana la prima eco mai iau climen2/zi si medrol,utrogestan200mg 4/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+5 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Fetelor, eu sunt la serviciu, am mancat si acum mi-e un somn asa as dormi :))
voi ce mai faceti? cum va simtiti azi?

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Carmina, nu vorbi de somn, ca eu m-as intinde pe aici.Dar, cand magandesc, ca trebuie sa gatesc, ca nu am nimic pregatit acasa, nici carnea dezghe#539;ata, imi zboara si somnul. Deocamdata eu sunt bine.
Valy, la Rotaru nu este problema cu cezariana la Elias se fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_Rts spune:

Eu inca nu am simptome. Fetelor, voi ati spus la serviciu de sarcina?
Eu as vrea natural sa nasc dar la privat.Inca nu am gasit pe forum cum au facut mamicile care au nascut in alt oras. E nasol ca daca te apuca mai devreme treb sa pleci cu apa rupta sau cu contractii la 200 de km sau 150 in cazul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_Rts spune:

Am pus si eu la dezghetat carnea de aseara, acum doar sa ma duc sa o fac.Voi ati gatit vreodata loboda dar nu ciorba ci mancare precum spanacul:)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura_Rts

Eu inca nu am simptome. Fetelor, voi ati spus la serviciu de sarcina?


eu am spus la serviciu, dar numai cand am venit cu adeverinta de la dl. dr.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Laura , dar tu unde stai? Ce bine ca ai scos macar carnea, eu nici atat. Cred ca se poate face loboda asa, eu n-am facut decat spanac, dar,cauta pe internet. Fetelor, eu am o pofta de mancare,,,,cum nu am avut niciodata. Parca la prima nu eram asa.Am rh-ul negativ, problema e ca asta ar fi cam a 5- sarcina,.Am un chiuretaj, copilul si inca doua chiuretaje la cerere,mi-au facut vaccinul dupa prima sarcina.Acum sa vedem ce zice doctorita.O sa-mi fac titrarea din saptamana 20.

Mergi la inceput