Sezatoarea canadiana (217)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Ma frate, dar cum fac s-o schimb pe mesdama aia de pe poza mea de profil, ca ma calca pe principiile estetice ? Zici ca-i tovarasa comunista de la muzeul de ceara din Chibougamau ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ira, cadourile la copii sunt "critice" asa ca fiecare aduce cadourile ptr proprii copii. Adica, eu aduc 2 cadouri etichetate unul ptr Victor si altul ptr Anca.
Parca am zis sa fie in jur de 15 cad. Oricum nu conteaza, caci copilul primeste ce vrea parintele.
Ptr adulti aducem 1 cadou de 5 dolari/adult, noi venim in formatie completa si aducem 2 cadouri de adulti. Si cu cadourile de adulti, e tombola, nu stii ce primesti

Hai vino, o sa fie frumos, mai ales ca ai amintit si de masina de guma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Servus fetelor dragi
Pentru scolareii de limba franceza - uite ce am gasit pe I-net... daca va intereseaza:
http://www.maxicours.com/

Va tzuck si o zbughi - nu inainte de a va ura o duminica frumoasa in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorelaim

Servus fetelor dragi
Pentru scolareii de limba franceza - uite ce am gasit pe I-net... daca va intereseaza:
http://www.maxicours.com/

Va tzuck si o zbughi - nu inainte de a va ura o duminica frumoasa in continuare

Lorelai

As a woman, I have no country
As a woman, I want no country
As a woman, my country is the whole world.
Virginia Woolf


Multumesc pentru informatie . Pare f.interesant, mai ales ca este vorba de programa dupa care invata Antonia. Cred ca ne vom inscrie si noi, macar la matematica. Multi pentru Gabisor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Servus Oana draga - mi-ar pare tare bine sa va folo. Eu deja m-am abonat ca parinte (si am inscris-o pe Gabisor ca elev) si m-am apucat sa studiez serios programa pentru CE1. Ieri dupa-masa am citit impreuna si copila a facut exercitiile de gramatica de la "Le nom" ca sapt asta au "evaluation". Pe moment mie mi se pare folositor. Sa vedem in continuare.
Tzuck cu mult drag pe printesuca Antonia si multa bafta in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Lorelaim, multumim si noi, pe noi ne intereseaza mai ales matematica, la franceza are rezultate foarte bune. La mate e problema, i-a intrat in cap ca-i greu si ca ea atit poate! Asa ca avem program de mate suplimentar, spre disperarea ei...

In alta ordine de idei, nu pot ajunge duminica la intilnirea noastra, s-au aglomerat asa multe lucruri, nu am timp de nimic, iar duminica am ceva colegi de-ai fetitei in vizita, vin sa lucreze la un proiect si cum noi stam cel mai aproape e scoala, s-a votat ca se vine la noi. Yupii

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caro spune:

Dragi doamne de Montreal, am nevoie de una bucata informatie: sunt in cautare de companii de catering care ofera mancare decenta si potrivita pentru niste adolsecenti sportivi la preturi decente. Trebuie sa planific o deplasare pentru o echipa de inot la olympic trials in Montreal, in martie 2012 ... stiu, exista google, dar vreau infor despre companii pe care le-ati folosit sau ati auzit de ele ca merita.

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Simi - cu multa placere - sa-i fie de folos lui Alice (sper din tot sufletul ca mi-am amintit corect cum o chema pe copila ta - daca nu - mii de scuze... baba Roza cu scleroza )
Va tzuck cu drag si o zbughi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _carmen spune:

Va doresc petrecere frumoasa, fetelor!
lorelaim - baba Roza cu scleroza - pe asta n-o stiam! Si mi se potriveste :P Cica trimit eu un pachet zilele astea pentru nepoti, piesa de baza iind jocul "Monopoly", f incantata ca l-am gasit la un pret bun. Ajunge coletul... fara Monopoly, of coures, ca uitasem sa il pun! Asa ca, maine merg iar la posta, sa pun si jocul!

Gata, am depus si noi dosarul 2!
Maru, nu stim cand ajungem, deocamdata termenul este intre 9 -12 luni pt procesarea dosarului 2. Dar nu se stie in realitate cat va dura, ca noi am prins fix inceputul decalarii termenelor. Ne inarmam cu rabdare, ca nu prea avem de ales.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Hei fetelor, se mai tine intalnirea, sau nu? Nu mai ziceti nimic? Deci daca vin si cu sotul, aducem doua cadouri? Ca n-am inteles prea bine.

Diana si Miki, sper sa ne vedem sa va dau cartile, ma obsedeaza de anul trecut, cum sa fac sa ne intalnim sa vi le dau, iata ca de un am nu am mai reusit sa ne mai intalnim. Si vreau sa va vad pe toate sa va multumesc pentru babyshowerul de anul trecut, ca n-am mai ajuns.

Mergi la inceput