Piersicute de iulie-august 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Asa mi se pare si mie, ca-s balonata, parca as avea o bila in burta:)).Greturi am de ma rup, abia astept sa treaca, fi-miiu ma tine in priza, ma ia somnu la greu...

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_Rts spune:

Sa dea Dumnezeu! Am si eu pofta de soric:), sper sa nu mi se faca rau, ca sigur o sa exagerez cu el:)), dar bine asta sambata cand ajung la ai mei. Azi ma cam duru spatele, nu rau dar ma duru si bine ca m-a mai durut si alta data, nu e neaparat de la sarcina. Chiar ma bucur ca lumea e ok aici si sper asa sa fim mereu. Trebuie mai ales ca e cadoul de sarbatori:).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_Rts spune:

Laurika, la tine sigur e bine scris DPN? Si ai deja greturi? Au inceput de mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura_Rts

Laurika, la tine sigur e bine scris DPN? Si ai deja greturi? Au inceput de mult?


Mai, deci eu am bagat in calculatoru de sarcina un ciclu lung de 38zile, greturi am de o saptamana, mi-e rau in masina, ca asa am banuit ca-s gravi, nu mai suportam sa fumez plus ca am avut niste arsuri de ma lesinau.vad ca sarcina asta e complet diferita de cealalta.la Cristian au inceput greturi dupa 6 sapt, e drept ca imi era rau in masina, nu suportam sa vad carne daramite sa mananc, asa ca ce sa fac.De data asta a fost cu smecherie, nici nu imi intarziase ciclul, mi-a facut testul cu 4 zile inainte de data la care trebuia sa apara :D.acum sper sa fie bine.

Pupam

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Si eu am greturi, din ce in ce mai rau. Ii dau inainte cu mandarine si trece...pt ceva timp . Ma iau greturile numai cand vad scris soric.


6 weeks
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

adarev-tot la rotaru as vrea-daca nu-mi iese pasenta cu filantropia .am auzit numai de bine de dumnealui.
pofta mare la sorici.la Promed eco faci cu deliana predoi???
ca eu tembela m-am programat la alta doctorita,pt ca nici in cursul fiv-ului nu -mi facea dansa ecografiile

_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,omega 3,aspenter,fraxiparina0.3,pana la prima eco mai iau climen2/zi si medrol,utrogestan200mg 4/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+5 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna seara mamici !

Va citesc de ceva timp, fara sa fi indraznit sa ma inscriu. Mi-ati dat multe informatii utile si imi place ca sunteti generoase si va sprijiniti reciproc.
Sunt si eu insarcinata in 10 saptamani si o zi... cred ca sunt cea mai in varsta de pe aici, am 41 si va fi primul meu bebe! Am multe temeri si emotii dar sunt coplesita de fericire, sentimente dupa cum vad impartasite de noi toate, indiferent de varsta. Nu am anuntat vestea decat la vreo 4 persoane apropiate si ieri mi-am vazut prima oara puiul la ecograf.
As vrea si eu sa ma inscriu pe lista, UM = 6 octombrie 2011 si DPN = 13 iulie 2012.
Multumesc si sa avem parte de o odisee minunata!

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Fleurdelise, bine ai venit!


6 weeks
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

buna seara!
eu nu m am pierdut pe drum... doar ca imi e ingrozitor de rau (din toate punctele de vedere!!!). maine facem 8 sapt fix si ma duc din nou la control la dr. sper sa fie bine!
nu sangerez, am doar o stare generala cumplit de rea, greturi groaznice, nu suport mirosuri (deci nu pot gati), o stare asa de sfarseala... nu ma pot ocupa cum trebuie de copil, si in general sunt tare nemultumita de ce sunt in stare sa fac...

bun venit celor noi in grup si sarcina usoara!

----------------------------------------------
O mamica fericita!
M.A. 21.06.2006 si "the next one 27.07.2012"
----------------------------------------------

http://www.pediatrics.org/cgi/content/full/115/5/1360
http://www.fabresearch.org/view_item.aspx?item_id=103

http://www.omega3forchildren.co.uk/default/default.aspx
http://www.omega3forchildren.co.uk/articles/article_details.aspx?id=266
http://www.omega3forchildren.co.uk/articles/article_details.aspx?id=250

http://www.equazen.co.uk/default.aspx?pid=116


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fleurdelise bine ai venit!Nu conteaza varsta, important e sa fie bebeii la termen si sa fim cu totii sanatosi. Stai linistita nici eu nu mai sunt o tinerica.Dar, copilul asta ma va intineri instant, cand ma uit ca fiul meu vorbeste de fete, abia astept un bebelus. Ma rog, Dumnezeu stie ce e mai bine pentru fiecare.Mai, fetelor imi pare rau ptr. cele care aveti greturi, dar, sper sa va treaca. Pe mine decat seara ma apuca. Acum am terminat de gatit,dar nu stiu ce mi se intampla,ca as mnca non stop. Fiind si foarte slaba, cred ca mi se umfla toate-n mine si ma vad ca o balena. Azi am constatat ca am inceput sa fac celulita.Daca fac de acum, pana la sfarsit nu stiu ce va fi. ASa ca va astept cu sugestii ca trebuie sa fim si frumoase ptr. bebei. Ce ziceti masajul face rau,ma refer la cel anticelulitic?Asa, Valy nici mie nu mi-a facut Deliana eco, ci o alta doctorita.Eu , o sa merg la Rotaru dupa. Daca te hotarasti ptr. el, poate mergem impreuna.

Mergi la inceput