Regasiri (57)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Anka, depinde de durere... Debridat ii dau suspensie iar pentru durere, in sensul de greata ii dau 1/2 pastiluta de Motilium..... Metoclopramidul a disparut din casa.... sa nu mai aud de el. Pentru diaree intai incerc ceai de menta, de salcam combinat cu menta, e ceva mai tare ca si actiune si apoi furazolidon, ca la noi e cu constipatie si sa nu ma duc in partea cealalta.... ca mai are momente cand pica dintr-o extrema in alta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Lacramioara multumesc mult.
Azi navem serbarea, mari emotii am ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Va doresc week-end placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

eata fetele si o saptamana frumoasa va doresc.
Vine Craciunul...
Ce gatiti de Craciun?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Sunt singura pe aici...
Maya Multa sanatate, noroc si fericire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetele,

Ank, nu esti singura. Am venit sa te tin de mana

La multi ani, Maya! Sa ai parte numai de bucurii in viata.

Ank, cum a fost la serbare? Poze? Hai ca ne-ai tot aburit cu poze... si noi inca asteptam...

Noi am avut ieri serbare. A fost foarte frumos. La inceput, copiii au fost cowboy si au dansat... apoi au cantat si spus poezii in engleza... apoi i-am schimbat in costume de animalute si au prezentat povestile. Au fost 4 povesti, costumele superbe... a fost o caldura maaare incat au transpirat toti copiii. Unii au spus rolurile bine, altii nu prea... Bineinteles ca a mea a fost cea mai tare La sfarsit a venit Mos Craciun cu Craciunita. Au fost foarte frumosi, Mos Craciun era un bunicut cu ochelari si cu barba autentica, a lui personala, nu pusa, costum foarte frumos, toiag foarte frumos, sculptat si decorat, Craciunita foarte draguta si vorbareata. Copiii au fost foarte incantati. Iuliei spre final i se terminasera bateriile, incepuse sa caste...
De filmat si de pozat am dat bani si au venit 2 baieti specializati si au filmat si au pozat. S-ar putea sa primim cd-urile vineri, ultima zi de gradi.

Eu am fost vineri la o inmormantare, m-a batut vantul si frigul vreo 2 ore si am racit foarte tare. Vineri seara aveam deja febra 39.4. Frectie, spirt la gat, transpirat la greu... am zacut toata sambata... Acum sunt muta, nu mai am deloc sonor. Ar trebui sa fie Mircea foarte bucuros ca nu mai pot vorbi De dimineata de-abia ma intelesei cu Iulia pentru ca ei trebuie sa ii repet de cateva ori pana sa reactioneze la comenzi, iar sonorul mic mi-a pus bete in roate.
De maine nu o mai duc pe Iulia la gradi. Si-asa ma certa de dimineata ca o trezi prea devreme si i-am oprit visul, ca visa frumos...

Inca nu m-am hotarat ce prajituri sa fac de Craciun. Imi rezerv zilele de vineri si sambata pentru gatit. Bradul inca nu l-am facut... poate il facem maine.

In rest suntem bine.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Angi multa sanatate! Al meu ar fi tare fericit sa ma vada muta
Cat despre serbare nu prea am ce sa zic...Erica a participat doar pana si-a spus a 2-a poezie, dupa care a zis ca ea s-a plictisit si o dor picioarele si a venit la mine in brate
Noi am petrecut si duminica - ziua lui David, sambata am taiat un porc, iar acasa la calculator nu am loc de Erica, ca am vrut ieri sa incarc poze pe fb da nu a fost chip
Eu doar sambata sunt libera, pana atunci sper sa reusesc sa termin curatenia, iar sambata sa afc niste salate ceva, ciorba si piftie iau de la mama si cred ca incerc sa fac niste baigiali.
De abia astept sa vad pozele de la serbarea Iuliei.
Noi mai mergem si maine la gradi si probabil si joi, macar pana la pranz. Trezitul dimineata la noi a devenit spoert extrem


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Unde sunteti? La colindat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Pe mine ma colinda Antonia si ma ura de dimineata...ea cica repetadar m-a zapacit de cap...are si clopotel.....sa vedem cand vom merge sa colinde daca mai spune asa frumos ca acasa.

Suntem bine sanatosi...ne pregatim de sarbatori am facut bradul de 1 saptamana...inca rezista..David il mai aranjeaza ii mai ia cate un glob dar le punem la loc...e baiat cuminte

Sambata trecuta am avut si noi serbarea...Antonia a spus bine ambele poezii dar s-a cam grabit putin...era emotionata...a fost frumos...copii au fost fulgi de nea...au avut si dans sceneta cu fulgi...am facut poze cu Mos Craciun...Antonia nu vroia deloc sa faca poza cu el...doar a luat cadoul si a fugit la loc pe scaun

Meniu de Craciun:

-ciorba de curcan
-piftie de porc
-drob de curcan
-sarmale in foi de varza
-salata de vinete

-cozonac cu nuca si rahat
-prajitura cu mere
-saratele

Ank-am vazut pozele pe FB frumoasa caprita...super poza cu ea pe porc ati papat soric?

Angi-condoleante si multa sanatate ...pt gat homeogene,homeovox..sau decasept eu cu astea ma tratez...astept pozele de la serbare

Maya-cu intarziereLa multi ani!!! ..sa fii fericita alaturi de cei dragi!!!

Daca nu mai apuc sa scriu va urez de pe acum Craciun si sarbatori fericite !!!

Mergi la inceput