Piersicutze de iulie-august 2006 (3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

nicolica, pana la urma tot n-ati scapt de operatie...noi avem 1 an de cand am facut-o, exact ce ati facut si voi, nu-mi pare rau, era deja de nesuportat; multa sanatate si recuperare usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

michelle a fost super la botez, am pus cateva poze dar o s amai completez cu altele, Filip a fost super cuminte si totul a fost distractie maxima

anasia rares e suparat rau ca se termina gradi si stiti ce probleme am avut cu el sa mearga la gradi

nicolica ce ma bucur ca ai scris..o sa fie bine cu gatutu si cu nasucu...cam 2 saptamani dureaza pana revine la normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

bulinuta, v-am vazut in poze...ce frumosi sunteti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

baietii arata bine dar mami e cam hipopotamuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Salutare, salutare!
Incep cu cateva comentarii la pozele Alinei de la botez: in ansamblu, pozele sunt de exceptie, se vede ca le-a facut un super profesionist.In detaliu, personajul principal e mortal, ochii sunt "rupti" din cer, freza e clar realizata de cel mai tare hair stylist de la cel mai "dorobantzist" salon. Mami e o finuta si o delicata, Rares e slabiciunea mea in continuare, tati face tabloul complet. Familia toata e superba si emana fericire. Felicitari, sa fiti sanatosi!

Noi suntem bine, eu cu munca (nu prea mai am timp sa intru de la serviciu, iar acasa am fff multi copii...).
Copiii la gradi (urasc ideea ca se termina in cazul Dariei si ea devine cobai pt clasa zero, dar asta e...). Victor in continuare "migreaza" de la bunici la noi si retur, dar se pare ca ii place la nebunie ca schimba peisajul din cand in cand, iar noi profitam cat se mai poate.

Alte activitati nu avem inca. Din toamna sunt hotarata sa o inscriu pe Daria la dans sportiv, mi-ar placea sa o atraga pt ca mi se pare ca se misca binisor pe muzica.
Cam atat, fug la bucatarie. Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

ULIMA ZI OFICIAL LA GRADI!
clasa I-a ..... sosim!
am primit o listuta preliminara de rechizite, i s-au luat masurile pentru uniforma, nu ne mai ramane decat sa organizam vacanta de acum!

sa va povestesc o faza tare: la piata un vanzator Teodorei "ce frumoasa esti! cu cine semeni tu?" ea: cu fratele meu, Stefan.. vanzatorul "bravo, frumos raspuns" si Teodora mai departe " si Stefan seamana cu tati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

michella, tare replica
noi am avut serbarea saptamana trecuta, am fost Capra cu 3iezi; mai mergem maine la gradi si gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

doniro multumim

am avut si noi luni serbarea...pun poze acum

in rest suntem bine acum...am avut probleme mari de tot iar cu rares...a luat salmonela si a facut melena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

bulinuta, cum v-ati lipit de salmonela?asa de rau a fost? Doamne, multa sanatate
piticul , ce dragalsi sunt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

anasia nu stim nici acum...a fost cumplit...nu doresc nimanui...rares are cu 4-5 kg mai putin acum si e inca pe regim desi a trecut o luna...a fost groaznic!

maine plecam la mare...toti 4 ...ori innebunesc ori o sa fie totul bine...nu exista cale de mijloc

Mergi la inceput