Praline belgiene (53)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

missule , da chiar .. buna decizie. felicitari

prixi merci de link.. si cel iranian e chiar in place keym? sau au cumva o adresa?


are cineva covoare d-alea flocoase? imi plac foarte mult dar al meu nu vrea sa cumpere ca cica se intretin greu... si cum pe el cade destul de des magareata cu aspiratorul .. desigur ca nu vrea.. dar eu le ador..

se aspira greu?

pup lumile



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Cleo, scuze! Nu stiu de ce am inteles eu altceva din mesajul tau! Poate gasesti cauza dereglarilor si apare si bebe 2 in familia voastra! Banii nu sunt suficienti niciodata...daca bebe are doi parinti si dragostea lor, cred ca el e multumit!

Vicky, nu gasesc adresa magazinului pe net, dar trec deseara pe acolo si iti zic maine...poate au inchis de tot magazinul! Desi aveau enorm de multa marfa! Covoarele sunt mai mult decat clasice, daca tie iti plac cele flocoase, nu cred ca vei gasi ceva la ei...


Roxana, fericita de Christian (23.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Missexy, felicitari pt decizia luata - sper sa n-o regreti niciodata. Nu e foarte usor, dar sper sa gasiti solutii care sa va permita sa treceti cat mai usor peste aceasta perioada!

Vicky, noi avem un covoras din acela mai flufy - nu-i prea usor de curatat;...dar nici celelalte, normale, nu-s deloc usor de curatat, asa ca ce mai conteaza? la noi oricum toate covorasele sunt micute, asa ca nu reprezinta chiar asa un efort.
...am luat ceva de la ...heytens? sper ca am scris corect - e in Zaventem, in zona ikea, langa Leen Backer (nici asta nu retin cum se scrie exact, dar si ei au ceva covoare); si unul l-am luat de la Conforama din Lille.

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

La multi ani, Pralinutelor! Sa aveti un an bun, cu tot ce va doriti voi si fara surprize neplacute.

Miss Sexy , felicitari ptr sarcina si iti doresc un bebe sanatos.

Ardeiash, covoarele flocoase sunt frumoase dar Cristi are dreptate, sunt greu de intretinut. Vezi si tu la ce te hotarasti pana la urma, imbina utilul cu placutul.

Noi suntem bine, Yasmine creste, gangureste, canta a ja ja ja ja si fluiera cand are chef. Ciupeste si zgarie pe cine prinde si nu stiu cum sa o dezvat de chestia asta. Are mama o pisicuta neimblanzita. In rest e cuminte si... fara dinti inca..., tot asteptam sa-i iasa.
Mama trebuie sa plece in februarie ptr 2 saptamani sa-si reinoiasca cardul de sanatate si as avea nevoie de o babysitter intre 6-17 febr, de la 9-18 h, Antwerp.
Daca stiti pe cineva interesat si serios, dati-mi si mie de stire pe PM, messenger sau FB.

Va pup si spor la shopping,



Ror

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

Mi-am schimbat semnatura, hi, hi, hi




Ror, mamica de pusha mica_Yasmine (16 Feb 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

La multi ani si un an cat mai bun pralinutelor!
Ardeiash,eu am covoare din alea flocoase si dupa parerea mea se intretin mai usor decat celelalte,chiar am fost surprinsa.Insa eu nu vorbesc decat de aspirat,de spalat inca n-am incercat sa le spal sau altceva.
Ror,daca n-as fi avut cursuri te-as fi ajutat eu,mi-ar fi facut mare placere
Misssexy,ma bucur ca ati luat decizia asta,sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de ingeras Lucas (15.02.2011-17.04.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

Iti multumesc Ingrid ca te-ai gandit la noi.

Pupici multi si succes la cursuri,



Ror, mamica de pusha mica_Yasmine (16 Feb 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

merci fete pt raspunsuri.. nu am reusit sa-l conving pe-al meu sa iau flocoase iar eu m-am saturat de clasice

imi trebuie ceva frumos , frumos ca altfel ma plictisesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

azi am o zi proasta.

Sa va pove o intamplare de ieri seara. La metrou, iau bus-ul pt 3 statii, si urc in unul care avea capatul acolo. Urca si 3 romani,tinerei, 20-25 ani, deja ii stiu, ei coboara la prima statie. Vorbeau tare, jigneau lumea, comentau: uite si la vaca asta, etc. M-am dat deoparte,ei oricum s-au pus in usa din mijloc, si cand vad ca vine alt bus, cobor printre ei (evident nu s-au dat deoparte, dar nici eu nu le-am zis "Pardon, grasilor" ) si il iau pe acela.
Romanashii nostri au comentat repede si tare "uite si pe asta, unde se duce?? ". Pan al urma, fac si ei aceeasi miscare. Supriza e ca bus-ul initial si-a resetat timer-ul de asteptare si pleaca primul. Au tras o injuratura si au zis "uite ca ne-am luat dupa vaca aia si a plecat ala primul".

Am tacut. ca o vaca, stiu. Deja ii cunosc din vedere ....

Acum imi dau seama ca asta era o normalitate in Bucuresti. Aici, m-am dezobisnuit, e primul caz de asa ceva, la adresaa mea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Cleo, asta nu e normalitate nicaieri; dar din pacate mai sunt si oameni de genul acesta pe lume.
(ca principiu, cand vezi ce si cat le poate capul unora...e mai sanatos sa-i eviti si sa nu le adresezi nici un cuvant)

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput