Regasiri (57)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:


Neatza fetele.
Azi dimineata Erica se plangea de dureri de burtica da am dus-o la gradi. I-am dat si o lingurita de espumisan. Ieri a prins la a mea sora pe birou 1/2 ciocolata si a mancat-o si de la asta cred.
Sper sa fie bine.
Voi ce le dati cand ii doare burtica?
Angi multumim. Erica a primit o bicicleta, 2 carti si muuuulte dulciuri.
Din nefericire si la noi a lipsit nuiaua desi este necesara.
Multa sanatate. Si noi avem serbare pe 15 si nu stim inca cu ce se vor imbraca: costume populare, rochite albe...Sper sa se hotarasca mai repede, ca rochita alba (vor din aceea de seara )nu am de unde sa iau si ce se gaseste e cam 100 lei, da costum popular cred ca pot face rost. Om vedea. Erica are vreo 2 poezii mai lungi, inca nu ni le-a dat doamna, le invata se pare la gradi si probabil le da vineri.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Ank ma tot tin de ieri sa iti scriu
La multi ani frumosi si sanatosi pt Erica
acum ma bag sa trimit si pm cu info despre muzica( stiu cam tarziu dar sper sa-ti fie de folos)

Lacranioara fara cuvinte
jos palaria pt tortul pe care l-ai facut



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Buna dimineata!
Va las o fierbinte si un pahar de sampanie. Va multumim pentru urari.
Tortul l-am facut la comanda speciala a printesei. Si-a dorit foarte mult tort Barbie. Numai ornatul a durat vreo 4 ore, dar a iesit....
Stefy cand l-a vazut a zis wau... si asa a ramas o vreme....
Un dulce si ne mai vedem....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata!
Dastefa multumesc mult. Sper sa ma pot uita in serile astea si sa scot cate ceva.
Lacramioara multam pentru cafea. Ai muncit la tort, nu gluma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Salutare fetele.
Pe unde sunteti.
Noi am petrecut si sambata si duminica, a iesit bine zic eu, dar acum ne luptam cu oboseala.
Joi avem serbare, are doua poezii, dansuri si ceva cantecele, vor fi imbracati in costume nationale.
Ati inceput serbarile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetele,

Ank, suntem ocupate, de-aia nu mai dam pe-aici (cel putin eu )
Poze ai facut la chefurile unde ati petrecut? Ne arati si noua cateva?
Noi avem serbare luni dupa-amiaza. Vineri copiii au suparat-o pe doamna, iar doamna i-a pacalit ca din cauza asta nu se va mai tine serbarea. Aseara Iulia mi-a zis: "Mami, eu cred ca o sa se tina totusi serbarea pentru ca am repetat rolurile"
Serbarea va consta in 3 sau 4 povesti cu animale: Coliba iepurasului, Fata mosului si fata babei, Gainusa cea motata si parca mai era una dar nu sunt sigura.
Iulia va fi iepurasul din Coliba iepurasului.
Are Iulia un coleg in clasa care o cam pocneste din cand in cand pe Iulia si cica vorbeste urat cu ea. Eu l-am observat pe baietel (Gabi) cand am fost in excursie cu ei si mi s-a parut ca ii cam place de Iulia. Si i-am spus Iuliei ca de-asta se poarta el asa ca nu stie cum sa se bage in seama. Acum cateva zile, tanti (bona Iuliei) i-a facut observatie lui Gabi sa nu mai vorbeasca urat cu Iulia si sa nu mai dea in ea. Mamaia lui Gabi cand a auzit ce se intampla a inceput si ea sa ii faca observatie lui Gabi, la care Gabi ii spune lui mamaie: "Dar mamaie, mie imi place de ea"
Azi o intrebai pe Iulia daca o mai batu Gabi: "Nu, dar ma facu proasta"
Am sfatuit-o ca de acum incolo sa ii intoarca spatele si sa nu mai vorbeasca cu el daca mai face asa
Ank, acum cateva zile intrebai ce dam copiilor daca ii doare burtica. Eu i-am dat pana acum debridat si eventual furazolidon, daca era cazul.
Asteptam poze de la serbare

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Angi l-am pus pe al meu sot sa faca poze si a facut vreo 15 sambata si vreo 15 duminica, pe care inca nu am apucat sa le descarc. Saptamana asta e jale cu atatea evenimente, da saptamana viitoare le bag pe FB
Tare frumos cu scentele, cred ca va fi super serbarea vostra.
Eu i-a,m dat Ericai pt burtica eubiotic, espumisan si ercefuril.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o si va doresc o zi usoara, la mine se anunta una grea....

La multi ani, colectiv, tututror sarbatoritilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Lacramioara multumim pentru cafea si las ca trec zilele astea grele. Nu pui poze de la zilelel voastre?
Angi debridat pastile sau suspensie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Semnati petitia online....

http://www.petitieonline.com/pentru_linia_aeriana_viena-iasifuer_die_flugstrecke_wien-iasi

Va las si o fierbinte.....

Angi, avem copii mari, cu prieteni.... si Stefy la fel pateste cu un baietel.... dar si ea e topita dupa el.... si ii mai da si ea din cand in cand.... si asa discutii lungi mai avem pe tema asta.... nu se lasa.... nu stiu cum va fi... e ambitioasa, incapatanata.... ca mami....

Mergi la inceput