Mamici din Grecia (12)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Am uitat sa va zic ce mama idioata am fost azi.. i-am prins copilului degetele la usa Am dat sa inchid usa la balcon, dar el s-a miscat asa repede in graba lui de-a iesi afara..
Mi-a venit sa plang odata cu el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Offf..mitilelul!...prin cate a trecut el azi!!!!...cu mare drag sa-i treaca!
Sa stii ca vara petrecuta in insula...salbatica!!!..ramne in picioare!...deocamdata
Grecul vrea...promit ca o sa-ti gateasca de o sa-ti lingi degetelele,eu promit sa pupacesc baiatul si sa ma joc cu el(sa stii ca toti copiii mici trag la mine)....ce sa mai...o nebunie va fi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui anouk3

..am revenit.

Deci, Esthera, a confirmat si Mamica ce stiam si eu. Ar mai fi si varianta cu 2 nume de familie, al tau si al lui la gramada. Stiu ca se mai practica si asta.
Dar daca faci nunta in Romania banuiesc ca e mai simplu cu numele.
Iar cu insula.. ti-am mai zis: te astept cu drag la vara, chiar daca nu o sa mai fie mandarine. O sa-ti etalezi noua silueta in costum de baie!
Iar despre dentistul minune.. no comment.
Mamica, ma bucur ca stai linistita acum si ca tatal tau nu mai este revolutionar. De la distanta iti faci o mie de griji, iar daca mai vezi si minunatii la TV, ti se face pielea gainii.
Foarte frumos iti petreci timpul si inteleg ca de fapt timpul tau este al copiilor sau mai bine zis: impreuna cu copiii. Superb!
Nu ti-a fost dor niciodata sa revii in campul muncii asa, doar ca diversitate, cateva ore?
Carmaw, spor la shopping si distractie maxima! Imi place mult tonul tau optimist! S-o pupi si pe italianca din partea mea.
Oana, 10 camere?!! A fost o gluma sau chiar atatea ai? Si prin dormitoare cu ce va incalziti daca ai doar o soba?
Pupici lu' Fanu!

Noi am fost ieri la nenea doctoru' si evident ca N a inceput sa urle de cum s-a ridicat nenea de pe scaun. Se pare ca e o bronsiolita si mi-a dat o reteta pe care o puteti foarte bine ghici: antibiotic. Imi vine sa urlu ca se da aici in Grecia antibiotic cu atata lejeritate.. Inca nu m-am hotarat sa-i dau. L-am cumparat, dar il mai aman nitel, ii dau numai Aerolin pentru plamani ca vad ca azi nu mi-a mai facut febra (sper sa nu cobesc..). Bine-nteles ca i-am zis lui A ca i-am dat ca si el e crescut in purul stil grec cu antibioticul la rang de elixir al sanatatii. Cred ca l-ar lua si pentru o batatura.
Nepoatei noastre i-a prescris alt doctor antibiotic preventiv!
Ieri am strans toate jucariile de bebe ale lui N asa ca dati de stire cand apare un bebel nou in peisaj ca trebuie numai sa scriu adresa pe cutie si a si zburat catre viitoarea mamica.
Va pup cu drag!

Mamica lu' Nick cel (ato)mic (11.05.2010)



Ana nu-i o gluma...am 5 camere sus si 5 jos. Noi dormim in camera cu soba, nici nu circulam in celelalte camere... Doar sa luam haine din sifonier si sa le punem inapoi...La anu rezolvam si problema caldurii. Saracutu meu printisor...lasa ca se face el mare:X:X
Esthera, eu sunt mai proaspat casatorita si desii am cerut sa mi se dea numele barbatului, n-am avut sanse. Tot numele de fata il am... Am inteles ca te poti duce cu certificatul apostilat si tradus la politie in Romania, sa schimbi numele..eu ar trebuii sa schimb, buletin, permis, actele de la masina, si numele din certificatul fetei de nastere... cam multa alergatura pentru un simplu nume...nici nu stiu ce sa fac. Ma apuc si eu iar de gimnastica, desii am dat ceva jos, vreau mai mult...:D
Mamica11 pupici puilor tai frumosi!!!
Alex cum mai e in tara? Ieri la Constanta ningea...:X
Theo tu ce mai zici?
Andreea ce-ti face printul?
Hellen ce mai e prin Athena..?
Carmaw Chiupy ce mai face?
Daca am uitat pe cineva imi cer sincer scuze... va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Neatza la fete!!!! Eu savurez un ceai cald, si Fanu orez cu lapte, apoi ne imbracam sa mergem la plimbare:X Va pupacim pe toate duuulce de tot si va uram o zi buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Buna dimineata!


Am savurat cafeluta, am executat 45 min de aerobica(am gasit si niste exercitii pentru fese si coapse) iar acum mananc un iaurtel!
Ma pregatesc de bazar..si apoi inca o cafeluta intr-un bar
Innorat afara...dar nu mai e frig!!!

Ce ziceti...o mai punem de-o sueta azi????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Neata!
Vin si eu la cafea. Ma simt odihnita (demult nu m-am mai simtit asa) si savurez o cafea.
N este mult mai bine asa ca nu i-am mai dat antibioticul. I-am zis si lui A ieri ca a dormit mai bine si n-a mai facut febra, iar el imi zice mandru: 'vezi ce face antibioticul?..'
Pe aici a fost foarte frumos afara de dimineata, dar acum s-a innegrit totul si a inceput vantul tare. Noroc ca am apucat sa ne facem plimbarea.
Va pup si o zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Neta dragele mele
Am revenit aseara tirziu din bruxelles via ANVERS...am facut cumparaturi...mi am spalat ochii in diamante.
Au astia din anvers un oras superb se vede puterea de cumparare peste tot..;in fine stiti ca eu respir mai bine aici:)
In tren unei doamne i a fost rau sa oprit trenul cit mai apropape de o autoroute si a fost transportata acolo unde politia a oprit circulatia pt aterizare elicopter
Totul a fost in 8 minute si apoi in tren mereu se scuzau(era scris mereu pe banere) dar si vorbeau la microfon ...culmea au organizat navete speciale pt ca cine mai avea de luat un tren sa nu piarda legatura
Am zis ca fac poze si ca o natinga am uitat....
Ma mai impresionat curatenia extrema,politetea dar si distributoarele (peste tot) de toate cele ca posesorii de patrupede sa lase totul curat:)
Acum e un pic gris dar nu e frig deloc ieri au fost 9 grade si ne pregatim sa dam o raita prin Olanda( e aproape)

Choupy acum se odihneste pe calorifer e obosit de la atita jucat cu cadourile pe care le a primit
Va pup ne saltam spre olandeji s a hotarit!
pupicei...god for dum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

In tren unei doamne i a fost rau sa oprit trenul cit mai apropape de o autoroute si a fost transportata acolo unde politia a oprit circulatia pt aterizare elicopter
Totul a fost in 8 minute si apoi in tren mereu se scuzau(era scris mereu pe banere) dar si vorbeau la microfon ...culmea au organizat navete speciale pt ca cine mai avea de luat un tren sa nu piarda legatura
Am zis ca fac poze si ca o natinga am uitat....
Ma mai impresionat curatenia extrema,politetea dar si distributoarele (peste tot) de toate cele ca posesorii de patrupede sa lase totul curat:)


Wow.. ce oameni anormali.. Nuuuu, mie-mi place mizeria si balamucul de aici, imi place cand calc peste un c...t de caine, savurez mitocania..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Buna seara tuturor, noi ne-am miscat continuu astazi asa ca sunt in urma cu toate treburile deci acum seara stau linistita si aranjez casa ceea ce de obicei fac dimineata.
Carmen, mari salturi intre civilizatii faci tu in timpi record. Bine ca te adaptezi repede.Mie mi-ar lua ceva timp sa-mi revin. Chestia cu mizeria cainilor plimbati de stapanii inconstienti peste tot si pe mine ma dispera aici in ultimul timp.Sper sa nu ajungem ca in Romania unde faci slalom printre diferite chestii pe trotuare.
Esthera am citit de iaurtelul tau si m-am gandit ce meniu am avut noi azi, imi vine sa intru in canapea nu alta..
Anouk, super faza cu antibioticul . Si eu in satul in care stateam inainte aveam un medic din asta la copii si aveam colectie de augmentin si de ceclor in raft sus in bucatarie insa sa stii ca totul depinde doar de pediatru atunci cand vorbim de cabinet particular doar.(deci nu internare in spital cu analize facute si decizie ulterioara-aici abia poti pune eticheta de sistem pentru ca exista indicatii clare in functie de rezultate ce trebuie ca baza respectate).Daca medicamentul e indicat doar in urma unui consult de 20 de minute atunci e vorba doar de cultura medicala a medicului respectiv. Nu toti sunt asa insa. Eu aici am o tipa foarte buna din punctul asta de vedere dar am si de unde alege. Inainte nu aveam si gata, ma descurcam cu ala sau cand chiar era groasa treaba si banuiam ca are dreptate si trebuie sa i dau ceva mai tare mergeam cu copilul la spitalul de garda (vreo 70Km cel mai aproape)si ceream consultatie la urgenata.Asta pentru ca alt pediatru in zona nu exista atunci.Insa, la voi problema ar fi totusi de unde reuseste Nick sa achizitioneze virozele astea din moment ce nici in comunitate nu e si nici frati "darnici" nu are.
Sanatate multa va doresc si multe mandarine mancate.
Ioannoyla eu sunt intr-o vesnica lipsa de spatiu iubita, m-ai dat gata cu 10 camere.Pai puteti face in fiecare camera cate un cort pentru alta joaca acolo.Bine, asta la vara sau dupa ce rezolvati cu caldura.
O duminica placuta va doresc tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Ce sa zic....acum am revenit din Olanda...wow cum e lumea imbracata...astia nu sunt in criza?
Mi am mai trintit doua tolisoare si acum iarasi si iarasi ma incearca regretele....geanta guesst noua colectie era cu ceva piele bej si textila.....am lasat o acolo
Intr un café am servit o supa de oignion nemaipomenita.
Acum ma apuc de colindat pe nett sa verific preturile la genti si daca se justifica revin
Miine vreau sa tragem o sedinta de cinema si am luat si scoici de pregatit
Cam atit facui... eu si pufosul va pupam
Aici a pluat incetisor dar nu i bai!(noi suntem la cald doar rosioara e afara:)
Sunt cam dusa nu??
Voi ce a ti facut azi?

Mergi la inceput