Regasiri (57)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Bambo da tu ai pus poze de la serbare?
Am papat soric seara acasa, ca la porc facuse a mea fina o varza super cu untura, plina de calorii si super buna...
Mergeti sa colindati?
Eu sunt la munca, da sper sa scap mai devreme si sa ma bag in bucatarie.
Va doresc Craciun Fericit, cu multa sanatate si noroc, ganduri bune si liniste sufleteasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:


Fie ca fulgi de nea sa va aduca cu ei
= fericire [asemenea fericirii copiilor cand se joaca in zapada]
= bogatie [atata cata zapada se asterne pe pamant]
= puritate si bunatate,
iar sufletul sa va fie bun si usor[asemenea unui fulg de nea]
= iubire [asemenea unui fulg care se topeste in sarutarea pielii]

Craciun fericit !!!


Inca nu am pus poze de la serbare...dar promit sa pun
Am fost cu colinda...de fapt Antonia cu tati tare incantata a fost Antonia..cand a venit cu cadouri si banuti...deja a facut lista cu ce sa-si cumpere

La noi dim vine mosul...am impachetat si am pus cadourile sub brad ,tot ma uitam la Antonia sa vad daca doarme bine
eu am descoperit cine e mosul...cand ne-a pus mama la somn..m-am prefacut ca dorm si am vazut cine a pus cadourile sub bradbine o perioada a mai mers..cadourile i le daduse mosul mamei si ea le-a pus sub brad

fug si eu la somn...Sarbatori fericite !!!


Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:














Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata lume.
Ce repede a trecut Craciunul...
Cum ati sarbatorit?
Erica inca se bucura de cadourile de Craciun, mai ales de un laptop de jucarie, ceea ce e uimitor ca au trecut deja 2 zile
tuturor sarbatoritilor zilei! Sa fiti sanatoase si fericite Stefaniilor, norocosi si iubiti Stefanutilor!
mare de la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mai e putin si vine Revelionul peste noi
Ce faceti? Pe unde petreceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Si cu speranta ca nu mai vin maine la serviciu, iar acasa s-a ars placa de retea, va urez din inima un AN NOU plin de sanatate, fericire si bucurii!
La Multi Ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Pentru traditie si frumos,
pentru tinerete si prietenie,
pentru tot ceea ce atingem cu farmecul visului,gandului,sperantelor,asteptarilor,
pentru voi si cei dragi voua,
calduros:
LA MULTI ANI!


Cu mare drag all

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Va doresc un an nou cu sanatate, bucurii si impliniri .
LA MULTI ANI!


Scuze ptr absenta, dar e motivata: acasa n-am avut net o perioada, la servici am intrat dar fara sa am timp sa mai si scriu....apoi serbari, sarbatori...etc, stiti si voi.

Va voi povesti si cu serbarea de la gradi unde mi-am facut un car de nervi, voi pune si poze.....dar luati-ma usor ....la anu` promit sa pun si poze, sa si scriu (romane- ca altfel ati crede ca nu-s eu) ca anul asta nu mai am timp.

Gata, fug ca am treaba.

PS: v-am vazut pozele pe facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

un an nou bun va doresc ,un an in care sa vi se implineasca toate visele in ca re sa fiti sanatoase voi si familiile voastre

si eu am fost absenta in ultimul timp ,in principal din motiv de sot acasa,de a carui prezenta incerc sa profit cat mai mult
in rest am avut si serbaqri(la gradi si la gimnastica) am reusit sa evadam un pic la Durau,doar noi cu Daria
promit sa revin si eu cu poze&povesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani!
Sa aveti un an mai bun si multa sanatate.


Mergi la inceput