Piersicutze de iulie-august 2006 (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Bulinuta felicitari, sa-ti traiasca bulineii, sa fie sanatosi si foarte norocosi ... si welcome in clubul mamicilor de 2 baieti .

Aaaa, si salutari tuturor piersicoaselor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

madyn ..e intr-adevar un club special

anasia multumim..pupa si tu printesa ..vrem si noi poze mai noi cu voi sa va vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

doniro sper ca sunteti mai bine acum!
madyn, ramoon voi ce mai faceti?
buli sunt asa de frumosi amandoi!
noi am iesit sambata cu bicicleta in parc. desi cam batea vantul nu a fost chip sa o tinem pe loc pe Teodora. ii place la nebunie bicicleta de cand merge pe doua roti. seara a cazut franta! nici sa manace nu mai avea putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

Paste fericit tuturor! va uram de pe acum, fiindca plecam la tara;
doniro, cum sunteti?
bulinuta, sper sa reusesc sa incarc, am si uitat unde aveam albumul;
zilele trecute, dupa ce m-am vopsit "mami, esti asa de frumoasa, de-mi vine sa te pup"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Suntem mai bine, insa in somn sforaie mai ceva ca maica-mea... La ORL mi-a zis ca e normal avand in vedere ce a fost in gatul ei, sa o mai las asa...
Va pupam, va dorim Paste fericit si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

va uram si noi

Paste Fericit!!! cu sanatate multa multa si liniste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

Hristos a inviat!
Sper ca ati avut o sarbatoare frumoasa si linistita!
anasia, si eu am un cont pe picassa, puneam poze in el. nu stiu daca mai am parola/acces la el ...
va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

pe unde sunteti? v-ati ascuns de ploaie?
ieri, repetam cu Teodora la pian si mi-a spus, la un moment dat, vezi cum alearga degetele pe clape? parca ar fi ielele in hora cand il striga pe Limir imparat? ... are o imaginatie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

michela...oauuu ce mortala e

noi...asa si asa, bb papa la fel de prost dar lapte de soia acum caci miercuri a facut un scaun cu sange si una din pediatre a zis ca e intoleranta la lactoza si ne-a trecut pe humana sl - lapte de soia...cealalata pediatra a zis ca e lipsa de vitamina k iar cea de a treia pediatra la care am fost ieri dimineata la spitalul iomc zice ca nu crede ca e intoleranta la lactoza pentru ca ar trebuii sa vomite la greu...deci eu nu stiu ce sa mai cred ...oricum ieri i-am recoltat si analize de sange si o sa avem luni certitudinea daca e sau nu intoleranta la lactoza, i-a iesit o usoara anemie in rest sunt ok analizele. azi asteptam si rezultatul la analizele de caca sa vedem ce iese si acolo...dupa cum vedeti ne distram puternic

ieri dupa ce am fost la spital si a plans mititelul rau de tot la recoltare am venit acasa, am luat si cupilul cel mare si pe mama si am plecat spre Manastirea Ghighiu de la Ploiesti unde era haos general caci era hramul Manastirii...am plecat si ne-am oprit la Manastirea Tiganesti unde era o liniste de iti venea sa nu mai pleci...super vreme soare, miros de lemn de brad ars amestecat cu miros de flori de camp, curatenie, canta cucul...a fost superb...ma rog...am dat si de o chestie care iar m-a enervat rau de tot: am incercat sa imi fac molifta aia de 40 de zile si preotul de aoclo mi-a spus ca nu o poate face el ptr ca NU ARE VOIE de la Patriarhie...nu mai au voie sa faca nunti, botezuri nimic...pentru ca PAtriarhia le interzice Manastirilor pentru ca nu pot controla incasarile...si de aici inteleg de ce sunt taxele alea imnese la biserici...Doamne in ce hal am ajuns...

Rares e un dulce si e indragostit de bb...e ca o closca pe langa el

va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buli la strugurasi avem un bebe cu intoleranta la lactoza, voma mititelul .... dar el avea si reflux. sper sa gasiti cauza si sa va linistiti!


Mergi la inceput