Regasiri (57)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata fetele!
Gata au trecut si Sarbatorile
Va doresc un an nou plin de sanatate si fericire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Week-end plcut si petrecere frumoasa va doresc!
La multi ani tuturor sarbatoritilor de maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetele,

La multi ani! Noul an sa va aduca tot ce va doriti.

Eu sunt din nou la servici. Am inceput de pe 3. Ma chinuie i raceala, viroza sau ce dumnezeu este de ceva timp.

A venit si la noi Mos Craciun... cam prea darnic anul asta. Iulia a fost foarte emotionata in fata lui, i-a spus poezie, i-a cantat un cantecel... Dupa aceea s-a imbolnavit, tuse, muci... am trecut-o pe antibiotic. Pana de Revelion am terminat cu antibioticul si s-a mai reparat. In schimb am luat-o eu. Au fost nopti in care nu puteam dormi din cauza ca nu puteam respira.
De Revelion am fost la restaurant si ne-am distrat grozav. Pe Iulia am lasat-o la mama mea... ea stie ca la mamaie sunt tot timpul artificii de revelion
Ne pare rau ca nu vine zapada asta. Poate o sa ninga si la noi zilele astea asa cum au promis meteorologii. Pate weekendul urmator vom merge la Ranca sa ne dam cu schiurile si sa ne tavalim in zapada.

Poze nu am mai pus deloc pe net. Astept sa primesc CD-ul cu poze de la gradinita de la serbare. Cand voi pune o sa trec si pe-aici sa va dau de veste.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

buna dimineata

noi suntem toate 3 in stare post soc,ieri a plecat tati .Pana si Miruna striga dupa el prin casa.Incet incet ne vom reobisnui dar deocamdata e al naibi de greu

am sarbatorit ziua Mirunei acum 2 zile,ca nu mai aveam chef pe 18 sa-i fac singura ziua.N-am avut macar ragaz sa va invit la o felie de tort,dar recuperam ca pe 18 oricum fac un tortulet asa pt noi si pt nasii Mirunei care n-au putut veni dar au insistat sa facem acum ca stiau ca era si un pretxt de a se vedea al meu sot inca odata cu prietenii inainte de a pleca.Sper sa pun si ceva poze

si la noi a fost extrem de generos mosul anul asta,plus jucariile de acum de la ziua Mirunei,deja ma bag sa le mai strang ca ma impiedit in ele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

salutare fetele.
In primul rand, pentru ieri, La Multi Ani Bambo! Sa fi sanatoasa, norocoasa si fericita, sa ai parte de multe impliniri!
Angi multa sanatate amandurora. Astept pozicile.
Of Dastefa cred ca va e tare greu.
O saptamana frumoasa si usoara va doresc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

La multi ani pe 2012!!! Si tuturor care si-au serbat si isi serbeaza zilele de nastere! Eu nu prea am mai trecut pe aici, am avut probleme cu Thea. Inainte de sarbatori a avut un episod urat cu febra, tuse, muci, eruptie dentara, am ajuns la Bucuresti cu ea, au bagat-o pe Axetine venos, dupa 3 zile ne-au sunat ca de fapt nu a iesit nicio infectie bacteriana la analize, in concluzie eruptie dentara + viroza. Acum suntem in aceeasi situatie de vineri, febra, dureri (banuiesc eu de dinti), niste mucisori si cam atat. Nu am mai fugit cu ea la spital, pare identic cu data trecuta, am incercat doar sa-i scad febra si o monitorizez. Mai vedem pana maine cum se prezinta, de aseara nu a mai facut deloc, insa ii dau nurofen mereu, am zis s-o mai tin pana maine, apoi opresc sa vad ce si cum. Oare sa fie de la eruptie dentara??? Dupa faza cu spitalul i-au iesit 2 dintisori. Astept si acum sa vad daca ii mai iese ceva, daca da, e evident de unde febra. Probabil asa va face la fiecare dintisor care ii va iesi, din pacate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

La multi ani 2012 !!! un an nou mai bun si plin de realizari

Nu am mai apucat sa scriu...am activitate din plin cu iedutii...David imita ce face Antonia daca ea se urca pe canapea si sare se urca si el...inca nu-i iese perfect sa sara dar exerseaza si ar fi multe de zis..aseara am strans bradul...dupa mine l-as mai fi tinut dar nu se mai putea..jucau ascunsa dupa el...se bagau pe sub crengi ma mir cum de a rezista si atat

Ank-multumesc pt urariam petrecut frumos acasa cu familia...cel mai mult mi-a placut cand a venit Antonia cu tati si cadoul surpriza si de la usa au inceput sa-mi cante amandoi la multi ani
caprita ta ce face?
Cand a fost Antonia racita ultima data i-am dat baraka pt copii e naturist...am vazut pe prospect ca e si imunistimulator si i-am dat 1 luna...de atunci nu a mai racit sper sa nu cobesc..ma gandesc sa-i dau 10 zile pe luna poate scapam de raceli si virusi de la gradinita iarna asta

Dastefa-stiu ca e greu...multi

Maya-David mi-a facut febra si viroze la aproape toti dintii iesiti pana acum are 8 dinti si 4 premolari..acus ii ies caninii de jos e umflat tare...cand ii ieseau dintii imi facea febra mare 1-2 zile chiar si 39...desi stiam ca nu se face febra asa mare de la dinti...Antonia nu mi-a facut deloc febra de la dinti...deci fiecare e diferit...fetele

Angi-multa sanatate

Dbunny-am vazut pozele pe Fb...ce scumpa e Noa ...cum e sa fii mamica de doi puiuti?ai ajutor? va

Roxana-hai la apel...nu mai are cine sa umple pagina

acum dorm iedutii...ce liniste e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata.
Maya multa sanatate Theutei. Las ca ies ei toti dintisorii si scapati
Bambo Antonia inghite pastilute? La noi nu vrea sa incerce "nici nu ma gandesc" - asta e replica. Este inca in vacanta si sta cu a mea soacra pe care o chinuie, nu gluma: face doar ce vrea si de multe ori are ca scop tampenii care sigur o supara
pe toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

la multi ani si de la noi! chit ca va am pe toate pe fb, nuż

dastefa unde-a plecat tatiż felicitari mirunei! si sa stapaniti sanatosi cadourile

la noi mosul a fost...prevazator! adica doar 2 cadouri si nu f mari, fiindca stiam ca mai primeste si de la alti 2 cumnati. oricum s-a jucat 2 zile cu ele...mai are pianul cu microfon pe care inca nu l-a aruncat la colt, dar nu mai are mult nici ala...

bambo e muuult mai frumos cu 2 decat cu unul! nu credeam c-o sa ajung sa spun asta, dar e tare misto! bine, Noa e f cuminte, mananca bine(inca ma mulg zi si noapte)dani o jumuleste ca pe-o gaina, o pupa, o scutura, ii canta, ii baga suzeta, ii sopteste una alta, il mananc cu tot cu pene si pe el ii zice cateodata: adu aici fetisoara aia frumoasa s-o vad mai bine, de aproape!

maya sanatate fetitei, cate luni are acum Theaż frica mi-e de eruptia dintilor, ca la dani se lasa cu febra, ii scadea imunitatea de cate ori ii iesea un dinte si facea laringita

ank, angi, iulia

las o convorbire de aseara cu Noa:http://www.flickr.com/photos/dbunny/6671943697/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dbunny super tare e Noua. E scumpa foc! Si ce povestesti despre cum e cu 2 si de ceea ce face Dani

Mergi la inceput