Regasiri (57)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

ank nu stiu ce fel de petrecere planiesti dar daca faci doar cu copii stai linistita ca ei nu vad daca ai lustre sau nu si altele de astea
si stiu ca cereai parca idei de meniu nu?
daca ai doar copii eu recomand putin dar fantezie
am fost saptamana trecuta la o petrecere-au fopst serviti cu pizza facuta in casa super buna,dar mai mult au ciugulit
in plus de ex la ziua Dariei am avut saratele facute cu forme de alea de biscuiti(bradut,inima...),bine eu vizasem niste forme de animalutze dar nu am mai reusit sa intru in posesia formelor.Dar chiar si asa ma duceam la ei incercand sa-mi *vand* marfa cu cat mai mult entuziasm-si uite asa au bagat la saratele...(bine erau si f bune facute de maicamea) dar vreau sa zic ca in defavoarea unor dulciuri facute tot de casa,f gustoase dar patrate,obisnuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dastefa sambata - adulti, duminica vreo 10 copii cu parintii din dotare
Tu ce actiu\ivitati ai avut cu copiii? Eu cred ca le las iber la joaca pur si simplu, da nu stiu ce muzica sa le pun.
Mancarea va fi mai mult pt adulti, praji nu fac, doar cumpar tort si turta dulce in forma de stelute. Ma gandeam sa fac duminica snitelase micute de pui cu pire de cartofi dupa apertiv, ca din astea mananca si a mea si nepotu', iar in rest:icre , vanata, piftie, salat de beuf, mezeluri, cascaval, masline, oua umplute(astora le fac fete)
Ma cam streseaza zilelel astea ce-i drept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ank999

Dastefa sambata - adulti, duminica vreo 10 copii cu parintii din dotare
Tu ce actiu\ivitati ai avut cu copiii? Eu cred ca le las iber la joaca pur si simplu, da nu stiu ce muzica sa le pun.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,


eu la ziua Dariei am avut muzica de pe youtube
dar apoi am facut rost de un cd cu muzica fff faina pt copii,si pt mine f multe piese( a se citi 90%) erau complet noi
daca vrei trimite repede adresa sa-ti trimit Cd prin posta
sigur ajunge in 2-3 zile

despre activitati-gasesti ceva si aici
http://www.activitaticopii.ro/aniversari_zile_nastere
eu am observat ca ,copii( atat la Daria cat si la petrecerea la care am mai fost) au fost f incantati ca au plecat si ei cu cate ceva acasa-de la noi cu masti de la cealalta fetita au plecat cu ineluse/masinutze primite ca premiu pt un concurs de desen( la care torti au primit premii,chiar si cei care nu au colorat dar i-au incurajat pe ceilalti).Sau pot pleca si cu un balon ca pt ei tot conteaza.Si daca ai atatia parinti prin preajma ii pui sa picteze ceva simplut pe ele (o folare sau numele aniversatei si a invitatului,sau orice altceva in fct de chef si talent )cu marker permanent si gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o felie de tort si
Va las si o fierbinte....
Si nu in ultimul rand urez si eu tuturor sarbatoritilor ce au fost si vor veni La multi ani!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

La multi ani Stefy! Sa fi sanatoasa si fericita!
Lacramioara sa te bucuri de ea si sa aveti parte numai de fericire!
Multumim pentru tort
Dastefa bag acu un ochi. Sarumana'
Muzica pot sa caut pe neyt daca reusesti sa dai un pm cu ce, ca de ajuns nu cred ca mai e chim. ca prin posta dureaza cam 5 zile. Multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Neata poftiti la

La multi ani tuturor ce poarta numele Sf.Nicolae !
La multi ani Stefy !

Noi suntem bine acum dar am fost bolnaviori..Antonia a inceput gradinita dupa 2 sapt de stat acasa a venit si mos nicolae...tare a mai fost asteptat..vroia sa-l vada..zicea sa-l sunam sa vina mai devreme adica aseara si nu dimineata

Antonia deja nu mai are rabdare..vrea sa facem bradul..dar nu stiu daca il facem mare..cred ca David s-ar catara in el ma gandesc la unul mai mic sa-l punem pe masa

o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Bambo multa sanatate va doresc!
Erica nu zice inca nimic de brad pentru ca asteapta petrecerea, da cred ca saptamana viitoare il voi face pe cel mic artificial pe care il am , iar apoi poate si unul mare, natural...mai vedem.
Multumim pentru urari.
Si de la noi la multi ani tuturor sarbatoritilor zilei, cu multa sanatate si noroc!
Avem 5 ani...Yupiiiiiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Ank-nu stiu cum de am uitat...eram grabita dim

La multi ani Erika printesa frumoasa !sa ai o copilarie ca-n povesti,sa fii sanatoasa si norocoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Bambo multumim din suflet.
Lacramioara da ai muncit la tort, nu gluma. Mai ai o bucata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

La multi ani, Erica!
La multi ani, Stefy!
Multa sanatate si mult noroc.

Si La multi ani, de sf. Nicolae!

Ank, astazi Mos Nicolae a venit gras la Erica? Adica vreau sa spun: cadoul este 2 in 1?
Dastefa, analizele la kk trebuie sa le repeti la 10 zile. Da, helmiflores am folosit noi, dar parca nu mai merge. Am vazut ca tinctura de propolis e mai eficienta, cate 10 picaturi dimineata, la pranz si seara inainte de masa - cu miere musai, altfel nu o inghite copilul.
Roxana, despre excursia la munte de la vara mai vorbim atunci. Sigur vei uita pana atunci daca ti-as da detaliile acum. Bine ar fi sa nu uitam noi detaliile pana atunci
La clasa 0 inca nu am inscris-o pe Iulia. Cred ca saptamana viitoare va merge Mircea si o va face. Mai vedem.

La noi a venit Mosul aseara. Am zis ca ar fi bine sa fie seara, avand in vedere ca dimineata pleaca la servici cu ochii in televizor. A fost foarte incantata de cadou... Eu am fost un pic suparata ca a uitat Mosul sa puna si o nuia, deoarece domnisoara a devenit cam rasfatzata si a inceput sa urle pe strada daca nu faci ce vrea ea. In fine, a zis ca nu mai face... vom vedea.
Am trecut si noi printr-o viroza mai urata la care a facut temperatura 39.4 sub antitermic. Din cauza asta a pierdut si un concurs la gradi.
Acum sunt preocupati ca va veni serbarea de Mos Craciun. Iulia va fi iepurasul din Coliba Iepurasului. Ieri a primit deja rolul si prima parte a rolului deja o stie.

In rest suntem cuminti.
Va pup.

Editez: Lacramioara, este superb tortul

Mergi la inceput