Regasiri (57)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Ank-Antonia inghite tot si sirop si pastile...mereu a fost asa...in schimb David la ultima raceala serioasa nu vroia sa ia nimic...trebuia sa-l fortez

Dbunny-ai fetita mare deja stati la discutie ca fetele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata!
Bambo la noi inghite doar ceva siropuri, pastilute am tot incercat cu brochovaxomul care e minuscula, da nu a fost chip. Mai incercam. iarna asta nu am prea avut nevoie de pastilute si sper sa o tina tot asa.
Luni merg cu ea la un control la oftalmologie si sper sa ne intelegem.

Va doresc un week-end placut si relaxant , cu multa sanatate.
Noi maine mergem la tara la pomana de 7 ani a buniciului meu, iar duminica la cumparaturi +odihna.
V-am spus ca am o sora care locuieste in Anglia si nu am mai venit de vreo 2 ani? Ei bine vine duminica viitoare si ma duc sa o iau de la aeroport. Pacat ca sta doar vreo 3 zile si eu nu am putut sa-mi iau liber, dar sunt tare fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

la multi ani si de la noi! chit ca va am pe toate pe fb, nuż

dastefa unde-a plecat tatiż felicitari mirunei! si sa stapaniti sanatosi cadourile



las o convorbire de aseara cu Noa:http://www.flickr.com/photos/dbunny/6671943697/

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


Titi e in Londra
cat despre FB pe mine sigur nu ma ai,eu is o ciudatenie nu-s cu FB
cat despre Noa-o dulceata
si da e atat de frumos cand ii vezi cat de frumos se joaca impreuna...cand merg cu Daria la gimnastica Miru nu o vede pana seara.Si cand aparem nu stie ce sa mai faca de bucurie-o dezbraca,o descalta,o pupa o strange in brate.Iar Daria cand am fostla munte fara Miru imi zice la un moment dat ca vrea acasa.La intrebarea DE ce?-pt ca ii e dor de Miruna

si acu sa ma laud un pic-Miru e super atrasa de puzzle-a ajuns la 35 piese,in conditiile in care abia acum 2 luni vedea prima data primele imagini de cate 2,4,6 piese



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

La multi ani in 2012!
De cand am tot zis ca scriu si n-am apucat....cred ca de anul trecut
Nu prea mai am cand, acasa mi s-a stricat laptopul , cred ca s-a dus de tot, a mai ramas doar calculatorul pe care va dati seama ca-i bataie , iar la servici nu mai pot sta sa scriu , fiind cate 2 pe o tura, asa ca...ce am scris rar pana acum, acum voi scrie si mai rar .

Dbunny, am vazut poze cu Noa...e o dulce...Dani s-a mai cumintit de cand e frate mai mare sau e la fel ca inainte ?

Dolores, si pe voi v-am vazut...ce-a mai crescut David...ai baiat mare, adevarat cavaler. Fetitele cu care esti in cateva poze sunt nepotelele tale?

Maya, ce mai face Thea, i-a mai iesit vreun dinte? Cum ii mai este? Ma uitam la poze ca desi Ana-i bruneta iar Thea e blonda, seamana amandoua ca 2 picaturi... Am vazut ca intr-una din poze scriai ca Thea e innebunita dupa pisicute...pai ia-i si tu una adevarata...

Ank, am vazut-o si pe Erica cand calarea porcul... ce inaltime are ca mi se pare foarte inalta, cred ca e cam cat Ana mea (care ptr varsta ei e cam miniona)

Dastefa, la tine n-am mai vazut poze...ai pus si le-am ratat eu sau n-ai mai pus? Fa-ti si tu un cont pe facebook, iti spun eu ca-ti va folosi mai tarziu, crede-ma , in plus imi este si mie mai usor sa va vad acolo.

Bambo , m-a distrat rau comentariul tau care suna cam asa: " a venit mosul :D la 5 dim a descoperit Antonia cadourile :)) si ne-a trezit" Ha ha ha...asta-i motivul ptr care la noi vine mosul seara, pana se duc la culcare. Iar metode ca sa nu vada copiii cand pune "Mosu" cadourile....va dau eu ca am vechime .
Intr-un singur an a venit chiar Mosu in persoana si le-a dat, nu-l aveam pe Calin, Ana era mica, vreo 3-4 ani avea, s-a speriat rau ca n-a vrut nici macar sa se uite la cadouri, iar Oana l-a studiat cu foarte mare atentie, dupa ce-a plecat mi-a zis ca avea barba neagra pe sub barba aia alba ....nu mai retin ce i-am spus atunci, nu-i puteam spune ca vecinul de aprox 30 de ani n-avea cum sa aibe barba alba naturala. Deci...e un risc atunci cand vine Mosu in persoana sa aduca cadourile....

Angi, nu retin sa fi vazut poze cu voi ...dar parca n-am vazut...Ce mai face Iulia?

Despre noi...nici nu mai stiu ce am mai scris si ce nu....Oana a terminat semestrul I cu 9,76- sper sa o tina asa si in semestrul II, Ana in schimb a avut 4 medii de B ...m-am cam suparat, deci in sem II stau gramada pe ea...
Aaaa...nu v-am zis parca de serbarea lui Calin....A avut ca si anul trecut 2 parti: una in care au spus poezii si cantecele /colinde in engleza si au facut un dans si a 2-a in care au spus cantece si poezii fiecare.
Deci...la partea de engleza...desi majoritatea dadeau acolo din gura ( si Calin) pun pariu ca spuneau ca papagalii, nu cred sa fi stiut si ce spun,(adica traducerea), ptr ca le da foarte multe cuvinte odata...ma uit la avizier dupa ora de engleza...pai curg cuvintele garla...lectia e pusa acolo ca noi sa o copiem si sa facem cu ei acasa....ce sa fac si eu acum....m-am chinuit un timp cu Oana, apoi am lasat-o balta, nici la Ana si nici la Calin nici macar nu mai m-am deranjat sa scriu lectia... raman la parerea mea : aceea ca pana cand nu stiu bine sa vorbeasca si sa scrie in romana...dau bani aiurea ..dar asta este, am zis eu la inceputul anului ca nu-l mai dau la engleza, dar ar fi fost singurul care nu facea...asa ca nu saracesc cu 10 ron/luna...asta este...
Cu dansurile....a fost tot o harababura, din cauza ca multi copii au fost bolnavi, au venit unii la gradi, au lipsit altii, iar doamna aceea de dansuri i-a asezat o data intr-un fel, alta data in alt fel...asa ca atunci cand au venit toti la serbare...va inchipuiti ca nu mai stia niciunul unde-i e locul si cum se intoarce si tot asa,....ma rog...asta nu pot spune ca a fost vina cuiva.
Iar la ultima parte....m-am enervat teribil. Lui Calin i-a dat o poezie pe la inceputul lui decembrie pe care o stia tot familionul...si pe care o spunea fara sa respire de la un capat la altul. La serbare...surpriza a fost mare cand poezia lui a fost spusa de o fetita care s-a incurcat de multe ori la ea...am zis ...ca cine stie...a ramas doamna fara inspiratie si a dat o poezie la 2 copiiCand a venit randul lui Calin...stupoare: spunea alta poezie, dar o spunea asa: un cuvant el, 3 cuvinte doamna..... Saracul copil a spus acasa ca el are alta poezie, noi am intrebat educatoarea daca le-a dat 2 poezii sau daca le-a schimbat poeziile...ea a spus ca nu...e poezia aia data la inceputul lunii.....care luna....nu stiu...am poezia si acum sa i-o duc maine s-o vada. ( bine-nteles ca nu m-am abtinut si i-am spus la sfarsitul serbarii, de fapt Marius i-a spus...de bine ce-l stia pe el de ala bun si pe mine de ala nebun)
Asta a fost...nu mai pot scrie ca deja a venit Oana de juma de ora la calculator si-mi sta in cap....ca as mai avea de scris....

Va si mai scriu eu cand voi putea, va citesc mereu ca asta-i mai usor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dastefa frumos povestesti despre fete. Mai ca-mi vine si mie sa mai fac una, ca a mea prea crede ca i se cuvine totul
Roxana cred ca are cca 1.2 m, nu mai stiu, d ahainele de la careffour, tex/disney ii vin alea pt 7-8 ani.
Las ca nici eu nu mai am net acasa ca s-a stricat placa
Imi pare rau despre serbare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Salutare fetele. Ce mai faceti?
va doresc un week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata1
La multi ani Aelita! Sa fi sanatoasa si fericita, sa ai parte de multa liniste sufleteasca si sa te bucuri alaturi de cei trei pui superbi ai tai!
Tare liniste pe aici...
V-am spus ca am fost cu Erica la un control oftalmologic?
Mai fusesem acum un an si ceva si fusese totul ok. Ramasese a mea sora cu o programare si ne-am dus noi....si surpriza...usor strabism la ochiul stang si trebuie ochelari
Astept sa iau salariul si o sa o facem si pe asta. Vrea rame roz. Or fi scumpe?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

salut

greu cu scrisul asta
am primit de la cineva o brosura cu inscrierea la cl 0.O sa o trimit pe mail in cazul ca ati gasi acolo ceva ce nu stiti inca

eu de la inceputul sem 2 ma zbat ca un leu in cusca-nu stiu ce sa aleg-o dau sau nu pe Daria la cl 0.Intai am hotarat ca repeta gr mare si eram asa linistita,dar apoi tot eu m-am intors
voi ce ati hotarat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

am incercat acum sa trimit dar nu reusesc sa ma conectez la mess
si cu a meu am avut ieri o gramada de probleme
poate reusersc mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Ank-are si ceva dioptrie nu? nu cred ca doar pt strabism poarta ochelari si lui David ii fuge un ochisor doar cand e obosit...daca trebuie sa-i pun si lui ochelari ma impusc

Dastefa-si eu sunt in aceiasi situatie ...ma gandesc si razgandesc daca sa o dau la scoala sau nu initial am zis ca o mai las la gradinita...dar cand am analizat mai bine situatia...doar anul asta se poate alege daca intra in clasa 1 sau la grupa 0 de anul viitor e oblogatoriu sa faca si grupa 0 inainte de clasa 1...deci daca mai sta un an la gradinita si apoi face grupa zero...intra in clasa 1 la 7 ani si 10 luni...nu stiu mi se pare cam mult...dar si 5 ani si 10 luni mi se pare devreme offf e greul-am zapacit si pe sot de cap

va

Mergi la inceput