Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirina5 spune:

saracuta de tine, ai trecut prin clipe groaznice, sper ca acum esti mai bine
si la sora mea e tot prima sarcina, noi am avut nuntile in acelasi an, se pare ca va fi la fel si in cazul botezului
sa dea Dumnezeu sa fie totul bine si sa avem bebei sanatosi!

Irina 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Buna seara!
Fetelor mi-a mers astazi exact ca marti-13...
Eram in masina cu prietena mea si nu i-a tinut frana si a intrat in masina din fata. Impactul nu a fost puternic, dar totusi am simtit ca m-a apasat un pic centura pe burtica...o fi vreo problema pentru bebe?
Sotul a spus sa nu-mi fac griji ca aterizarea la avion o sa fie mai violenta, dar pe de alta parte a spus ca o sa ma lege de casa.
Anitta si eu patesc aproape in fiecare dimineata sa imi curga putin sange din nas.


Elena 14+ poate cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Clau mi se pare complet stupid ca cineva sa puna problema asa si mai ales cineva din familie si chiar cineva care are si copii. Cum ar putea cineva sa nu se bucure de venirea pe lume a unui copil? Cum ar putea fi cineva gelos pe un copil sau sa puna doi copilasi mici in concurenta unul cu celalalt? Cred ca numai niste oameni cu dezechilibre psihice ar putea gandi in halul ala. Un copil e un miracol, o bucurie pentru familie si pentru intreaga lume. Eu cred ca tot universul se bucura pentru fiecare noua viata, n-avem noi nici un drept sa judecam sau sa invidiem pe nimeni pentru asta.


Elena, stai calma ca nu s-a intamplat nimic de la centura de siguranta. Bebe e destul de jos acum, e mic si protejat de multe chestii(am mai zis eu pe aici, lichid amniotic, grasime, organele tale...) E mai bine ca ai avut centura ca altfel puteati sa va raniti si tu si bebe si era mai rau. Din pacate evenimente de-astea nu pot fi prevazute si uneori nici evitate. Doar sa ai grija sa nu te pui cu bun a stiinta in situatii periculoase, in rest, Dumnezeu se va ingriji de voi.

Andreea, 13+ cu BebeLUna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Am gasit un site foarte bun si util despre medicamente si influenta asupra fatului si a bebelusului alaptat. O sa pun aici link, sper sa nu se supere vreun administrator, banuiesc ca e voie pt ca e de informare. Puteti cauta dupa substanta activa sau dupa denumire comerciala medicamentul, insa denumirile comerciale nu sunt aceleasi cu cele de la noi din tara in majoritatea cazurilor. http://www.safefetus.com/

Andreea, 13+ cu BebeLUna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Clau, nu-mi vine sa cred ce citesc!!!! Cum adica sa fie gelosi pe eventuala nepotica? Asa ceva n-am mai auzit in viata mea! Vedeti-va de treaba, nu bagati prea mult in seama si la revedere. Pamantul e rotund si nici un gest nu ramane nerasplatit. Vezi-ti linistita de sarcina si bucurati-va de ea si lasati-i sa-si rumege in barba frustrarile si temerile. Voi sa fiti senini si impacati cu voi insiva... in rest, sanatate si noroc bun!
Mamita, naspa rau de tot cu enteroviroza voastra...of... si a trebuit sa mergi si la munca in starea asta...
Tinuta, cum esti dupa amniocenteza?
Si eu m-am tot gandit la Addya, trebuia sa ii vina sotul in tara, poate de asta n-o mai fi intrat in ultima perioada.
Eu o sa fiu plecata vreo trei zile la Sibiu, nu stiu daca voi avea timp sa intru sa mai povestim. Doar v-am anuntat, ca sa nu va ingrijorati din pricina mea. Plec maine dimineata la ora 9. AM o groaza de lucruri de facut pana atunci: sa ma epilez, sa-mi fac bagajul (bagaj in care chiar nu stiu ce sa pun, ca trebuie sa ma imbrac office ziua, iar seara de petrecere. Iar la mine la munca nu prea se stie ca-s cu burtica, deci trebuie sa-mi gasesc ceva prin hainele mele care sa ma camufleze). Maine dimineata sa-l duc pe M la scoala, apoi sa-i pregatesc cateva haine si sa le duc soacrei mele (copilul va sta la socri in perioada asta). Apoi sa-mi cumpar o pijama cu burta (pana in ora 9-9.20 oare gasesc ceva deschis?), sa pun motorina, of si nu stiu ce sa fac cu pisica, va trebui sa o las 3 zile singura acasa. Ii las un morman de mancare si apa si asta e, s-o descurca singura sper.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Blanca, daca fetita face varicela, va trebui sa o exilezi la mama ta probabil, eu alta solutie nu vad.
Super linkul, m-am prapadit de ras, i l-am trimis si sotului meu spre citire, intelegere si aplicare. Auzi, 20 de vizite la proctolog.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

ANITTA,mie mi-ar trebui vreo 3 zile sa fac singura tot ce zici ca ai tu de facut maine dimineata.....Pijama gasesti la orice Metro din drumul tau si-i deschis de la 7-8 cred.Matza nu o primesc socrii in vizita?;-) .Nu ai nici un vecin de incredere caruia sa-i lasi cheia si sa-i dea macar o data-n zi cele necesare?Iar daca zice cineva ,ceva de burtik zi si tu ca esti .......Eu am o prietena care rade mereu de mine ca n-am burta si-mi spune ca daca se constipa 3 zile are burta mai mare ca a mea... Ma tem ca in scurt timp n-o sa mai poata spune asta.Sa ai drum bun si spor in tot ce ai de facut! Ai reusit sa te programezi la amnio?

Virginia 18+,mami de Ioana(22.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Buna dimineata. M-am trezit spontan la 4.30, deci imi pot vedea linistita de bagaje. Virgi, n-am reusit sa ma programez, pentru ca asistenta domnului dr mi-a spus ca trebuie sa vorbesc personal cu dumnealui, dimineata, intre 8 si 9. O voi face in dimineata asta. Am descoperit ca am mai multe lucruri de facut pana in ora 9, asa ca trebuie sa fiu operativa (am notat totul pe lista sa nu uit). De multa vreme n-am mai fost nevoita sa fiu caracatita, cu o mie de treburi in acelasi timp. Va las cu somnul, eu ma apuc sa fac parada modei prin casa.
A, si drum bun spre Romania, Ella!
Tinuta, ce faci? Asteptam vesti de la tine!
Am pus si eu vreo doua poze pe picasa, nu prea grozave, dar nu era frumos din partea mea sa nu pun nika.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Ah, acum m-amm uitat in hartiile de la dr Iliev. Asistenta mi-a spus ca am nr de telefon al dumnealui pe prima pagina. Acum m-am uitat, nu sunt decat primele 4 cifre. Virgi, te rog da-mi un SMS cu nr dumnealui de telefon daca vezi mesajul asta intre 8-8.30. Daca vad ca nu-mi raspunzi, o sa-ti dau eu un SMS. Multumesc.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Anitta drum bun si distractie placuta! Sigur o sa arati super in orice hainuta ti-ai alege si pisica se va descurca perfect singura pt 3 zile.

Eu ma tot gandesc cum sa-mi planific perioada asta. Va anunt de pe acum ca de la Craciun pana in Anul nou o sa fiu plecata si fara net, deci o sa va citesc din urma prin prima saptamana din ianuarie. Cum zicea si Anitta, sa nu va panicati ca nu mai apar pe aici. In plus ar trebui sa ajung si pe la ai mei si nu stiu cand...poate weekendul asta. Oricum pentru mine sa nu se agite nimeni daca nu apar in weekend pentru ca de cele mai multe ori imi fac de treaba sau ies sa ma plimb si nu imi fac timp si pentru net. Oricum anunt inainte sa plec.

Andreea, 13+ cu BebeLUna

Mergi la inceput