Praline belgiene (53)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Daca nu mai pot sa mai intru va urez de pe acum un an fabulos ':)
Sa vi se indeplineascqa toate dorintele si sa fiti iubite si fericite

Scumpilici sa ai o nastere usoara, bebe sa fie mancacioasa si sanatoasa

Ninuk inca o data la mufti ani fériciti sa traiesti si sa.nfloresti

Va Imbratisez cu drag pe fiecare in parte

La multi ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Dragi praline, acum in prag de an nou vreau sa va urez sa fiti sanatoase, sa aveti parte de multe bucurii, de realizari, sa iubiti, sa fiti iubite si toate visele sa devina realitate.
La multi ani dragele mele!!!
La cat mai multe si placute intalniri intre praline.
Va pup si va imbratisez cu mult drag muuuwah xxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

LA MULTI ANI planine si pralinute! sa aveti un an nou cat mai ... dulce!

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

la multi multi ani si de la mine! sa fie un an nou mai bun pt toti! sa fiti sanatosi si fericiti, si visele sa va devina realitate!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misssexy spune:

Buna seara dragi praline si pralinute
In primul rand vreau sa va urez si eu un LA MULTI ANI 2012,sa aveti un an cat mai bun,plin de realizari si succesuri,si muuulta sanatate.
Stiu ca nu am mai intrat de foarte mult timp,asadar intru astazi sa va mai dau si eu ceva vesti despre noi,si sa va cer un sfat...
Buburuza noastra creste frumos,imediat sarbatorim anisorul ,si se pare ca o sa vina iarasi barza.
De curand am aflat ca sunt iarasi insarcinata.Pentru unele dintre voi,ar putea fii o bucurie,insa eu nu stiu inca daca sa ma bucur sau nu.
Problema mea sta in felul urmator:Cand eram insarcinata cu Alessia,facand testul papa nicolau,mi sa descoperit o leziune pe colul uterin.Aceasta leziune nu sa putut trata,decat dupa nastere.Dupa ce am nascut si am terminat si cu alaptatul,am fost la doctor sa vedem ce putem face.Aveam 2 variante,ori incercam un tratament cu medicamente,ori direct operatie.M-am programat la doctorita care trebuia sa-mi faca operatia,pt o consultatie,si culmea ghinionului exact in ziua respectiva mi-a venit "problema" .Am facut un alt randevu,la o luna.A doua oara,mi-au anulat ei randevuul,din motiv ca doctorita era in nu stiu ce operatie,si nu ma putea primi decat peste vreo 5 ore,asadar nu puteam sa stau cu copilul dupa mine in spital sa o astept atata,deci mi-am facut un al 3-lea randevu,peste o luna.Iarasi ghinion,cu o zi inainte m-au sunat de la spital ca doctorita este bolnava,deci adio consultatie.Asadar,am sunat-o pe ginecoloaga mea,sa ma consulte ea.Atunci am descoperit ca sunt iarasi insarcinata.M-a trimis sa fac o colposcopie,sa vedem ce sa intamplat cu leziunea de pe col.Doctorul respectiv,a zis ca leziunea este inca acolo,nu sa vindecat,deci trebe inlaturata.Am 2 optiuni,ori pastrez bebele,si faceo operatia dupa,ori daca din motive personale vreau sa renunt la sarcina,facem dupa 15 zile.
Acum problema sta in felul urmator.Nu as vrea sa renunt la sarcina,deoarece ne mai doream un copil(nu stiam ca va venii atat de repede,dar daca sa intamplat,asta este);dar nici nu suntem hotarati sal pastram,deoarece....culmea ghinionului,am ramas si fara munca inainte de sarbatori,asa ca sa fie totul complet.
As vrea sa pastrez copilul,dar cine ma angajeaza pe mine fiind insarcinata?NIMENI
Sotul nu castiga foarte bine,rate la banca avem,chiria vine in fiecare luna,mai trebe sa ne si mutam.....
Ma gandesc si daca renunt la sarcina,si fac acea operatie pe col,exista posibilitatea sa nu mai pot face copii vreodata .
V-am scris toate acestea,nu pentru a-mi plange de mila,ci pentru a va cere ajutorul.
Daca stie careva dintre voi,un loc de munca pt mine,in starea in care sunt acum,insarcinata,menaj,sau baby sitter,v-as fii recunoscatoare.S-au cel putin dati-mi va rog un sfat.Sunt disperata,nu stiu ce sa fac.
Astept un raspuns.O noapte placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

misule,
multa sanatate la buburuza , sa creasca mare si fericita

nu dispera ca pierzi din energie,,, ti-o spune un cunoscator in domeniu

stai si cantareste lucrurile: important e sa stabiliti daca va doriti sau nu acest copil ... daca da. Domnul o sa va ajute si o sa reusiti si cu operatia si cu banutii.. o sa vezi
daca nu, tot dorinta Domnului este. aveti inca un copil si asta e deja super bine.

eu nu pot decat sa-ti dau sfatul sa megi pe la biserici. foarte multa lume din cei ce cauta muncitori posteaza acolo cereri si ii poti contacta direct.
iti urez multa bafta si multa sanatate


------------------------------

fetele... cine are vesti de la scumpilici?

altfel.. zau daca forumul asta mai are viata lunga.... mare pacat necesita un efort minim minimorum zau

pup lumile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Miss, ai incercat pe la agentii? Daca ai lucrat deja, e in avantajul tau...si cred ca nu ar trebui sa le spui din prima ca esti insarcinata. Nu stiu daca solutia cu menajul e cea mai buna pentru ca nu stiu cat timp vei putea face efort. Mai sunt societati mici cu plata in titres-services si poate acolo ai putea avea o speranta...pentru ajutat o persoana in varsta sau un copil...Hai, nu dispera, mai posteaza mesajul tau si pe alte forumuri, rombel, romanii din Bruxelles si poate te ajuta cineva! Multa bafta!!!!


Roxana, fericita de Christian (23.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Vicky, nici eu nu mai stiu nimic de Scumpi! Poate e deja cu bebe Larissa in brate acum!



Roxana, fericita de Christian (23.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Misssexy, bine ai revenit! imi pare rau ca situatia voastra e mai complicata momentan ...sper sa se rezolve totul intr-un mod cat mai ok pentru voi!

Leziunile pe col sunt un capitol complex ... la care ar fi mutle de spus. Oricum, daca era ceva grav/urgent, ti s-ar fi spus; daca dr. spune ca e ok si dupa nastere, in mod normal poti avea incredere ca asa e si nu e nici o graba. Deci asta nu ar trebui sa fie un factor decisiv legat de pastrarea sarcinii.

De gasit un job... nu-i usor, chiar si fara a fi insarcinata; practic daca renunti la sarcina n-ai nici o garantie ca vei gasi un job; pe de alta parte poti gasi un job chiar si fiind insarcinata - cel putin un job temporar daca nu unul permanent ... nu e ca si cum una ar exclude-o pe cealalata

Pentru joburi exista si posibilitatea de "titres-services" - sa lucrezi pentru firme care lucreaza cu astefl de titluri; recunosc ca nu stiu prea multe despre cum functioneaza, doar ce-am mai citit prin presa; dar au avantajul ca intermediaza joburi de tip menaj si altele, si permit un program flexibil si de munca; am primit recent o brosura/revista in care era un articol despre romance care fac curatenie, si despre unii romani care si-au deschis chiar o afacere din asta, deshizand propriile firme de titres-services (dar nu stiu daca se mentioneaza si numele firmei) - verific si daca gasesc ceva iti spun.

Oricum daca lucrezi si tu ramane problema ce faceti cu buburuza, pentru ca aveti deja un copil si din pacate pe partea de job, un copil inseamna deja restrictii serioase (chiar si daca merge la cresa, multe din joburile disponibile, cel putin pentru inceput, presupun un program mai atipic, care nu se potriveste cu programul creselor)...si-atunci diferenta intre a avea unul sau doi copii presupun ca nu mai e atat de mare.

Sper sa luati o decizie pe care sa nu o regretati mai tarziu.
...si e important sa fie decizia voastra, sa cantariti bine ce vreti si ce inseamna fiecare dintre optiuni ...
Personal cred ca sunt atatea necunoscute care nu stiti cum vor evolua in viitor, incat cel mai important e ce va doriti voi, si nu factori care tin de o conjunctura de moment.


Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Diana, am citit si eu acelasi articol, dar nu mentionau numele societatii!


Roxana, fericita de Christian (23.01.2010)

Mergi la inceput