Sezatoarea canadiana (217)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Doloress, cum sa nu, intalnirea se tine, maine, la 10.30 suntem acolo !
Cum sa nu se tina, gandul la intalnirea cu voi m-a tinut in viata luna decembrie :)
Cadourile pentru adulti, sunt cate unul de adult, la fel ca si pentru copii, doar ca pentru noi sunt simbolice. Eu am luat deja din Maxxi, cate un cadou de adult de 2$.
Dar de joi la pranz sunt din nou "in control" cu viata mea !!!! I feel good !!!!!


Ne vedem maine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui caro

Dragi doamne de Montreal, am nevoie de una bucata informatie: sunt in cautare de companii de catering care ofera mancare decenta si potrivita pentru niste adolsecenti sportivi la preturi decente. Trebuie sa planific o deplasare pentru o echipa de inot la olympic trials in Montreal, in martie 2012 ... stiu, exista google, dar vreau infor despre companii pe care le-ati folosit sau ati auzit de ele ca merita.

Multumesc

Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004)
http://community.webshots.com/user/lidia67


Singura companie de catering la care am apelat e a unui arab, e destul de micuta, nu stiu pentru cate persoane ai tu nevoie si care e nivelul de servicii (ei pur si simplu iti livreaza mancarea pe baza comenzii) si daca le place mancarea arabeasca. Dar calitatea este super, carnea e de la ferme de aici, foarte bine pregatita, noi suntem fani.
Daca te intereseaza iti dau detaliile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna fetele,
eu inca nu stiu daca venim ori ba...sa vad cu e copila miine caci ne-am 'distrat' in ultima saptamina cu o bronsita si o otita bilaterala.Am schimbat antibioticul ca primul era apa de ploaie la infectia ei iar acum sper ca suntem pe drumul cel bun de insanatosire.
Daca nu ajungem sa aveti distractie frumoasa !
o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Mesdames, am intrat expres sa-mi cer iertare ca nu o sa fiu maine, in timp ce lucram azi am fost intrebata daca pot inlocui a doua zi (adica duminica) o colega f bolnava, si daca nu vedeam colega poate refuzam, dar cand am vazut-o cat era de gripata nu m-a lasat inima. Sorry si poate reusim sa ne vedem alta data. Asta e, in orice emplois sunt parti frumoase si parti mai intunecate. Eu lucrez doar 4 zile pe saptamana maxim, asa a decis sindicatul bibliotecii, insa pot fi chemata din cand in cand in weekend.


Va imbratisez si va urez distractie maxima si energie la pitici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Buna dimineata, ladies, Catrinel are pleumonie si laringita, in combinatie. De vineri tuseste pina vomita, desigur ca n-are cum sa doarma in conditiile date, noi sintem frinti. Asa ca o sa ne vedem alta data, imi pare rau! Sa aveti fun si sa faceti poze, sa vedem si noi!
Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Buna dimineata! nici noi nu cred ca ajungem, Tudor a fost la ski ieri, azi e cu ceva febra, mucos si nu vrea sa mergem, nu cred ca-l conving.

intilnire frumoasa!

Selon ce que je pense de moi, je suis limitée ou illimitée, libre ou esclave


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Of, of, of ce de copii bolnaviori ...
Imi pare rau ca nu ati ajuns astazi, dar asa e cu copiii, lucrurile se pot schimba de la o ora la alta.

Tin minte cum am sperat pana in ultimul moment ca vom ajunge la botezul lui Addison si nu am reusit pentru ca Sonia avea 40 temperatura ... Sanatate multa Simonna, si pneumonie si laringita, of micuta si va inteleg ca trebuie sa stati cu ea ca nu poate respira.

Ana, sanatate lui Tudor !

Ira, poate data viitoare.
Nu stiu daca se vor mai organiza intalniri ale Sezatorii (vad ca activitatea scade pe zi ce trece si am inteles ca multe fete scriu acum pe grupuri si grupulete pe FB, nu-i bai din partea mea), dar eu cred ca voi continua sa organizez intalnirea asta de Craciun.

Emily, sper ca si voi sunteti bine !

O saptamana pana la Craciun ! Victor ma intreaba in fiecare zi daca azi este Christmas si tot in fiecare zi ma intreaba cand ii facem cookies lui Santa. Sonia se extaziaza de fiecare data cand il vede pe "MoCutun" in vreo poza. Este primul an in care Victor ii face scrisoare lui Mosul, dar pentru ca a vazut el intr-o carte cum un copil ii scria lui Mosu ce a facut el bine si rau in timpul anului, asta a inteles Victor ca trebuie sa scrie, ceea ce ma multumeste pe deplin :) Deja dupa ce a scris scrisoarea incearca sa se amelioreze la unele puncte proaste dupa lista, fara sa-l amenint eu ca nu vine Mosul.
Mi se pare aiurea chestia asta cu scris lui Mosul ce vreau sa-mi aduca, si daca ma razgandesc ? si daca Mosul nu gaseste ? ce-o sa faca atunci copilul ? sa se dea cu fundul de pamant si sa arunce cadoul ca nu e ce a vrut el ?
Eu imi aduc aminte ca ne intrebau parintii ce vrem sa ne aduca Mosul, dar pe atunci era ceva general, o papusa, o masina, o carte, dar spaima era ca nu o sa ne aduca nimic, nu ce o sa fie in pachet :)

Educatoarea Soniei ne spunea vineri ca deja dupa sase ani copiii nu mai cred in Mos, ca la doi ani inca nu realizeaza, deci mai ramane sa se bucure doar trei ani de magie ??? Mi se pare trist ... eu cred ca am acceptat (ca refuzam cu indarjire sa-i cred pe colegii "care stiau") pe la 9-10 ani si chiar si atunci adoram sa gasesc in cadou o surpriza gandita de ai mei.

Sper sa pastrez magia cat mai mult pentru ai mei copii, n-am inventat povesti prea complicate legate de "tehnica" lui Mos Craciun. Victor ma intreaba cum o sa vina la noi Mosul, ca noi nu avem semineu, ca unde o sa "parcheze" raindeers si tot asa. Eu ii raspund ca totul este magic, ca nimeni nu stie si nu a vazut, tot ce vede el in carti nu e neaparat real, Mosul este ca si Doamne Doamne, stim ca exista si ca daca suntem buni ne va rasplati, o sa gaseasca el un mod de a o face.

Am incercat sa-l conving sa-si doneze o parte din jucarii la colecta care se face de primarie pentru copiii nevoiasi, nu m-am inteles cu el, zice ca are nevoie in continuare de toate jucariile dar ca putem sa mergem la Wallmart si alege el niste jucarii frumoase pentru acei copii Cand am insistat sa-si dea din sutele de masinute macar doua, l-a apucat plansul, credea ca il oblig, asa ca nu am mai insistat, poate e prea mic sa inteleaga ideea de a da. (la fel face si cu hainele mici, am duc o data o parte la un punct din ala de colectare si s-a jelit dupa de-abia l-am oprit, acum de fiecare data cand ma vede ca strang lucrurile mici ma roaga sa nu le mai dau)

Hai ca am sporovait aici ca o moara stricata, se vede ca sunt in vacanta si ca nu mi-au ajuns cele patru ore de azi cu fetele.

Va multumesc tuturor celor care ati venit, ne-am simtit cu totii bine azi, si sanatate bolnaviorilor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Si noi ne-am simtit tare bine, chiar daca am fost mai putini, a fost o atmosfera asa intima si frumoasa si am reusit sa vorbesc cu toata lumea! Eu nu voiam deloc sa va ratez pentru ca anul trecut v-am ratat si mi-am zis ca la anul vin sa vi-l prezint pe Kevin si sa va multumesc tuturor celor care mi-ati organizat surpriza aia faina cu babyshowerul.
Mi-a facut placere sa revad copilasii care cresc si iar cresc, ma ia cu fiori in spate cand ma gandesc ca acusi o sa-i vedem adolescenti.

DIANA - si al meu are intrebari tehnice, cred ca asa sunt baietii. Noi avem semineu si l-a examinat tacticos in lung si-n lat, ba chiar si-a adus si ruleta de jucarie si l-a masurat si-a declarat ca Santa nu are cum sa intre pe-acolo! Al meu e ala care a descoperit cadourile de Mos Nicolae si mi-a zis ca nu sunt de la Mos Nicolae sunt de la magazin! Hehehe, imaginatia nu e punctul lui forte, am zis ca il fac inginer ca prea trebuie sa stie exact cum sta treaba, nu merge cu inflorituri deloc.
Diana, sa stii ca eu vin si la anul, si de cate ori o sa mai organizezi, deci o clienta fidela ai.

Sanatate multa bolnaviorilor, si noi abia ne-am revenit, eu am fost cea mai doborata, vreo luna de zile am bolit continuu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Buna dimineata! Ce pacat ca nu au putut ajunge multe fete, asteptam acum de dimineata sa citesc multe povesti despre copilasii care s-au revazut.

sanatate multa copiilor bolnavi, ce trist sa te imbolnavesti chiar inainte de Craciun.

Si al meu adolescent a fost bolnav saptamina trecuta. Astia mari racesc ca nu te asculta cum sa-si ia bocancii in picioare cind toti colegii lor au tenisi? A facut rosu in git dar si febra mare si am vrut sa-l vada un doctor de data asta. la urgenta ne-a dat cod 5 , deci ne uitau pe acolo asa ca am fost la o clinica privata unde ne-a luat in 4 ore. I-a dat antibiotic si deja e mai bine.

In alta ordine de idei, saptamina trecuta am avut alt rv la neurochirurg. Mi-a dat ok ptr a ma reintoarce la sala, mi-a redus medicamentele si in 2 luni scap de tot si mi-a zis ca overall sunt bine. Evident ca trebuie sa fac atentie toata viata, sa stau dreapta pe scaun, sa nu ma aplec, sa nu ridic greutati mari, etc. si probabil ca nu se va mai intimpla.

Ai mei copii lucreaza! Au vrut in mod express, si-au depus cv la multe magazine la mall, visau sa lucreze la Browns (chiar si in spate la aranjat marfa) si nu au reusit decit la Costco la sampling food. Lucreaza numai in week-enduri full time, platiti la minim pe economie. Dupa prima saptamina pe Denisa o durea rau mijlocul de la stat in picioare. dar apoi s-au obisnuit. Si-au calculat exact cit ar cistiga pina la Revelion, eu am crezut ca au ei ceva in cap sa-si cumpere , ce nu mi-as permite eu sa le iau. In fapt ei muncesc ca sa ne cumpere noua cadouri! Am trait sa ma si sentimentul asta. Ma dau lacrimile. Am incercat sa-i conving ca avem de toate dar nu vor chip,ca noi le-am luat in fiecare an, si vor si ei sa ne faca o surpriza in dimineata de Craciun. Asa ca de abia astept craciunul!

De revelion noi vom pleca la munte, am inchiriat o cabana imensa linga St sauveur. Suntem 40 in total. Copiii de abia asteapta.

va urez de pe acum un Craciun fericit, luminos, cu multe cadouri si copilasi sanatosi.Nu stiu daca voi mai intra saptamina asta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana2007

Citat:
citat din mesajul lui caro

Dragi doamne de Montreal, am nevoie de una bucata informatie: sunt in cautare de companii de catering care ofera mancare decenta si potrivita pentru niste adolsecenti sportivi la preturi decente. Trebuie sa planific o deplasare pentru o echipa de inot la olympic trials in Montreal, in martie 2012 ... stiu, exista google, dar vreau infor despre companii pe care le-ati folosit sau ati auzit de ele ca merita.

Multumesc




Singura companie de catering la care am apelat e a unui arab, e destul de micuta, nu stiu pentru cate persoane ai tu nevoie si care e nivelul de servicii (ei pur si simplu iti livreaza mancarea pe baza comenzii) si daca le place mancarea arabeasca. Dar calitatea este super, carnea e de la ferme de aici, foarte bine pregatita, noi suntem fani.
Daca te intereseaza iti dau detaliile.


hihihi... am de-a face aici cu niste copii canadezi mofturosi... si cred ca anternorul m-ar lua la fuga daca le-as oferi mancare arabeasca.... multam... mai caut.

Mergi la inceput