Praline belgiene (53)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenstefi spune:

salutii scumpee pralinute,
mai revenii dupa vacanta de o sapt.,plina cu iesiri,filme,shoping si ski in Germania!!!,no ce sa facem si noi.......
Oricum ma surprinde ceea ce scrieti de inscrierile,adica nu-mi imaginam sa fie atat de greu(aglomerat)noi nu am avut nici o problema,stiu ca si in Antwerpen e destul de greut dar se gasesc,iar noi fim la satut e ok.....oricum multa bafta tuturor va doresc!!
Bluenight,m-am vazut cu prallinutele de cand sunt eu aici,aproape 2 ani si sunt niste"praline"fetele,nu am cuvinte doar ca te asteptam la urmatoarele intalniri ca si pe celelalte noi venite....reteta e ff buna data de Diana,doar ca eu mai adaug niste casacaval la sos si pe desupra presor la fel cand le bag la cuptor,iar la alegere se pot adauga cortofi intregi fierti in aceeasi tava cu andivele... asa ca iti trebuie o tava maree
Ghiocei nu am vazut inca la vanzare aici,dar am vazut in gradina prietenei mele care le are aduse cu tot cu bulb din Romania ...si deja sunt in vaza de acuu
Martisoare am facut ,putine,simbolice asa ca abia astept reactia colegilor de la scoala lui Stef,o sa le fac poze
va imbratisez cu drag si mai revenim!!!!

carmen si stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misssexy spune:

LA MULTI ANI dragi pralinute,sa aveti un inceput de primavara cat mai frumos.
Revenim si noi cu noutati......
Alessia merge deja in picioruse de 2 saptamani,i-mi vine sa o mananc cand vad cum a-si misca funduletul prin casa
Bebe 2 este bine,doctorita zice ca este baietel.
Iar eu,munca toata ziua.Am gasit de munca la o firma de titre-service,le-am zis ca sunt insarcinata,m-au acceptat asa.Nu am de munca decat 4 ore pe zi;nu este mult,dar sunt niste bani pe care ai iau.
Am vaut ca discutati despre cresa.Si noi ne-am inscris la cresele comunale,dar din pacate nu au locuri momentan,suntem pe lista de asteptare.Inscrierile se fac din luna a3a de sarcina,ca sa fii sigur ca ai un loc asigurat.Iar la cele particulare am gasit doar la 2 crese loc,bineinteles in alt cartier,dar costa destul de scump(550 euro),iar noi nu ne permitem momentan sa dam atat.Mama soacra pleca luni in RO,asa ca a trebuit sa gasesc o fata care sa stea cu Alessia 6 ore pe zi cat sunt eu plecata la munca.A fost tare greu de gasit ,pt suma pe care o puteam oferi noi,dar pana la urma am gasit.
Va pup cu drag si mai revin cu noutati.

Mami fericita de Alessia Timeea (26/01/2011)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misssexy spune:

PS :schimbat semnatura si poza de profil

Mami fericita de Alessia Timeea (26/01/2011) DNP 15/08/2012





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenstefi spune:

O primavara cat mai frumoasa sa aveti scumpe pralinute!!!!
si cate un martisor virtual va ofer cu drag!!
Misssexy felicitari si sa ai o sarcina usoara!!!!

va imbratisam
carmen si stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Misssexy, ma bucur ca ai gasit de lucrur - cu program scurt nu se castiga asa de bine, dar cand ai copii conteaza enorm sa ai si timp sa te ocupi de ei.
Sper sa se aranjeze totul cat mai bine.

Carmen multumim mult pt martisoare!

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

La Multi Ani pralinute!
Va trimitem si noi un martisor! Ce bine ca a venit si primavara

Dia, multumesc pentru reteta. O incerc in weekend si iti zic cum mi-a iesit

Carmenstefi de-bia astept si eu sa va cunosc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_sofia spune:

LA MULTI ANI MAMICILOR,FEMEILOR SI FETELOR!!! la multi ani pralinute cu ocazia zilei de 8 martie!! mi-e dor de spiritul zilei de 8 martie din romania si de schimbul de martisoare si de ghiocei.. o zi cat mai fericita va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

La Multi Ani pralinute!
Sper ca ati avut o zi "dulce"

...ce mai faceti? nu mai spuneti nimic?
eu in ultimele zile sunt mai tentata sa va povestesc diverse patanii de pe aici... ma intriga/enerveaza tot mai multe aspecte de prin Belgia; nu zic ca e foarte rau sau foarte grav dar sunt chestii atat de simplu si banal de evitat dar care totusi raman super complicat gandite incat ne complicam aiurea.

Pentru amuzament (desi nu e banc), va povestesc pe scurt ultima aventura: cu banca - am fost azi sa facem o mica schimbare, sotul fiind pana acum imputernicit, acum e titular (pentru ca nu poate primi alocatie familiala daca nu e titular de cont (cu confirmarea bancii pe formulare);
Pentru asta trebuie sa mergem amandoi la banca, si numai la agentia la care am deschis contul (desi singura diferenta este ca in calitate de titular poate si sa inchida contul, pentru ca in rest avea deja toate celelalte drepturi de folosire contului...inutila schimbarea dupa parerea mea, dar daca trebuie...);
Aventuri si la banca, probleme cu softul etc.; insa surpriza majora am descoperit-o abia seara: i-au anulat si card-ul sotului si accesul la internet banking...desigur fara sa ne spuna absolut nimic; acum trebuie iar sa mearga la ei sa vada cum se poate repara situatia...
...de ce sa lasam lucrurile sa fie simple cand putem sale complicam?

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

De Salonul BabyBoom stiti ceva? ati fost la vreo editie anterioara? merita?
Eu intr-un fel as merge (e week-end-ul viitor), dar asta ar insemna sa renunt la alte planuri ... asa ca am o dilema si nu stiu daca se merita...

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

Buna dimineata!

Dia am gatit andivele dupa reteta ta! Am pus si cascaval in sos asa cum zicea ca face carmenstefi.Au fost interesante, nu pot sa zic bune fiindca sunca a fost foarte foarte sarata si mai ca n-am simtit deloc gustul andivelor
O sa mai fac, asta e clar. Multumesc pt reteta!
Voi la ce banca aveti deschis cont?
Cum functioneaza sistemul de savings aici?
Ce e babyboom-ul?

Aaaa, inca ceva: Mihai e nascut in tara insa am citit in rombel cum ca as primi diferenta de la valoarea alocatiei in tara la valoarea alocatiei din belgia. Stie cineva unde si ce anume exact trebuie sa intreb/rezolv pt a putea beneficia de aceasta diferenta?


Mergi la inceput