Piersicutze de iulie-august 2006 (3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

anasia am scapat de pertusis...miercuri era beton omuletele iar de vineri a inceput iar rau de tot...bronsiolita e saracu varza...aerosoli de 6 ori pe zi

la scoala...nu fac nimic nimic o sa uite si ce a facut la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

bine v-am regasit!
buli multe ganduri bune, sa treceti cu bine peste toate!
larissa e o scumpa Alexia!
anasia, ma bucur ca ii place la scoala!
si Teodora e foarte incantata, ii place doamna invatatoare. deocamdata fac semne grafice pregatitoare. e foarte constiincioasa, isi face temele singura, inainte sa ajung eu acasa de la serviciu.
cam asta despre noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

bulinuta, va , multa sanatate puiului mic; cum nu fac nimic la scoala? vorbiti cu inv, sa-i atraga cumva, poate sunt in perioada de acomodare...la toate avem carti si caiete speciale (dar scriu si pe carti), sportul le place f mult ca au un prof tanar si le da si bomboane stimulente , fac multe jocuri;
michella, super realizare pt Teodora faptul ca-si face lectiile singura, bravo ;
mie nu-mi place ca le-au bagat calculatorul la pregatitoare, nu vad cu ce ii ajuta, ca mai stau in fata ecranului o ora?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

anasia si la Teodora se joaca foarte mult la scoala, desi e clasa I-a. am nimerit la o doamna super. noi nu avem deloc caiete speciale, doar manualele, caiet tipI si caiet de mate. cate 2 la fiecare materie si le ia doamna acasa prin rotatie, pregatindu-le pentru ei cu semnele corespunzatoare.
mie mi se pare ca e total schimbata Teodora de cand cu scoala, e asa de responsabila si dedicata ... e uimitor. si foarte, foarte ordonata. ieri a venit acasa cu biletel pentru excursie la fabrica de prajituri, in Arges. doamne ce fericire cand i-am spus ca va merge!
sportul este si preferatul Teodorei. vrea acum sa faca si tenis de masa si dansuri. imi e greu sa ii explic ca e greu sa integram inca doua activitati pe langa pian si germana. sa vedem cum facem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

pe unde sunteti, mamici de piersicute?
off, ce dor imi e de vremea cand dicutam toate traznaile de pe pamnat!
anasia, eu am constatat ca Teodora nu stie sa se joace pe calculator. am tot cumparat de la gradi, cand veneau revistele piti-clic dar cu folositul ... nu prea. ma uit la ea ca manuieste asa de greu mouse-ul, nici nu stiu, fata de alti copii pe care i-am vazut in fata calculatorului ea e super-mega incepatoare. nici nu stiu, oare ar trebui sa o indemn sa foloseasca mai mult jocurile astea?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

piersicutzelor! noi am avut probleme cu calculatorul, n-am putut intra...
michella, nu mi-as face griji pt calculator...are tot timpul sa invete, zic eu;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

vacanta!!!!!!!
ce bine ca dorm si eu un pic mai mult!
vineri vor pleca in prima excursie cu doamna invatatoare! de-abia asteapta. sper din suflet sa nu fie o zi mohorata!
am avut saptamana trecuta sedinta cu parintii, numai de bine ne-a spus doamna. e tare incantata de scoala! chiar mai mult decat ma asteptam eu!
am inceput sa intreb de cadourile de mos craciun si pana acum vrea un catel cu telecomanda si o papausa (catalina, de la Aradeanca dar sa aiba si rochii de schimb). papusa am luat-o deja, vedem cu catelul, ce am gasit pe net nu m-a convins. o fi vreo reclama pe minimax, aveti idee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

e tareeee liniste pe aici...
noi am lipsit o vreme, una bucata de amigdalita purulenta, debutata brusc....
michella, am luat partial de la metro cate ceva pt mos...set de pictat unghiile, super fain si accesorii barbie (placa par, poseta...clamute) a mai vrut bebelusul ciciobelo, dar i-am zis stop, mosul nu mai aduce bebelusi ca are o gramada acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:

Citat:
citat din mesajul lui michella78

vacanta!!!!!!!
ce bine ca dorm si eu un pic mai mult!
vineri vor pleca in prima excursie cu doamna invatatoare! de-abia asteapta. sper din suflet sa nu fie o zi mohorata!
am avut saptamana trecuta sedinta cu parintii, numai de bine ne-a spus doamna. e tare incantata de scoala! chiar mai mult decat ma asteptam eu!
am inceput sa intreb de cadourile de mos craciun si pana acum vrea un catel cu telecomanda si o papausa (catalina, de la Aradeanca dar sa aiba si rochii de schimb). papusa am luat-o deja, vedem cu catelul, ce am gasit pe net nu m-a convins. o fi vreo reclama pe minimax, aveti idee?

michella mami de Teodora si Stefan



Buna,
catelusul cu telecomanda l-am vazut astazi la Norriel din intamplare se juca fiimea mica de 2 ani juma cu el.

Vad ca si copiii vostrii tot spre lucruri din astea de bebelush trag asa mi se pare mie. Alex vrea catelul ala cu fluier la care fac astia reclama pe minimax si Eva mijlocia care are 4 ani si 9 luni vrea set de machiaj nu stiu cum parca belli bella sau asa ceva sper ca nu am scris prostii si bebelushul ciocciobello si cea mica de 2 ani si 7 luni clubul lui Mickey Mouse .

In alta ordine de idei celei mici care a racit si ii curgea nasu de 1 luna jumatate si nu ii mai trecea i-a iesit stafilococ auriu in nas.
Medicul de la ORL mi-a spus ca e alergica dar eu nu prea am crezut si i-am facut din proprie initiativa exudat nazal si iata ce a iesit.
S-a mai confruntat cineva din voi cu asa ceva si ce tratament se face? N-am apucat sa intreb inca medicul.....

Mai stiti ceva de Mada_mxm incerc sa dau de ea si nu reusesc....poate ma vede aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

emiliapop, multa sanatate! habar n-am ce tratament se face in acest caz, auzisem parca atibiotic...

Mergi la inceput