Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Viss, Strumphy, fetelor mie imi sunteti dragi amandoua!!!



.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata!

alehiam, trimite-mi pe PM adresa ta de mail si-ti trimit regimul

catank, ma bucur ca ti sub control temp Ioanei. Sper ca in astea 3-5 zile cat ii vei da antitermicul sa sparga si vre-un dintisor si sa va linistiti de tot

strumph, multumim de cap nou Sa-ti fie de bine tunsoarea. Ce pregatesti la pranz pt socrii? Noi azi mergem la mama sa luam copii si ne asteapta cu sarmale si ceafa de porc la cuptor

ellyshor, Cristi al meu cand era micut se inrosea la gurita cand manca iaurt natural...oriunde il atingea iaurtul pe fata se inrosea (fara bubite) si ii trecea in 2-3 ore. Nu i-am facut analize. Am renuntat sa-i mai dau iaurt simplu si am ajung pt un timp sa-i dau controversatul Danonino pe care il accepta fara pb. Dupa ce am intarcat a varsat tot laptele praf pe care i-l dadeam si pana la 1 an a merg pe Nan 2/3 HA, pe asta l-a acceptat, nu a mai varsat de la el. Dupa 1 an am trecut la Nestle Junior si la fel l-a acceptat bine. Acum nu mai are pb la nici o mancare. Cred ca a avut o sensibilitate cat a fost mic. Speuneai ca nu accepta laptele Milupa, incercati si Nestle, sau alta marga cu formula HA, si poate chiar sa-i faca branzica din lapte praf. Multa sanatate !

Monas, sper ca puiul tau e mai bine azi

Pup toate mamicile si bebelusii !
Inainte sa luam copii mergem sa-mi ia mie Mos Nicolae niste cizme Sper ca si atunci cand le bag pe picior sa-mi placa la fel de mult ca si pe net




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am papat (am facut peste prajit cu mamaliguta si mujdei ) si am dormit ca valiza-n gara bine a mai fost!!

viss, strumf...haideti mah mamicilor....acum in preajma sarbatorilor cautati supararea???

delia, si caruciorul pe care il avem e super usor (cred ca are max 10 kg) dar vreau ceva si mai si....




mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, cred ca vi s-ar potrivi caruciorul ala. Eu abia mai trag de asta al meu ..sper sa ma tina pana in primavara cand vom trece la cel sport..avem unul usor tip umbrela..nu e mare lucru de capul lui dar e ok...marca Babycare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

sunt asa bucuroasa...de ceva timp vroiam sa renunt la vegeta...si nu ajungeam la un magazin naturist sa cumpar legume uscate combinate fara sare . ieri am cumparat si azi am folosit!!! sunt mandra de realizare!! NU mai am vegeta in casa!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada tot singurei???


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

deci, s-a trezit! are temp 36 cu 4. Deci sa-i dau sup paracetomol in continuare....

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







Deci acum continui la 8 ore cu paracetamol.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

neata!


ellyshor, Cristi al meu cand era micut se inrosea la gurita cand manca iaurt natural...oriunde il atingea iaurtul pe fata se inrosea (fara bubite) si ii trecea in 2-3 ore. Nu i-am facut analize. Am renuntat sa-i mai dau iaurt simplu si am ajung pt un timp sa-i dau controversatul Danonino pe care il accepta fara pb. Dupa ce am intarcat a varsat tot laptele praf pe care i-l dadeam si pana la 1 an a merg pe Nan 2/3 HA, pe asta l-a acceptat, nu a mai varsat de la el. Dupa 1 an am trecut la Nestle Junior si la fel l-a acceptat bine. Acum nu mai are pb la nici o mancare. Cred ca a avut o sensibilitate cat a fost mic. Speuneai ca nu accepta laptele Milupa, incercati si Nestle, sau alta marga cu formula HA, si poate chiar sa-i faca branzica din lapte praf. Multa sanatate !





Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Mersi din suflet! Am sa-i spun sa incerce si cu Nestle. Poate e asa cum zici si tu, doar o reactie alergica de moment pana se invata organismul cu diversificarea.
Sanatate multa si voua!


Elly 18+ cu Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Citat:
citat din mesajul lui catank

deci, s-a trezit! are temp 36 cu 4. Deci sa-i dau sup paracetomol in continuare....




Deci acum continui la 8 ore cu paracetamol.






Asa fac! Mi-am facut programare ptr medlife. Va spun mai pe seara ce-am rezolvat. Vreau sa ma linistesc un pic

Pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Continua sa nu manince mincare solida, .... si acum pina sa adoarma (ora neobisnuita ptr ea inca)a fost fff maraita, chiar a plins. Temp nu are (bine, are si paracetamol la 12 fara ceva luat) dar.... nu-mi place cum e...

Mergi la inceput