Reclama Eugenia

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

madau, sa zicem ca asa este. intrebarea mea logica e urmatoarea : in ziua sau zilele in care au fost filmate secventele pentru reclama, nici-unul dintre parintii fetitei nu a fost acolo, sa asiste la filmari, sa-si dea seama cam cum sunt secventele, sa auda ce indicatii primeste de la regizor ?
ah, si pana la urma cum se numeste agentia de publicitate care a realizat reclama ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Corina nu i-au lasat sa asiste la ce se intampla, fata e destul de mare au spus ei fara sa trebuiasca sa stea cineva dupa coada ei. Mare greseala, zic eu...dar se si profita de faptul ca parintii sunt creduli si isi doresc sa-si vada copiii "vedete" incat nu se gandesc si la restul de implicatii.

Ca idee, acum 3 luni fiica-mea a fost solicitata sa filmeze pt un scurt metraj al unui proaspat absolvet de facultate de regie. Am mers cu ea la Liceul de coregrafie pt ca acolo avea lo filmnarea, fiica-mea avand rol de balerina, si odata ajunsi acolo pe mine m-au rugat sa iau loc intr-o sala in timp ce actiunea se desfasura in alta. Evident ca n-am fost de acord si am cerut sa stau langa copil, am considerat ca e prea mica, era prima experienta de gen si am vrut sa se simta in siguranta. S-au cam strambat, dar neavand incotro m-au lasat sa stau acolo. Insa alaturi de ea mai filma un baietel de 12-13 ani, am inteles ca studia teatrul la un centru din asta privat, parintii l-au adus doar pana la usa, apoi -a sunat cand s-a terminat sa vina sa-l ia. Deci despre asta vorbim. Uneori prea multa incredere strica, mai ales la varste asa mici.

Greseala e a parintilor, clar. Eu am intervenit doar sa nu aiba impresia cineva ca e o chestiune facuta pt bani, si pt a trage un semnal de alarma.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Am inteles, multumim pentru lamuriri.

Tot nu ne-ai spus cum se numeste agentia respectiva, sa stie si alti parinti cum se procedeaza acolo, sa nu cada in aceeasi capcana ca si parintii fetitei din reclama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Promit ca intreb si va spun, nu stiu detalii ca n-am cerut. Singura discutie pe tema asta a fost cand am vazut si eu reclama si am intrebat ce-a fost in capul lor . Nu le-a picat bine parerea mea asa ca am schimbat subiectul dupa cateva explicatii...


Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Publicitatea nu are limite.
Parintii care-si viseaza copiii vedete n-au nici ei limite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

si in final se mananca mai multe Eugenii

al meu nici sa nu le vada... cica sant prea uscate

Ingrid si Cristi 8 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

ma bag si eu in gura lumii , dar nu pot sa nu ma intreb, mai ales in zilele noastre, oare daca fetei respective din reclama i se pare ok ce a filmat si cum , parintii care au vazut clar reclama de acum, chiar daca nu au fost la filmari, nu le este frica ca fata lor ar putea fi tinta unora care gandesc cu altceva decat cu capul de pe umeri si ar putea sa pateasca lucruri de care sigur nu ar mai fi asa mandrii.
Sau la asta nu se gandesc cand fata lor filmeaza lasand sa se inteleaga ca abia asteapta sa incerce cineva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

si inca ceva, si aici in germanica se face reclama la un produs pot zice identic cu eugenia noastra (chiar ma gandeam la asta cand vedeam reclama ) dar se pune accentul pe cat e de buna la gust...si nu pe cat e de "buna" tipa care o gusta .
Pur si simplu vazand reclama iti vine sa te duci sa-ti cumperi una macar de pofta cu care musca aia , in nici un caz altceva .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarilenaP spune:

Am ajuns intamplator pe acest forum si citind comentariile voastre sesizez o ciuda si o invidie endemica. Sunt mama de baiat si poate aici este diferenta dintre noi, eu privesc mult mai degajata si pot gandi lucid. L-am rugat pe baiatul meu sa-mi spuna parerea lui despre aceasta reclama si despre comentariile voastre si stiti ce mi-a spus ? Ca voi avand niste niste purcici hranite doar la fast food va este ciuda. I-a placut reclama enorm si de acum iubeste Eugenia. Eu nu sunt pro reclame in general dar daca s-ar face un sondaj in scoli si voi neavand o ocupatie nu v-ati mai uita doar la telenovele ati afla cu stupoare ca este cea mai indragita reclama. Din ce stiu eu reclamele sunt facute de un colectiv de regizori care au studii in domeniu. In comparatie cu voi ei au si experienta si expertiza. Atentie nu uitati si aveti grija ce mai comentati, nici un baiat de pe aceasta planeta nu-si doreste o soacra ca voi iar comentariile voastre raman pe internet 4 ever fiind foarte usor de gasit si peste 10 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui MarilenaP

Am ajuns intamplator pe acest forum si citind comentariile voastre sesizez o ciuda si o invidie endemica. Sunt mama de baiat si poate aici este diferenta dintre noi, eu privesc mult mai degajata si pot gandi lucid. L-am rugat pe baiatul meu sa-mi spuna parerea lui despre aceasta reclama si despre comentariile voastre si stiti ce mi-a spus ? Ca voi avand niste niste purcici hranite doar la fast food va este ciuda. I-a placut reclama enorm si de acum iubeste Eugenia. Eu nu sunt pro reclame in general dar daca s-ar face un sondaj in scoli si voi neavand o ocupatie nu v-ati mai uita doar la telenovele ati afla cu stupoare ca este cea mai indragita reclama. Din ce stiu eu reclamele sunt facute de un colectiv de regizori care au studii in domeniu. In comparatie cu voi ei au si experienta si expertiza. Atentie nu uitati si aveti grija ce mai comentati, nici un baiat de pe aceasta planeta nu-si doreste o soacra ca voi iar comentariile voastre raman pe internet 4 ever fiind foarte usor de gasit si peste 10 ani.


Unde iti sunt suporterii??... sa mai apara vreo 2-3 care ajung aici tot intamplator, vai mie, care am acasa 3 purcei sub 4 ani, gelosi de numa' pe printesa din reclama, care e visata si ras-visata de toti pedofilii si proxenetii din Romania, tara tuturor posibilitatilor!

Chiar asa, intamplarea asta cum lucreaza, ca taman aici te-a condus, de ai produs asa o minune de raspuns, ca prima postare pe forum...Mda,intamplarea moarte n-are.

Mergi la inceput