Aspirante optimiste(736)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

fetelor,
va multumesc ca imi sunteti alaturi
azi sigur rezolv nelamurirea asta la Fundeni,
cat despre prima - ar da ceva dar este extrem de putin, jenant...comparativ cu toata munca si efortul depuse, plus rezultate excelente....

om vedea.....

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neata fetelor!
multam pt , mai vin eu cu inca una pentru cele mai " lenese"!!

moni, nu iti mai fa inima rea, cine stie poate pe ultima suta se intoarec foaia si vine si mosul de la serv!

miky, la tine tot nimik, rusii is tot in deplasare?

camila, desi te-am felicitat prin PM , o mai fac odat aici, si desi o sa dai fugutza la odisee , mai treci si pe la noi, inca odata iti spun din inima sarcina usoara si la termen, si un bebe sanatos!

uffffffff, ce lunga zi va fi aceasta, maine in sfarsit isi face verisoara mea un test de sarcina!, nu am avut inca curajul s ao sun sa vad ce face, imi este k o stresez prea tare si eu, si asha este ea suficient, dar pana in pranz agasesc eu un motiv sa o sun " dezinteresat", sa vad cumn e situatia!


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

uitasi,

kimmy


stiu ca dorinta si nerabdarea sunt imense dar vb fetelor , mai asteapta putin cu testul!sa de-a domnul sa fie si al tine cu ochisori

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Buna dimineata fetele,
Va multumesc pt urari, eu sunt la servici si va citesc.
haideti cu liniutele duble, trebuie sa apara cel putin inca una, nu stiti voi ca tot cate doua se duc la odisee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

neata fetele

kimmy multumim de cafeluta

Ca Mila felicitari, sarcina usoara cu un bebe sanatos ne spui si noua ce ai facut diferit luna asta? alimentatie, vitamine sau ceva ce crezi tu ca te-a ajutat

cixinica ma bucur ca analizele au iesit bune, ai primit si aspenter?

Moni asa este in Romania, munca multa , bani putini , poate vei avea o surpriza placuta sa se razgandeasca si sa primiti prima si sa reusesti si inseminarea si de ziua ta vei face un mare chef



toate fetele si sa curga liniutelee...

Ca Mila asteptam sa ne spui si simptome

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cixinica spune:

Citat:
citat din mesajul lui draguta

neata fetele

kimmy multumim de cafeluta

Ca Mila felicitari, sarcina usoara cu un bebe sanatos ne spui si noua ce ai facut diferit luna asta? alimentatie, vitamine sau ceva ce crezi tu ca te-a ajutat

cixinica ma bucur ca analizele au iesit bune, ai primit si aspenter?

Moni asa este in Romania, munca multa , bani putini , poate vei avea o surpriza placuta sa se razgandeasca si sa primiti prima si sa reusesti si inseminarea si de ziua ta vei face un mare chef



toate fetele si sa curga liniutelee...

Ca Mila asteptam sa ne spui si simptome

draguta da mi-a dat si aspenter 1 pastila la 2 zile si mi-a spus si mie in cazul in care fac stimulare, IA sau FIV sa sun pentru a-mi mari doza de aspenter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Pai ceva diferit nu prea, de doua luni am inceput sa iau aspenter 1/zi, asa dupa capul meu fara vreo indicatie de la medic si acifol 1/zi.
luna trecuta am facut stimulare cu closty, apoi injectie cu brev actid, monitorizare , dar nu am obtinut nimic.
Luna asta am inceput stimularea de capul meu, fara monitorizari, la un moment dat m-am gandit sa nu ma mai agit, si nu am mai facut injectie, nici teste, habar nu am cand am avut ovulatia, de fapt perioada o stiu, dar exact ziua nu prea, la dr inca nu am fost, sperante mari nu mi-am facut, doar cand am vazut ca sunt z31 din 31 si nici un spoting, eu deobicei il aveam. Asta-i cam tot. Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

cixinica si Ca mila multumesc pentru raspunsuri

Ca Mila ai luat si progesteron dupa ovulatie? si sper ca nu te-am pliictisit, ma bucur ca ai avut rezultatul dorit si cred ca in scurt timp ne va anunta alta fata frumoasa veste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Ca Mila ai avut ceva simtome?

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianamoga spune:

Miky tot fara urati?

Mergi la inceput