Piersicutze de iulie-august 2006 (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

va pup fetele
noi iar suntem bolnaviori...filip cu otita si bronsiolita, eu cu sinuzita dar macar rares e ok!

emiliapop filip are stafilococ auriu in nas din maternitate...si ii dau ceva homeopat..stafilococinum 15 ch cate 5 granule de 2 ori pe saptamana.

anasia va pupam!

michella si mie imi e dor de vremurile de demult!..tare dor!

rares vrea orice de la mosu' ptr ca e constient ca are cam tot ce vede...ceea ce nu e un lucru bun!...filip nu vrea nimic inca

va pupam cu drag!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

nebunie mare cu zapada asta...il bag cu forta si amenintari pe rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

si noi la fel cu zapada buli! ieri i-a tras tati pe amandoi cu sania, s-au distrat pe cinste!
emilia , m-am lamurit cu catelul, il vroia pe toto. am rezolvat deja cu toate cadourile! sunt tare fericita! ati fost la medic, v-a dat tratament?
anasia acum sunteti mai bine?
mada stiu ca schimbase nik-ul la un moment dat, parca era missJJ.
pe mine cel mai tare ma enerveaza ca in timpul anului nu gasesti nici un sfert din jucariile care sunt acum pe piata! cred ca de acum fac stocuri in decembrie pentru restul anului.
noi marti avem serbarea de mos la scoala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

buniluta, multa sanatate juniorului!
cu zapada si noi la fel, cu greu intram in casa, desi curg lumanarile la nas, pantalonii sunt uzi, turturi la mansete
michella, da, acum suntem mai bine; serbarea o avem miercuri, iar cea de balet marti;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

n-ati vrea voi sa ne intalnim asa intr-un weekend la un loc de joaca langa o cafenea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

ce bine suna propunerea ta buli!

anasia, eu chiar m-am uitat ieri dupa pantaloni din aia de fas, pentru zapada. in auchan erau unii la 50 de lei dar cam prost lucrati, in decathon, altii, acelasi pret dar stoc epuizat. asa ca mai caut.

ieri am fost cu ea in lidl si a vrut de acolo o carticica "povesti cu pui de animale" o recomand pentru cand vor incepe sa citeasca singuri. ea a citit aseara singura prima poveste. ah, i-am luat si ceas desteptator, ca de mult ma bate la cap ca vrea sa se trezeasca singura?

emilia, alex e la pregatitoare acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

bulinuta, mi-ar placea
michella, are pantaloni de ski, dar e tare greu de mers cu ei la scoala, imbracatul si dezbracatul; la sport ma dispera, pt este prea frig pt pantaloni de sport, pana se schimba si coboara de za et 3....dureaza;
noi cu trezitul stam tare prost, ne trezim cu greu si asta am observat din grupa mare; inainte se trezea singura, ceas, acum trag de ea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!
am intrat sa va salut, nu stiu ca timp de net mai am saptamana asta!
anasia, eu ma gandeam la pantalonii de ski, pentru tavalitul in zapada, in scoala e foarte cald, a fi imposibil sa o echipez cu ei la ore.
unde faceti balet?
am emotii, sper sa nu fie probleme la munca si sa ajung maine la serbarea Teodorei!
va pup si va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

michella, nu , nu de stat in ei la scoala, doar de mers pana acolo (cand au sport, ca nu o pot imbraca mai gros, transpira rau); balet facem la liceul de coregrafie Ligia Capsali; astazi avem serbare;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

anasia cum a fost la serbare?

michella ai ajuns la serbare? cum a fost?

am avut si noi aseara serbare si a fost un ingeras tare sic...cu palarie

va pup

PS cand aveti un pic de timp hai sa ne vedem...

Mergi la inceput