Viatza in Germania - cap. 73

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

La multi ani va doresc. sanatate si impliniri sa aveti, bafta in toate si reusite fetelor noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiul11 spune:

La multi ani, un An nou plin de realizari si sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns K3loo spune:

Hallo!
Inca nu am ajuns in Germania, dar va tot citesc si uneori ma ingrozesc la ideea pasului ce vreau sa-l fac...
Pina una alta va urez "La multi ani!".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

LA MULTI ANI!

K3l00 bine ai venit si succes cu pasul tau! Sa ne spui ce si cum.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anduc spune:

La Multi Ani! Un An Nou cu sanatate si bucurii!

Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

La multi ani, germanutze! Un An Bun!

Noi am petrecut linistiti, am iesit doar in fata casei la ora 12 , ne-am uitat la dvd si am papat cit am putut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

La multi ani si un an nou fericit!
Noi stam toti sa pleznim, suntem ca niste roti de cascaval. Ne-am indopat cu sarmale, piftie, friptura...numai cand ma gandesc la mancare mi se face rau...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

La multi ani cu multa sanatate, reusite, impliniri si noroc! Fie ca in 2012 sa vi se realizeze tot ce va propuneti
Noi am fost la socrii de Revelion. Am petrecut linistit, la trecerea dintre ani am iesit afara sa tragem cu artificii, Angelo foarte incantat, eu cu soacra-mea sub umbrele ca plouaaaaa La 1.30 s-a culcat Angelo, noi in jur de 2.00 ne-am dus acasa.Abea acum vad programul de Revelion de la protv, aseara ma uitam la Mister Bean la nemti.
Noi stam intr-un cartier plin de turci. Astazi ne-a spus un vecin ca am facut foarte bine ca am plecat de acasa. Cica la miezul noptii au iesit cu pistoale adevarate pe aici, rachetele le aruncau spre oameni Ma mir ca nu a sunat nimeni la politie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

La multi ani si un an nou fericit!
Noi stam toti sa pleznim, suntem ca niste roti de cascaval. Ne-am indopat cu sarmale, piftie, friptura...numai cand ma gandesc la mancare mi se face rau...


Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)



Miriluta, pe mine ma tenteaza sa mai mananc dar ma abtin cat pot ca sa nu stric ce am realizat intr-un an: pierderea a 20 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Maraki, cum reusisi treaba cu 20 de kg? Eu de cite ori vreau sa ma apuc sa fac dieta, ma apuca o foame nebuna, asa ca incerc sa ma pacalesc ca nu tin dieta, dar ca nu mi-e foame sa maninc prea mult (si cu acest plan maret nu am scapat in doua luni decit de 2 kg).

Iar treaba cu turcii, eu chiar as reclama-o. M-a pus al de sus sa ma duc odata in Dresden in piatza Operei, chiar in mijloc, de revelion. Si trageau unii rachetele din mina si oblic. Cind vazui in spatele meu o chinezoaica mica cit mine ca tragea piezis mi-am luat sotul de-o aripa si ne-am adapostit pe linga o cladire, macar din spate sa nu ne loveasca . La 5 minute dupa ce ne-am mutat a venit ambulanta in piata, dar era asa de mult fum ca nu am vazut care cine si ce a patit... De atunci mi-a trecut de manifestari de masa (sa nu mai zic ca aruncau unii si in tramvaiul supraplin, de nu mai puteai sa respiri).



Mergi la inceput