Praline belgiene (53)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Dragi praline, e sezonul de reduceri!
Ieri in pauza de pranz am facut prima tentativa, scurta si rapida (un singur magazin), dar continui maine si in saptamanile urmatoare.
Ce ziceti, ne vedem miercurea viitoare (11 ian) la Woluwe shopping Center?

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Bine v-am regasit pralinute si un an nou plin de bucurii si tot ce doriti voi sa fie!La multi Ani !

Dia,buna ideea cu shopping-ul dar miercurea mai mult ne amagim,zic io...copii ies devreme de la scoli si cum magazinele deschid la 10....nu prea e timp!Hai sa gasim o alta zi...ce zici?cand te avantajeaza?poate mai sunt si alte amatoare si mergem in gashka,sa~~ rupem gura targului~~:))Eu am tras azi o fuga in WS dar chiar pe fuga am fost(am luat neshte creme pt socrela)...si cum nu puteam sa plec fara nik pt mine am agatat o pereche de cizme :)...frumoase,dar tot maro cum mai am...deci data viitoare prefer sa stau sa casc gura mai mult.
Va pupizez pe toate si un we fara ploi va doresc!
Muuuuaahhh!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

...pe mine ma avantajeaza miercurea viitoare ...ca am programare la dr. la 9:30 chiar langa Shopping center si cum nu stiu cat dureaza imi iau liber toata dimineata :)
Dar daca dau de lucruri dragute, vin cu drag si-n alta zi, in pauza de masa, daca reusesc, in functie de cum stabiliti voi.

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

La multi ani praline dragi !!!
La multi ani tuturor Ionilor si Ioanelor !!!
Sper ca ati petrecut frumos de sarbatori alaturi de familie si prieteni.
Ideea cu shoppingu' e buna, as veni si eu, doar sa va hotarati si va spun daca pot sau nu. In felul asta ne mai vedem si noi la fatza pe anul asta. Dar cum aci pe forum se intra din ce in ce mai rar, as propune sa lansam invitatia pe FB. Eu aveam de gand sa-mi petrec o zi in Wijnegem shopping center si in felul asta nu mai trebuie sa suportam ploi, vant, frig etc. Stiu insa ca nu pt toate fetele e la indemana datorita distantei. Oricum eu trebuie sa fac niste cumparaturi deci intr-un final pot si singura merge desi n-are acelasi farmec....
Va pup si va doresc un weekend super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo tuturor, ma scuzati ca dau buzna aici dar am o rugaminte, daca doriti sa donati ceva banuti, e un caz urgenta la umanitare, detalii mai jos
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169295&nm=URGENTA230112data-operatieiGeorgianaTeodora

va multumesc anticipat , un an cu multe bucurii si impliniri va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misssexy spune:

Buna ziua fetelor.
Vreau sa va multumesc pentru incurajarile si sfaturile pe care le-am primit din partea voastra.Dupa lungi discutii cu sotul,am hotarat sa pastram bebele.Exista posibilitatea,ca apoi sa nu mai pot face copii,si nu as fi vrut sa regret toata viatza decizia avortului.
dia_tm,de buburuza se va ocupa mama soacra,am vb cu ea,si o sa vina sa aibe grija de ea cat suntem noi la munca.Cat despre firmele de titre-service,nu accepta persoane insarcinate,e adevarat ca nu trebe sa le spun ca sunt insarcinata,dar cat credeti ca pot minti?Deja am aproape 9 saptamani,burtica mi-a ramas de la Alessia,deci in curand se va vedea ca sunt insarcinata,de aceea caut ceva de munca pe perioada scurta.Am dat anunt pe rombel,si spre surprinderea mea mau sunat de la o firma de titre service.Ramane doar sa merg sa vad despre ce este vb,caci nu am mai lucrat in domeniu;de cand am venit in bxl lucrez in horeca.
Sper ca Domnul sa ne ajute.
Va pup si un weekend placut.

Mami fericita de Alessia Timeea (26/01/2011)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui misssexy

Buna ziua fetelor.
Vreau sa va multumesc pentru incurajarile si sfaturile pe care le-am primit din partea voastra.Dupa lungi discutii cu sotul,am hotarat sa pastram bebele.Exista posibilitatea,ca apoi sa nu mai pot face copii,si nu as fi vrut sa regret toata viatza decizia avortului.
dia_tm,de buburuza se va ocupa mama soacra,am vb cu ea,si o sa vina sa aibe grija de ea cat suntem noi la munca.Cat despre firmele de titre-service,nu accepta persoane insarcinate,e adevarat ca nu trebe sa le spun ca sunt insarcinata,dar cat credeti ca pot minti?Deja am aproape 9 saptamani,burtica mi-a ramas de la Alessia,deci in curand se va vedea ca sunt insarcinata,de aceea caut ceva de munca pe perioada scurta.Am dat anunt pe rombel,si spre surprinderea mea mau sunat de la o firma de titre service.Ramane doar sa merg sa vad despre ce este vb,caci nu am mai lucrat in domeniu;de cand am venit in bxl lucrez in horeca.
Sper ca Domnul sa ne ajute.
Va pup si un weekend placut.

Mami fericita de Alessia Timeea (26/01/2011)







felicitari pt decizie! Ma bucur mult ca ati ajuns la un echilibru si ati trasat liniile pe perioada urlatoare.
Sarcina usoara, nastere de vis, si copil de basm .

Eu visez la al 2lea copil, dar la cum se prezinta lucrurile, nu am nicio sansa. De aceea ma bucur enorm cand aud ca ceilalti reusesc sa faca ceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Buna fete

V.ATI revenit dupa sarbatori ?. Noi înca nu

As vrea sa profit de mania reducerilor sa.mi cumpar covor in living pt ca am grsesie si e foarte frig...cine ma ajuta cu neshte linkuri? Pliz pliz

Chiar nu am gasit pe nicaieri.

Multumesc anticipat
Pupici la fetele frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Vicky, noi de aici ne-am cumparat covoarele : www.carpetright.be/" target="_blank">Carpet Right
Ar mai fi chiar langa mine (Place Keym) un magazin cu covoare iraniene, e in lichidare de stock, reduceri de 70%, dar nu stiu mai multe...

Alina, sa fie intr-un ceas bun decizia luata! Sarcina usoara si bebe sanatos!

Cleo, imi pare rau sa citesc ca nu ai nicio sansa pentru bebe 2... e chiar atat de grav? Fratele meu a reusit cu FIV...voi v-ati gandit la asta? Pupici si mult succes!

Noi tot cu cresa ne razboim... deja e bolnavior , cred ca din cauza stresului, eu pe langa el, ca doar dormim impreuna si uite asa...dar perseveram!

Pupici la toata lumea si sa auzim numai de bine!

Roxana, fericita de Christian (23.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui prixi

Vicky, noi de aici ne-am cumparat covoarele : www.carpetright.be/" target="_blank">Carpet Right
Ar mai fi chiar langa mine (Place Keym) un magazin cu covoare iraniene, e in lichidare de stock, reduceri de 70%, dar nu stiu mai multe...

Alina, sa fie intr-un ceas bun decizia luata! Sarcina usoara si bebe sanatos!

Cleo, imi pare rau sa citesc ca nu ai nicio sansa pentru bebe 2... e chiar atat de grav? Fratele meu a reusit cu FIV...voi v-ati gandit la asta? Pupici si mult succes!

Noi tot cu cresa ne razboim... deja e bolnavior , cred ca din cauza stresului, eu pe langa el, ca doar dormim impreuna si uite asa...dar perseveram!

Pupici la toata lumea si sa auzim numai de bine!

Roxana, fericita de Christian (23.01.2010)


insanatosire grabnica la puiul mic, cam asa e cu intratul in comunitate, in plus si vremea nu avantajeaza. Dar sa stii cu cat face bolile, ii creste rezistenta/imunitatea, si va fi din ce in ce mai bine!

cat despre bb2, problema is banii, eu eram destul de fertila, din ce tzin minte . SIngura frica a mea e ca trec anii, ma apropii de menopauza (in famelie a aparut devreme), deja am varii deraglari hormonale...


Mergi la inceput