Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Buna dimineata fetelor. Va invit la o ciocolata calda.

Irina felicitari surorii tale si sa aibe o sarcina usoara lipsita de stres si evenimenate neplacuta.Ce frumos ca faceti totul impreuna, si nunta , o sa fiti impreuna gravide si totul va fi impreuna. Daca nu te superi ca te intreb, care este diferenta dintre voi doua?

Virginia ai dreptate, cred ca ar trebui sa inlocuiasca portocala cu alceva mai mare, dar poate ca fetele au considerat ca nu trebuie sa fie asa de rele cu sotiorii. Si eu i-am dat sotului sa citeasca, dar nu a comentat nimic, a tacut.

Clau nu te stresa prea tare, nu merita, stiu ca este usor de spus , dar greu de facut. Si la sotul n familie nu sunt foarte bine venita (ei sunt maghiari eu sunt romanca), asa ca stiu cum este, dar de la inceputul relatiei am incercat sa vorbesc cu cumnata si cumnatu si le-am spus pe fata ce nu imi convine. Nu pot spune ca acum dupa 12 ani ma inteleg foarte bine cu ei, dar merge. Eu sincera sa fiu cred ca daca teceam de la inceput era mai rau mai ales pt mine ca eu sunt o persoana care spune in fata la om ce am de spus. Si inca ceva, eu consider ca mai bine il lasi pe sotul sa ii spuna fratelui lui ce vrea, daca nu ceilalti o sa creada ca fac bine ce fac. Asta este parerea mea, scuze daca te-a deranjat cu ceva ce ti-am scris. Si sincera sa fiu imi pare rau ca trebuie sa treci prin ce treci cu familia lui.

Mmamita imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva si mai trebuie sa mergi si la servici asa bolnava. Din pacate stiu cum e, si eu am trecut prin asa ceva si nu e placut deloc. Sper sa fie bine cat mai repede.

Fetelor azi am trecut de prima jumatate de sarcina, nici nu imi vine sa cred ce repede a trecut timpul. Cand ma gandesc ca acum putem spune ca a mai ramas anume saptamani pana la nastere, parca se apropie tot mai repede momentul.
In rest eu ma lupt cu raceala si cu o infectie urinara. Sper sa treaca amandoua cat mai repede.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 20+ Robert Aaron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Annita am uitat sa iti spun drum bun si sa te distrezi cat mai mult si mai frumos.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 20+ Robert Aaron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

NEATA BURTICI!!!!
VA MULTUMESC TUTUROR PENTRU CA V-ATI GANDIT LA MINE!!!
INCA NU AM REUSIT SA CITESC TOT(O SA IMI IA VREO SAPTAMANA:)).
SPER CA SUNTETI TOATE BINE SI PUIUTII VOSTRI LA FEL!!!
AM AVUT O PERIOADA FFF OCUPATA SI DIN CAUZA ASTA NU AM MAI INTRAT PE FORUM.MI-A VENIT SOTUL ACASA,AM ANUNTAT FAMILIA CA ASTEPTAM UN INGERAS!!!A FOST FFF FRUMOS!!SORA MEA SE BUCURA TARE MULT CA VA AVEA UN NEPOTEL SAU O NEPOTICA!A PLANS PUTIN ,DAR A ZIS CA DE BUCURIE!STIU CA NU II E USOR,DAR TREBUIE SA TREACA PESTE PROBLEME.
MAINE AM SI EU REZULTATELE DE LA PRIMUL SET DE ANALIZE,IAR MIERCURI LA 15:00 MERG LA CONTROL CU MINUNEA MEA!ABIA ASTEPT!O SA VINA SI SOTUL MEU SA VADA SI EL PUIUTUL NOSTRU!!!
VA PUP SI VA DORESC O ZI FRUMOASA!

andreea 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Draga Addya bine ai revenit si ne bucuram mult ca esti bine :*

Tinuta ce i cu tine? Spert ca esti oki si doar te relaxezi in patut:D

Anitta drum bun si have fun la Sibiu, tare harnica esti tu dimineata.

Irina ma bucur pe sora ta, eu nu am avuit parte de o sora insa au compensat cei doi frati minunati pe care ii am si care imi pare atat de rau insa nu vor fi cand se va naste primul lor nepotel. Sunt amandoi plecati in voiaje :((.

Dragelor noli ne simtim bine, ma mai inteapa burtica cand in stanga cand in drepta insa nimic ingrijorator sper.

Imi simt printisorul zilnic acum, si sunt destul de relaxata, asta inseamna ca e bine :).

Mai avem o saptamana si mergem la eco morfologica, offf de abia astept sa i vad fetisoara draga.

Va pupicesc



Ioana, viitoare mamica de baietel 19 saptamani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana85 spune:

Buna dimineata, burticutelor!

Anitta, drum bun, spor la munca ziua si distractie placuta seara . Da' stiu ca ti-ai propus multe pentru o singura dimineata . Asta inseamna ca a venit (de voie-de nevoie) plusul de energie si cu greturile ai lasat-o mai moale, ma bucur. Despre burtica - poate chiar e un moment bun sa dai vestea.

Tinuta, da' stiu ca ne fierbi. Sper totusi, asa cum au zis si fetele, ca te rasfeti in pat si ai grija de tine. Te asteptam cu vesti .

Clau, eu nu pot sa cred ce am citit. Mi se pare de un inuman si o nemernicie...greu de crezut. Eu stiu ca familia e sfanta, ca nu o alegi, ca pana la urma cu ea ramai, dar sincer... eu nu as putea sa mai dau ochii cu asemenea oameni fiinte. Ar trebui sa te sfatuiesc sa-l pui pe sotul tau sa aiba o discutie cu ei (poate tu nu esti cea mai indicata sa o faci), insa eu nu cred ca as putea sa ii iert vreodata si sa ma port ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Pentru mine, si-au dat "examenul".

Mmamita, nici nu-mi vine sa cred cat de bolnavi ati fost si inca sunteti. Da' si insarcinata fiind, si cu micuta bolnavioara, si tu bolnava-moarta, nu ai putea sa iti iei vreo doua zile de concediu si poate pana luni esti mai bine? Daca nici asta nu e motiv suficient de concediu, nu stiu ce e...

Titi, sa stii ca si eu ieri am realizat ca suntem la mijloc de drum. Si la fel, nici nu-mi vine sa cred - parca au zburat zilele. Imi pare rau ca vii si tu cu vesti asa de rele - nu ai reusit inca sa scapi de raceala si te-ai mai pricopsit si cu o infectie...Tare rau.

Addya, ne-ai tinut pe jar dar fetele au ghicit de ce lipsesti - sigur esti ocupata cu sotul tau proaspat intors. Ma bucur tare mult ca s-au bucurat toti si mai ales ca sora ta a reusit sa primeasca vstea bine. Acum, ce o fi in sufletul ei, numai ea stie. Timpul insa o sa faca lucrurile mai usor de acceptat, si cand o sa vina nepotica sunt sigura ca se va putea bucura de ea din tot sufletul.

Joana, ce frumos ca simti piticutul! Eu sincer sunt cam ingrijorata, pentru ca de vineri seara nu l-am mai simtit deloc. Stiu ca la inceput e normal sa nu il simt zilnic, dar parca a trecut taaare mult de vineri. Am mai avut asa, din cand in cand senzatia ca il simt dar nu am putut fi sigura pentru ca mergeam si puteau sa fie multe alte lucruri in afara de putiutul meu. Sunt convinsa ca e bine, nici nu concep sa fie altfel, insa parca as vrea sa ma anunte si el ca e asa. Mergem si noi luni la morfologica de trimestrul II si o sa ma linistesc cand o sa-mi confirme ca e sanatos tun. Doar un pic mai linistit, asa ca taticul lui .

Diana 19+ cu Mirciulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Addya imi pare bine ca a iesit asa de bine anuntul pe care l-ai facut familiei tale. Si imi pare bine ca sora ta se bucura pentru tine, nu cred ca se putea alfel,doar e sora ta.

Joana e asa de frumos cand iti simti bebelasul ca misca. Te cred ca numai esti asa de stresata daca il simti toata ziua, oricum acum deja la saptamanile pe care le avem , sansele sa se intample ceva au scazut mult.

Apropo de miscatul bebelasului, al meu a dansat mult aseara, sa vedeti cum se misca burtica, numai valuri si valuri.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 20+ Robert Aaron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Trebuia sa merg astazi la control insa ma sunat sa ma amane pe maine, are dr o urgenta (probabil o nastere) asa ca nu ma pot supara si eu voi avea nevoie sa vina la orice ora cand ma apuca...asa ca maine il vedem pe bebe. Oricum uitasem dosarul de analize acasa si trebuie sa aleg si dupa el...maine sper sa fie totul ok.

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 15s
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Blanca mult succes mine la eco.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 20+ Robert Aaron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:


'neata! Raportez revenire la o realitate frumoasa, sanatoasa si energica..yeeee!!!

Sunt la munca, toate bune si frumoase, am reusit chiar sa iau un mic dejun normal.

Diana, cum n-as fi stat eu acasa in concediu medical!...problema este ca la firma unde lucrez nu avem asigurari colective, si deci concediul medical...se poate, dar fara plata. Am stat doar luni acasa (pe cheltuiala mea), sa stau mai mult nu mi-am permis si oricum ieri m-am simtit mult mai bine decat luni..adica asa, ca intr-o zi rea de ''morning sickness''. Totusi, avand in vedere faptul ca lucrez doar asezata, am zis ca nu e asa grav si rezist 8-9 ore.

Ceea ce ma framanta acum e ca am citit ca gastro-enterocolita asta a fost asociata cu nasterea prematura - eu oricum am toate sansele sa nasc mult mai repede, acum se pare ca au mai crescut! Ce sa zic? Raul e facut, asteptam si vedem!

Anitta, multa bafta azi si in zilele ce urmeaza! Ai o familie frumoasa si..aventuriera!

Titi...wow, chiar a trecut repede jumatate din sarcina, nu? Eu am doar 15 saptamani, dar mi se pare ca au trecut cu viteza luminii.

Fug sa mai rezolv cate ceva, va pupacesc cu drag!



Cori, mami de Bubulina - 1 anisor si acum bebe 2, ... 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Mmamita stai linistita ca esti in luna mica, cumnata mea a facut un astfel de episod prin luna a 6-a parca si a nascut la termen.

Elena 14+ poate cu

Mergi la inceput