Reclama Eugenia

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

eu am trimis deja un mail departamentului marketing de la doborgea s.a. (producatorul eugeniei).
nu reusesc deloc sa aflu cum se numeste agentia de publicitate care a facut aceasta reclama.
probabil ca mai poate fi sesizat si CNA-ul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Taticul ei e si tare mandru de ce-a iesit... www.youtube.com/all_comments?v=GApDXfREGrA" target="_blank">Clip si comentarii pe youtube.

Si www.youtube.com/all_comments?v=DVlxfVC8Urk" target="_blank">promovarea e intensa...si altii intreaba expres cum se numeste fetita din finalul clipului! Pentru mine, ca parinte, ar fi un semnal de alarma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Am observat si eu reclama si mi s-a parut aiurea ...

Sincera sa fiu, nu prea stiu cum ar putea fi cosmetizata, pt ca asta este esenta ei, se axeaza pe senzualitatea pustoaicei si pe faptul ca toti saliveaza dupa ea ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

M-ati facut curioasa si am vazut si eu reclama pe youtube. Mda, pe mine m-a socat privirea fetitei, dupa ce musca din eugenie si da sa plece... hmmm, nu prea e privire inocenta!! ´
Cred ca au vrut sa se adreseze chiar acestor pusti, ca public tinta pt clip, si cred ca lor li se pare cool. Copiii isi doresc intotdeauna sa creasca, sa fie mai mari, fetita arata clar mai mare decat varsta reala din cauza machiajului, baietii sunt in limba toti dupa ea, tiparul clasic! Cred ca la pustime prinde!! Cu tot riscul substratului pedofil
Si e posibil ca agentia sa fie tot Brands and Bears, cei care au mai lucrat pe brandul Eugenia. Nu am gasit informatii despre cine a realizat reclama de acum.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

si mie mi se pare deplasata reclama asta!

daca voiau sa sublinieze eugenia= desertul din copilarie cred ca trebuia aleasa alta tema, mai inocenta, fara conotatii... "senzuale", machiaj,etc...

deplasata total!

asta, plus alte 'nspe mii de motive, m-au facut sa scurtez cu muuuult din timpul in care televizorul sta deschis, indiferent pe ce post. e mai sanatos din toate punctele de vedere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

am impresia ca au mai rarit difuzarea reclamei sau au scos-o de tot. aseara (parca) nu a mai fost difuzata, cat am avut TV-ul deschis (4 ore).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

am impresia ca au mai rarit difuzarea reclamei sau au scos-o de tot. aseara (parca) nu a mai fost difuzata, cat am avut TV-ul deschis (4 ore).

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


De scos , nu au scos-o ca am vazut-o eu azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

pe ce posturi se difuzeaza reclama asta, ca eu nu vazui nimic ?
E drept ca eu una nu ma uit decat la Meteo , dar fi-miu e mai tot timpul pe Cartoon sau Disney Ch.

Ingrid si Cristi 8 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Pe Minimax, pe ProTV ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Vorbesc in cunostinta de cauza pt ca stiu si fetita si pe parinti. N-au primit nici o suma mare de bani pt ea, n-au stiut cum o sa arate pana cand au vazut-o pe TV. Taica-su e praf de nervi, mai ales ca a vazut si comentariile facute...dar din pacate nu are ce sa faca. Fetita e o dulce, si-o cuminte, a mai aparut si in alta reclama, la TNUVA http://www.youtube.com/watch?v=DVlxfVC8Urk

Asta sa fie un semnal de alarma pt parintii care-si duc copiii la castinguri, cereti sa vedeti dinainte scriptul si tot, si sa aveti un cuvant de spus asupra produsului "finit"

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput