Piersicutze de iulie-august 2006 (3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

raluca nici rares nu vrea sa vb despre scoala...nici nu stiu daca e bine sau rau

eu sunt suparata rau...sunt la capatul puterilor/rabdarii...filip face tot mai des crize de plans de durere de cate 1-2 ore fara oprire din cauza refluxului, joi noapte am ajuns cu el la budimex ca nu l-am putut calma nicicum si printre altele ne-a zis sa mergem la oftalmo ca are la ochisori o iritatie si ele nu stiu ce sa ne dea

am fost ieri si surpriza: are dioptrii mari ca si rares: are hipermetropie extrema plus 6.5 la ambii ochisori...sunt la pamant...nu ma asteptam la asa ceva
nu ma pot gandi la nimic bun, nu am chef nici sa ies din casa...azi sunt si singura cu amandoi si imi vine sa plang intr-una si nici nu pot cu ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

bulinuta, multa putere, sa gasiti o solutie sa revolvati problemele cu vederea, lui Rares si lui Filip;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Maine e prima zi de clasa 0 si pentru Alexia. Azi am lacrimat toata ziua...nu stiu unde a zburat timpul asta si am fetita asa de mare. Parca nu imi vine sa cred....Nici noi nu am cumparat mai nimic. Doar imbracaminte si incaltaminte noua. Alexia ramane la scoala/gradinita Copil Dorit deci pentru ea nu este o schimbare. Doar urca un etaj. Cred ca socul era si mai mare pentru mine daca mergeam intr-o scoala normala.
Buli, multa putere. O sa fie bine! Lasa ca se rezolva un timp mai un ochelar, mai o operatie....sa fie ei sanatosi in rest. E ereditar...probabil are cineva la voi in familie probleme cu ochii.
Fetelor astept impresii si de la voi dupa prima zi de scoala...si...daca se poate si poze.
Numai bine la toata lumea! Va imbratisez!

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

https://picasaweb.google.com/roparo/Vara2011#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Poze din prima zi de scoala:
https://picasaweb.google.com/roparo/PrimaZiLaClasa0Alexia#

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

https://picasaweb.google.com/roparo/Vara2011#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

larissa sa va traiasca printesa si mult succes!

si noi emotii mari ieri la clasa 0...mai mult noi decat el ...dar am plecat incantati si noi si el...sper sa fie totul bine si in continuare!
am pus poze pe fb...alina rus...daca nu ma gasesti le pun si pe picassa

va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Salutare fetele!
Nu am mai scris de un car de ani pe forum, dar vad k nu mai merge treaba nici la voi...
Am inceput si noi cls. 0 cu mari emotii ca nu stiam ce ne asteapta, dar se pare ca e incantata Timeea si asta ma bucura si ma linisteste.
Nu sutn f incantata de scoala asta dar noi am ales-o k era cea mai aproape de casa...mai vedem de la cls. 1, ma bate gandul s-o mut.
Am vazut pozele lui Buli si Larisa, f frumoase....
Buli sanatate multa pt picii tai
M-am hotarat si eu sa fac bb2, dar nush cum o voi rezolva cu concediul de maternitate, pt k eu sunt acum in somaj pt inca vreo 8 luni si nush cum se va calcula daca se intrerupe sau nu-mi gasesc nimic de lucru pana atunci...
Mult succes tuturor piersicutelor!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

noi, parintii suntem f dezamagiti de scoala...am ales mai aproape de casa, dar este jalnica; mobilierul nu a venit, copiii stau pe scaune mari si atat, cand am auzit-o pe abramburica spunand ca toate clasele pregatitoare au mobilier suntem cocotati la et 3, trebuie sa coboare la sala de sport, care la randul ei este sub orice critica, fiind inchiriata pt tot felul de sporturi si dansuri....au schimbat capacele la toaleta, cea mai mare investitie
larisa, o frumoasa este Alexia
bulinuta, nu te-am gasit pe fb...
ramoon, spor la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

ramon spor la treaba va urez si eu..se iau in calcul lunile in somaj!

anasia eu am alina rus pe fb...tu cum ai?
imi pare rau de scoala!...la noi e super ok, nici nu mz asteptam: sunt la parter complet izolate 6 clasa 0 cu toaleta lor de restul scolii, mobilier nou nout pus in forma de U...apa pe hol, hartie si sapun la baie..neasteptat de bine

cu filip am probleme mari...sunt asa de suparata ...are pertusis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

bulinuta, of, cum a contactat-o? si tratamentul se poate face sa scape? multa sanatate lui Filip! ma bucur ca scoala este ok, mult succes!
vad ca si la noi au adus un mobilier, cred ca este imprumutat ; mi-a spus fata ca nu este la fel ca la celelalte clase de pregatitoare; baia o impartim cu clasele de a III-a, iar dupa masa a VII-a, nasol; dar d-na le place si vad ca se implica, vom vedea mai departe; am gasit o gramada de alina rus si alina rusu, dar pe tine nu; pan anasia sunt pe fb;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

scolareii; ati intrat in paine?
noua ne-a venit mobilierul, module pt fiecare copil, vad ca inca este incantata fata de scoala; sper sa ramana tot asa;

Mergi la inceput