Mamici din Grecia (12)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui Esthera2011


Mai soro...am vazut si eu locatia cu pricina...ia sa ne trimiti si noua o poza...cum c-ai trecut pe-acolo!
...si ca sa-ti tin isonul te pupic si eu...gascuto!

Increderea e lucru mare nu?
O sa fac adica o sa rog sa mi se faca si o s o trimit la adresa cu pricina !
Si apropos o sa incarca foto urile alea de ieri
Anoukule eu vin in Romanica pe 19.02
Uite o sa ti dau un pm
puuuuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Buna seara tuturor.Carmen, m-ai ametit mai cu gentile si cu hotelurile,tu faci cu adevarat shopping therapy pe acolo si vad ca s-a luat si Esthera dupa tine.Eu geaca de piele vernil cred ca nu am vazut niciodata "de-adevaratelea",pe bune.O sa fiu atenta la vitrine de acum incolo.
Oana, e buna ideea cu croitoria daca te pricepi, si eu merg la doua doamne ce au un atelier mic aici aproape si schimb tot timpul fermoare la geci,la fuste, mici modificari la haine,etc.Ele au si de vanzare acolo ace, ate, dantele,nasturi si tot timpul mai am ceva de luat cand intru in atelier.
Anouk,viitoare aspra socrela eu pe feisbuk nu imi pun poze pentru nimic in lume.Fiecare cu pasarica lui dupa cum se zice.Am auzit ca de acolo si cand le stergi nu sunt sterse de fapt cu adevarat deci prefer ceva mai "mic".Am vazut mailul ala de la lista si e mai bine asa daca aveti poze acolo.Cand ai timp sa-mi pui si mie te rog parola pe pm si mai te rog cand schimbi capitolul sa stergi numele copiilor din fata.Merci mult.Despre copii ce sa zic, si voi cand vor creste va veti ocupa la fel de ei, acum sunt micuti si nu e nevoie de alte chestii insa totul vine de la sine la un moment dat.
Bine, nu cred ca e usor cu trei odata de exemplu dar daca e sa fie, sa dea Dumnezeu si asa, Esthera.
O seara buna va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Mamica 11 ai dreptate cu FB nici mie nu mi place
O s o rog pe anuku sa ti zica parola pe pm caci acum sunt in viteza
Pupicei !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Hello, hello!

Ne mai primiti si pe noi?

Marturisesc cu mana pe inima ca nu mai reusesc sa tin pasul cu voi, aveti o viteza la scris mama-mama, dar asta e f bine. Citesc tot, insa asa, din cand in cand, asa ca nu mai tin minte mare lucru.

Alex, ai plecat in Ro si nu mai dai pe la noi? Am vazut poze pe Fb cu Bya cea frumoasa si cu zapadaaaaaa! Pupici si aveti grija de voi.

Ana, pupici multi si voua si nu mai fi suparata. Nick e un scump, acum ca zici ca si vorbeste, ce mai, e baiat mare! Cum mai stati cu training-ul cu olita/reductor? I-am luat si eu un reductor lui fi-miu, olita aveam, insa ii place mai mult pe reductor, a invatat ca acolo facem caca, insa acum cu atatea haine nu reusim sa ajungem la baie la timp. Asa, ca eu o las pt la vara, cand pot sa-l tin fara pampers si are si varsta potrivita sa renuntam la pampers. Mama, atatia bani s-a facut vaporul? Pfiii...si eu aveam de gand sa vin la vara, ca vara trecuta n-am reusit. Cred ca va fi mai convenabil cu avionul.

Oana, ce-mi place de tine, cu initiativele tale. Hai ca pana la urma se lipeste ceva, ai sa vezi. Iti urez succes in tot ceea ce faci si multi pupici Fanoulei.

Andreea, tu ce mai zici? Ce mai face Lukas? Sper ca sunteti bine si esti doar ocupata! Pupici.

Moro_K, imi pare tare rau ca ati tinut-o dintr-una in alta, insa e bine cand totul se rezolva usor-usor. Te pup si ai grija de tine.

Esthera, multumesc de grija. Succes mult la slabit (ceea ce-mi doresc si mie ), insa eu cu aerobicul n-am slabit nici un gram,insa m-am tonifiat fff tare. Si hai iesi din butoi, pai, tocmai tu care ne zici mereu ca viata e frumoasa?

Mamica, asa-mi place cand povestesti de copiii tai. Sa ne mai zici, sa invatam si noi de la tine. Nu ai activat PM, sa-ti trimitem parola.

Despre noi, ce sa va zic? Stelios creste ca din apa, e ditamai copilul, asa-mi pare rau ca nu mai e bebe, de fapt imi pare rau ca (,) creste prea repede. Am schimbat toata garderoba ca nu ne mai venea nici o haina, acum poarta haine pt 3-4 ani, are aproape 15 kg si peste 90 de cm. Nu vorbeste el prea mult, insa si cand o face e asa simpatic. Stie si cateva cuvinte in romana, invatate de la mama: da, nu, mamaie, tataie, tatea (cartea) si inca cateva. Ii plac cartile la nebunie si masinile. A, si niste rate din alea de baie, le plimba cu el peste tot. E un gospodar si-un cochet (aici cred c-o sa-mi iau niste injuraturi de la nora-mea ). Adica, strange tot timpul prin casa, nu-i place dezordinea, nu se culca pana nu-si strange jucariile, ma ajuta la treburi. Astazi am schimbat lenjeriile de pat si pe cele murdare le-a luat si le-a bagat in masina de spalat. Mai apoi am iesit un pic in curte si-a luat matura sa mature. La cochetarie nu-l intrece nimeni, trebuie MUSAI sa-i placa hainele cu care-l imbrac, altfel nu sta sa-l imbrac. Si neaprat trebuie sa fie admirat, sa-i zicem ce frumos e si ce haine frumoase are. Luna asta am fost la vreo 2 petreceri de copii si a fost super incantat. Mai mergem marti la inca una.
Fug acum, ca maine avem niste prieteni la masa si vreau sa fac un tortulet.

Sper sa mai intru pana duminica viitoare cand vom pleca cateva zile la munte sa ne jucam in zapada.

Va pup si va doresc toate cele bune.

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

STELIOS

DE'ALE GURII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Buna fetelor, Theo ne-a fost dor de tine!!! Pup si pe nazdravanul tau!!! Esti o fericita......la haine a inceput si a mea sa faca fitze...ma cert cu ea, ca are preferintele ei..ieri ne-am certat pe-o caciula, ca eu vroiam sa-i dau una si ea nu domne vroia pe alta... Si ea cand prinde matura...o taraste toata casa. Mai ieri am maturat in curte, si ea a luat cateva carlige, le-a pus in foras si le arunca la gunoi...Acum calareste un bidon de plastic. Ce sa zic..s-a facut o nebuna..si eu as mai vrea sa fie bebe...era mai simplu:D
A...si noua nu ne mai vine nimic. A luat 3cm jumate si 600 de grame a ramas doctora uimita. Creste foarte repede. Si a facut un par.. facem codite, si e asa scumpica... Danseaza, canta, si vorbeste toata ziua pe limba ei..:P Nu spune multe cuvinte, nu ca nu poate dar e incapatanata si nu vrea sa repete dupa noi, le spune cand isi aduce aminte... Zice mama, mai rar:d baba toata ziua, gaf-gaf, ela, aida, iaia, tatai, doola(doctora) mam..toata ziua, azi ii zicea lu tasu efta(lefta), kita(asta il spune foarte clar) nu le pot reproduce exact cum le spune ea..in rest numai a a...dar se face ea mare si spune ea...la mama acasa nu a vrut sa scoata un cuvant....i-a dat si apa din clopotel (ideea estherei) toata ziua borboroseste ea in limba ei..ce zice ea stie.. da e culmea ca ne intreaba si eu ii zic da..si ea hm...e scumpa foc. Hai ca v-am innebunit va pup pe toate si mai vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Oana nu m ai innebunit..;este minunat ce citesc sa traiesti si tu si picea!
Eu am revenit cu flori(de la varul Robert) am rugat pe cineva sa faca poza...cam nerelevanta,o masa,cam intuneric asta e!Frumos o sa am amintiri!
Azi pe la 12 ne am reintors la hotel unde dupa o cafea am luat drumul baracii Michel...acolo ne am plimbat prin padure si fagne(ierburi) dar era frig si ne am bagat in restaurant(de data asta am fost invitati)Am ceva poze la menu(o poezie)si ceva poze la ce am avut in farfurie...eu am avut:
gambas belles -vue,pe un pat de ierburi tinere
salata de pepite de pateu de gisca pe reductia sa caramelizata
stek de espadon la tigaie cu crema de cury si inghesuiala de legume in wok
bucata de moka pe o oglinda de vanilie
====================
Banuiesc ca nu ati inteles nimic din menu ...si e normal(am facut poza la menu)dar cine vrea crede cine nu... sa creada ca fabulez.
=====================================================
Acum a trecut sunt obosita ,azi am luat acasa gratarul de caprioara dar Choupy nu a vrut....eu oricum nu mai pot!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Va pup si va urez o seara placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Fetelor vreau sa stiu cum va place ceasul asta.
http://www.planete-bijouterie.com/glam-k9423193-calvin-klein,fr,4,K9423193.cfm
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Fetelor vreau sa stiu cum va place ceasul asta.
http://www.planete-bijouterie.com/glam-k9423193-calvin-klein,fr,4,K9423193.cfm
Multumesc.


Frumooooos. Eu nu pot sa citesc ora de pe el daca n-are liniute sau cifre, dar e tare frumos asa.. de bijou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Pupicei Anoukule si neata dragelor ...dintre nameti
Azi noapte a nins si spre dimineata tot au trecut utilaje care nu stiu ce au aruncat dar a disparut neaua de pe sosele..
Vr'o vraja ceva???
In fine aud ca merg in continuare pt ca continua sa fulguiasca.
Omu si a reinnoit situl(ca de obicei luni) si ce scrie acolo despre Grecia imi cam da neliniste.
I am zis si eu azi dimineata ca trebuie sa ne apucam de al meu ce va contine bucati din viata mea de zi cu zi deci amestecuri.
Cu ceasul cred ca o sa l iau la urma daca imi vor mai permite buzunarele caci mai am niste ginduri ...si ceasuri mai am!
Da e mumos nu??
Pupicei la micuti si ginduri senine la mamicile toate caci eu nu am nimic cu nimeni ca nu am de ce!
Viata e scurta si vreau sa profit(im masura in care pot)
Ia zice ti mi ce gatiti ,ce faceti,ce croiala noua aveti in plan ??

Fetele mai stiti ceva de Larisa ,de ERTINA Moro??
Daca am uitat pe cineva rog conducerea sa ma puna la colt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Mi s-a culcat in sfrasit progenitura, am pus niste cocos la fiert si am zis sa va dau si voua binete. Buna ziua!

Theo, tare bine ca mai auzim de tine si de uriasul tau! Pentru ca chiar ca a crescut! Cel putin in comparatie cu N care acum o luna avea aproape 13 kg si 87 cm. Ptiu, sa nu-i fie de deochi lui Stelios! Deci a inceput si sa dea din gura.. De-acu' sa te tii.. Mai ales daca ii plac si cartile, o sa tot povestesti.
Cred ca pana ajungeti voi la zapada vine ea la voi. Daca pe aici a inceput sa dea cate un fulg, la voi sigur e mai zdravan.
Felicitari si ca ati inceput antrenamentul pentru oala (ma rog, WC). Eu am amanat proiectul pentru la vara pentru ca, desi ma anunta kk si uneori si pipi, ii place sa le faca din picioare . Iar de WC ii e frica. La vara il las in chiloti (imi cumpar o tona) si sa faca ce-o vrea.
L-am admirat pe Stelios si pe FB si e o minunatie de copil! Ochii aia te innebunesc!

Mamica, ti-am trimis MP cu parolele.
Tu ce faci de papa azi? A nins pe la voi?

Carmaw, sa stii ca ceva ceva tot am inteles eu din meniul ala alambicat. Pepitele sunt pipote? Cred ca o incep sa sap dupa retete de gasca ca nebunele noastre de gaste fac.. pe nebunele. Sa vezi ce-l ciupesc pe A, se sasaie la mine si era cat pe ce sa ma inhate si pe mine. Mi-e cam teama sa nu se repeada si la N, asa ca sunt cu ochii cat cepele si la primul semn.. pepite de gasca ajung!
Sa-ti iei ceasul daca iti place si iti permiti! Asa cum bine ai zis.. o viata avem. Stiu ca nu sta fericirea in lucruri, dar fir-ar sa fie ca tare bine ne mai fac sa ne simtim..
Sper ca o sa ne anunti si pe noi cand iti faci un blog ca sigur ai tare multe de zis si de povestit. Abia astept!

Oana, ce-mi place cand zici de Fanoula. Macar nu te poti plange ca te plictisesti. Ai inceput oficial chestia cu croitoreala sau inca amenajezi? E o idee foarte buna si sper din suflet sa-ti mearga bine, mai ales ca ai avantajul de a lucra de acasa, in ritmul tau.

Pe aici e frigut si urat, dar macar se simte ca e iarna.
Fi-miu ieri lalaia dupa noi cantecul ala cu 'Copacabana' si.. spre surprinderea mea.. chiar a zis Copacabana! Are mama geniu sau nu? (CRA CRA)
Trebuie sa merg s ama tund zilele astea ca mi s-a facut parul de o tona. O sa-i zic la tanti sa taie cat poate de mult ca nu-l mai suport! Si am albiiiiit..
Pupici, dragelor, si o saptamana superba sa aveti!


Mergi la inceput