Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune ! (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

hai mai, chiar vreti sondaj?

anya, asa zice ca luni a ramas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Teutz, la multi ani pentru pui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

n-am zis ... inca n-am priceput care-i ziua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Teutz, la multi ani, sa ti traiasca puii !

Am inca un elf care participa cu donatii de multe incaltari frumoase pt Vaslui, Marius si fetele lui

Diana, dau de stire cand pleaca totul

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

La multi ani sarbatoritilor (parca si ieri a fost cineva...)

Cred ca puteti sa luati cu incredere din buget pentru carticele, pentru ca se vor mai strange bani.

Mi-a raspuns Calin Goia ca va dona un dvd si un cd cu autograf.
Nu stiu cu ce album, abia l-am intrebat.
Cum aflu va spun.

Am dus la depozit o sacosa cu ceva hainute de fete (unele chiar haioase, blugi din aia rupti si cu strasuri, sacou) pantofiori dar nr mici, 18-19-20-21.

Am spalat ce era pus in cele 2 pungi...nu au iesit patutele de pe rucsac si de pe marioneta. IN rest totul e ok.

Pentru cusut nu am gasit decat mopsul ala mare si un iepure mare...nu erau mai multe chestii de cusut??


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc1.jpg" target="_blank"> VREM PE SKYJET!!
www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc2.jpg" target="_blank"> NU MAI VREAU SABII TOATA VIATA!!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=7" target="_blank"> A INCEPUT VOTAREA!



www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Teutz, la multi ani, sa ti traiasca puii !

Am inca un elf care participa cu donatii de multe incaltari frumoase pt Vaslui, Marius si fetele lui

Diana, dau de stire cand pleaca totul

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela




multumim Daria, Marius . Datorita voua fetlor ma simt si eu mai bine mai vesela mai folositoare. Simt ca pot sa fac si eu un bine cuiva.

mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Un vot va rog http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=8 di1 si di2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Dana, mai scriai tu despre materiale sanitare, medicamente, pentru copiii din Don Orione. Hai cu ele inca o data, sa dau si eu mai departe cerintele.
Bine fetele, luam si carti, vedem ce e la depozit si facem necesarul.

Dragonul cred ca merita vizitat in 2 zile, luni si marti. Ce ziceti ?
Sa ne zica si fetele din zona care au luat azi pulsul pe-acolo.
Zic luni si marti fiindca nu avem timp suficient de colindat pe-acolo, daca ziceti ca la 12 -13 se inchide deja. In cazul in care mergem 2 zile eu merg marti.


............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

ce vesti minunate, cu elfi si zane ...
Dicristea, da-mi si mie nr tau pe pm, maine vreau sa ajung la depozit si nu cred ca ma descurc fara ajutor.

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Dana, mai scriai tu despre materiale sanitare, medicamente, pentru copiii din Don Orione. Hai cu ele inca o data, sa dau si eu mai departe cerintele.
Bine fetele, luam si carti, vedem ce e la depozit si facem necesarul.




LUCRURI NECESARE PENTRU COPII SI BATRANI

HAINE MARIMEA 36-45
BOTOSI DE CASA 37-44
PROSOAPE DE BAIE
HAINE COPII 4-15 ANI
CONSERVE DE LEGUME, CONSERVE DE PESTE, CONSERVE DE CARNE, SUCURI.
PAMPERS COPII (S, L, M) SI ADULTI; ALEZE
HARTIE XEROX
MEDICAMENTE DE UZ GENERAL (PENTRU IMUNITATE, NIMENSULIDE (AULIN)
MANUSI CHIRURGICALE, SPIRT, Seringi de 2ml si 5 ml, Clorura de sodiu, glucoza, )
DETERGENTI PENTRU IGIENIZARE, VASE, HAINE.
S#258;PUN #536;I #536;AMPON
SERVETELE UMEDE SI DE MASA
HARTIE IGIENICA SI PROSOAPE HARTIE
SACI DE GUNOI 120 L SI 30 L
APARATE DE RAS (UNICA FOLOSINTA)
CREMA DE RAS, LOTIUNE TONICA.





si mai aveam un mesaj cu detalierea marimilor pe sexe, dar nu il mai gasesc..mai caut...


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc1.jpg" target="_blank"> VREM PE SKYJET!!
www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc2.jpg" target="_blank"> NU MAI VREAU SABII TOATA VIATA!!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=7" target="_blank"> A INCEPUT VOTAREA!



www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

hellou,la ceas de seara...acum ne-an intors de la tzarania,unde am executat un D-nul Ghita si maine urmeaza altul .Am intrat sa vad ce ati mai hotarat,cum a mai ramas....Deci,eu scrisesem ca miercuri nu pot sub nici o forma sa merg in Dragoane,si marti pot doar intre orele 9-11.30 maxim,ca apoi trebuie sa merg cu dariuta la scos de fire la spital(si asta uitasem..mi-am aminit cand i-am schimbat bandajul in seara aceasta )Luni sunt toata ziua a voastra,ma puteti cara unde vreti si unde nu vreti .marti cum am mai zis,doar maxim 3 ore dimineata .Merg sa culc trupa ca suntem rupti,si mai incerc sa intru si maine de la tzarania .Noapte buna si linistita
PS. din lista ce am citit-o acum ,acolo gasim servetele umede,pempi pt copii si scutece pt adulti(stiu ca m-am interesat pt o prietena care are bunica la pat ,am si notat in agenda preturi dar nu stau acum sa caut ),detergenti,sapun(eu am luat DOVE la 2,5 lei),prosoapte de baie,vase,saci de gunoi,prosoapte de hartie...astea sunt ok.Mai sunt si aparate de ras de unica folosinta dar nu garantez pt calitatea lor Mai vb noi .Voi pregatiti lista exacta pt lunisa stim incotro ne indreptam ;-))

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput