Aspirante optimiste(736)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

fetelor desi vroiam sa mai rasp la cateva dintre voi, o sa las pe maine k al meu sot dintr- dat este cu fata la cearceaf!
noapte buna

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Sa fie cu folos, Mirunita!
Deny, unde esti?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm

pentru

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yna85 spune:

Buna dragele mele!

Imi pare asa de rau ca tot intru asa de tarziu, dar la servici am niste zile super pline dupa cum am fost plecati sapt trecuta cateva zile, casa e toata intoarsa pe dos ca nu mai terminam cu lucrarile de centrala, azi m-am enervat ca nu aveam cauciucuri de iarna si ieri noapte a nins, dar pana la urma a rezolvat sotul...am avut o zi super plina...ieri incercand sa citesc tot am adormit la comp de obobseala...deci azi nu mai stau sa citesc tot.

La congres a fost interesant, am aflat unele chesti noi, pe altele le-am inteles mai bine, am stat de dimineata pana seara acolo, n-am vizitat nimic( e drept ca si Pelesul a fost inchis, dar speram ca macar Pelisorul - pe care ma gandeam ca merg sambata sa-l vizitez dar am preferat pana la urma sa merg la un curs de lasere...asa ca poate data viitoare).
Pe colega mea, cea graviduta, am incercat sa o refuz politicos de vreo 2-3 ori dar vineri nu prea am mai rezistat, cand ea incerca sa-mi dea sfaturi si ca o sa vina bebe la mine dar poate ca nu era momentul acum si m-am cam suparat si am inceput sa vb altfel cu ea si am plecat...nu prea a fost frumos dar...eram si obosita si stresata...asta e..vad eu cum rezolv cu ea si cand...

Cat despre Craciun...e sarbatoarea mea preferata
nu ca e frig ca asta nu prea imi place...dar iubesc atmosfera de Craciun...in fiecare an impodobim brad natural (pe care il cumparam dupa ce strabatem toate pietele- pt ca trebuie sa fie bogat si dublu argintiu si cu conuri daca se poate)...ador mirosul, ascultam colinde de Craciun, fac mancare traditionala (piftie, sarmale, pulpa de porc la cuptor, prajituri, torturi), impodobesc toata casa cu luminite, aranjamente de Craciun- pe care le fac eu - de abia astept Craciunul! In seara de Ajun mergem la parinti, iar in prima zi de Craciun la biserica, apoi la parinti la masa, apoi seara vin la noi fini,nasi, cumnati, prieteni (ca toti spun ca la noi e cel mai frumos si ca fac mancarea cea mai buna - dupa ce noptiile dinaintea Ajunului reusesc sa nu le dorm-dar cand vad ca toti se simt asa de bine e cea mai mare rasplata)

Asa ca sper sa termine cat mai repede cu centrala si incalzirea, ca anul asta la ce an greu a fost, sunt in stare sa nu dorm o sapt sau mai mult deloc - dar sa am Craciunul mult asteptat!

Moni iti tin pumnii maine la dr, vb clar cu ea ca poate a incurcat dosarele; Alex ai dreptate in tot ce spui - puteai linistita sa devi doamna dr; Miha ma bucur ca ai preluat stafeta cu listuta de testat, Kmyii tin pumnii la verisoara ta si la Miky bineinteles!

Eu luna asta nu prea am prestat si am facut doar un test de ovulatie luni care a fost negativ, poate reusesc sa fac maine unul...offff...cred ca am ratat luna cu atatea pe cap...!


Va pup, dragele mele! Si sper ca maine sa am mai mult timp sa mai intru!

Sa aveti grija de voi!



http://lagf.lilypie.com/zFnw.png
http://lt2f.lilypie.com/ofWb.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!
Haideti la o
Fetelor stiu ce ziceti cu testatul prea repede .Nu stiu ce sa zic,o sa incerc sa ma abtin,dar sansele sunt minime

_

Mamica mandra

Povestea noastra

http://www.fertilityfriend.com/home/19d912

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cixinica spune:

Buna dimineata!
acum am venit si eu de la Fundeni, dna.Viorica a spus ca analizale de coagulare sunt perfecte, mi-a dat tratamentul pregatitor pentru sarcina - cel pe care l-am vazut la toate fetele care au fost la ea cu diferenta ca trebuie sa iau vit.E forte toata luna
moni multa bafta astazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianamoga spune:

Neata fete!
Multumesc de cafea!
Mihaela m-as baga si eu in listuta dar cum eu am sanse mai mult decat minime...si in plus inca nu vreau sa stiu cand trebuie sa vina monstrii.
Moni ce incurcatura Sper sa rezolvi astazi
Camila felicitari pentru sarcina!
Cixinica felicitari pentru analize
la toate fetele si ma scuzati daca mai uit cateceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

'Neata fetele
eu am o stare mai maro asa...azi
plus ca de bine ce-am ajuns se vorbea pe aici ca nu primim mai nimic prima de craciun
si a mers treaba ca unsa la noi anul asta - a fost bum financiar

si m-am tuflit si mai mult pentru ca stiu cata nevoie am de prima aia
imi vine sa plang, la propriu

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Neatza fetele!
Kimmy multumim de cafeluta!
Moni la fel este si la mine la munca, nu cred ca o sa iau ceva anul asta, eu totusi sper sa dea ceva.
Cixinica ma bucur ca au iesit bine analizele.
Deny ce faci? ai lipsit aseara!
O zi frumoasa tuturor




In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianamoga spune:

Moni imi pare rau ca nu mai primesti prima mai ales ca ai atatea cheltuieli cu inseminarea ...poate pana la urma se razgandesc si va dau ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cixinica spune:

Moni imi pare rau ca nu primiti nimic de Craciun, dar poate este doar un zvon si pana la urma primiti ceva

Mergi la inceput