Piersicutze de iulie-august 2006 (3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucaspm spune:

Buna, fetelor !

Ce mai faceti ?

Au inceput sa cada dintii de lapte vreunei piersicute ?
Ma gandeam ca la toamna Ioanna merge in clasa I si mi se punea un nod in gat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

buna, fetele!
raluca, noua ne-a venit zana maseluta vineri, a ajutat-o tati, ca prea se clatina dintisorul; nu-mi spune de scoala, ca am ditamai morcovul....
bulinuta, cum sunteti? v-ati mai stabilizat cu laptele? pana la urma care e verdictul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaspm spune:

Eu nu ma asteptam sa cada dintisorii asa de devreme, pana mi-a spus Ioanna ca la gradi deja are colegi fara dintisori.

Nu vreaaaaaaau !!! Imi plac dintisorii ei micuti si nu vreau sa cresca asa de repede Nici ea nu vrea sa creasca , cica la ziua ei, cand o sa implineasca 6 ani sa-i punem o lumanare cu 2 sau 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna si de la noi!
anasia felicitari pentru vizita zanei maseluata! si Teodora tot pandeste sa i se clatine vreun dinte dar nimic deocamdata! ea chiar isi doreste sa se intample asta, cred ca zilnic ii verifica, doar-doar s-o clatina vreunul! voi ce ati facut cu scoala? clasa pregatitoare sau clasa I?
raluca bine ai revenit printre noi! Teodora tot clasa I din toamna, tinem legatura pe subiect!
acum sa va povestesc ca in week-end Teodora a participat la primul ei concurs de pian, la Ramnicu Valcea, si a castigat premiul special al juriului pentru cel mai tanar concurent! sunt asa mandra de ea! domnul profesor mi-a explicat ca premiul i s-a acordat nu pe considerentul varstei ci in ideea ca pentru varsta si nivelul ei de pregatire (9 luni de cand studiaza) ei au vazut "ceva" la ea! am avut asa emotii sa ajung la premiere si sa ii vad numele pe lista celor care urmau sa cante la gala laureatilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

michella, felicitari Teodorei pt succesul la concurs, este o realizare! noi vom fi la pregatitoare;
raluca, am fost si noi intro perioada cand spunea ca nu vrea sa fie mare, mai bine copil;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

michela eu nu cred ca ea...i-a iesit negativ testul si mai mult de atat l-am trecut fara sa stie dr, caci nu papa deloc pe ala de soia, pe aptamil normal...si a inceput sa manance mai bine...mult mai bine

ralucaspm lui rares i se misca un dintisor...asa repede a trecut timpul de nu imi vine sa cred

anasia suntem mai binisor...de 2 zile iar nu papa asa bine dar cred ca de la caldura

michella super felicitari!!! oau ce tare e Teodora

va pup...maine avem botezul si sunt pe ultima suta de metri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buli felicitari pentru botez!
cum ati petrecut?
uneori si Teodora spune ca nu vrea sa creasca si nici sa se casatoreasca , ca sa nu plece de lenga noi.
alteori imi explica care, ce camera va ocupa prin casa, inclusiv ea si stefan cu sotul, respectiv sotia! tot e bine, ca pana acum dormeam toti patru intr-un pat. ea cu sotul ei la mijloc, eu si taica-su pe margini, sa le tinem de cald

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!
liniste mare in livada!
la noi s-a fixat serbarea de sfarsit de an pentru 1 iunie! Teodora are cifra 7 si o poezie siropoasa despre mama. uff, nu-mi vine sa cred ca e ultima serbare de gradi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

de 1 iunie avem un nimi-banchet, numai cu copiii, fara parinti, asta ca sa nu mai facem dupa serbare, cand sunt f obositi...apoi o o excursie de 1 zi la munte, serbare intre 11-15 iunie;
ce rau imi pare ca se termina gradi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

Salutare livada! Mai traim si noi...si nu v-am uitat!

Bulinutza, ce surpriza! Felicitari pentru bebelus! Ce mult as mai vrea sa tin un bebe in brate!

Iubitii mei sunt deja mari! Philip va merge in septembrie la scoala iar Marc la gradi. De curand lui Philip i-au fost micsorate amigdalele si scosi polipii, ca nu mai putea respira si vorbii corect. Acum e in recuperare cu vocea total schimbata, la o saptamana dupa operatie.
Asteptam sa isi revina complet, desi deja nu mai respira pe gura, semn bun si nici nu mai sforaie.

Multe pentru toate piersicutele!

Mergi la inceput