Regasiri (57)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Saluti.
dastefa eu am copila deja inscrisa la scoala, oi vedea ce o fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Ce-i cu linistea asta?

Va caut de ceva timp, voiam sa intreb pe fb ca nu mai gaseam subiectul, am bagat pe cautare si mi-a dat subiectul cu nr 46 , de acolo am ajuns aici dupa indelungi cautari

Nu am timp acum sa scriu, trimit mesajul asta si sper sa pot intra de acasa , daca nu....maine. Sper sa nu mai caut iar subiectul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Salutare fetele.
Eu am niste saptamani infecte la munca, de ajung acasa lata, curatenia e doar la jumatate, mancare nu stiu inca ce fac...copchilu azi cam mucea, dar ma bucur ca vine Pastele.
Unde petreceti sarbatorile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Ce mai fac fetele?
Nu mai apuc sa intru si pe forum...de pe tel intru mai usor pe FB...dar daca deschid pc-ul e David calare pe el sa se uite la Mcqueen e inebunit...umbla cu masina si cartea dupa el prin casa

Pe caprita am inscris-o la balet...ii place f mult...dar cred ca ati vazut poze pe FB

Dastefa-noi ne-am inscris la grupa pregatitoare...a trecut cu bine evaluarea...nu a avut nici un stres a raspuns bine doar la o intrebare s-a incurcat....nu stiu am ales bine nu am ales...dar nu eram impacata cu gandul sa intre in clasa 1 la aproape 8 ani si sa mai repete iar un an de gradi.

Ank-petrecem acasa de sarbatori cu familia...cam greu cu banii sa mergem undeva acum...plus David micut care fuge in toate partile nu cred ca ne-ar tihni ,multa sanatate capritei

Angi-ce frumos a fost la serbare de 8 martie la Iulia...la noi nu s-a mai tinut aproape toti copii erau bolnaviori

Maya-ce mai faceti?

Va urez Paste fericit ! sigur nu mai apuc sa intru...o sa am treaba cu cozonacii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Bambo arunca si la mine un cozonac ca nu am timp
tare David! La mine Erica fuge tot timpul de nu poti sta decat dupa ea...
Fug ca am o groaza de treaba
Va pup cu mult drag si
Paste fericit.
Maine tot la munca pana la 17, dar poate nu mai apuc sa intru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Paste fericit la toata lumea! Nu mai am timp, din pacate, sa mai postez, de citit mai citesc uneori. Thea e genul de copil extrem de activ si face numai prostioare, cum o pierd din ochi a facut ceva.
Ana a crescut, e mai cuminte, ne intelegem altfel. Am facut cozonac si tort de Paste, am vopsit si oua, a fost frumos. Duminica si luni am vazut-o pe Ana la tv, a fost la Corina Chiriac in emisiune cu Daniela Nane si Adrian Daminescu. Insa nu a mai spus poezia din cauza emotiilor, s-a multumit doar sa se indoape cu prajituri, ba un dans. Data viitoare a promis c-o spune, ramane de vazut. Ma asteptam sa aibe emotii, nu e obisnuita saraca cu televiziune, camere de filmat, lume asa multa. Dar a fost placut s-o vedem.
In rest, eu lupt cu oboseala, am ore nedormite, Thea inca mananca noaptea, ba o mai supara un dintisor si tot asa. Va pup, ma bag la culcare, la 1-2 se trezeste pt laptic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Pupici de la noi fetele!
Maya felicitari Anei! Am vazut cateva pozici pe FB si e superba.
Las ca trece si perioada asta cu oboseala
Restul fetelor?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetele,

De multa vreme nu am mai trecut pe-aici.
Ne vedem mai mult pe fb :)
Noi ne bucuram de primavara. Iesim in weekend-uri pe unde putem...
Weekend-ul trecut am fost la Sarbatoarea liliacului de la Ponoare. Este acolo singura padure de liliac din tara. A fost frumos... ca la balci. In majoritatea locurilor mirosea a mici, insa erau locuri unde se simtea si mirosul de liliac. Am fost si la Podul lui Dumnezeu (pod natural). Iulia s-a simtit foarte bine, i-a placut.
De 1 mai am fost cu niste prieteni la un gratar. Aici cred ca i-a placut mai mult Iuliei ca a avut cu cine sa se joace. N-ar mai fi plecat :D

La scoala suntem inscrisi deja, nu ne-am mai interesat ce se intampla din moment ce eram deja scrisi pe listele cu admisi :)
Asteptam sa se anunte cadrele didactice pentru clasa 0.

La vara intentionam sa mergem la munte anul asta. Ne gandim sa mergem pe la Durau la Marani.
Voi pe unde va veti face vacanta de vara? Roxana?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Salutare, salutare

Intru rar pe aici, mai ales ca nu prea e activitate, in schimb toata ziua sunt pe FB, ce sa-i faci...boala grea FB asta , mai ales ca am descoperit ceva jocuri pe acolo

Adevarul e ca mi-e dor sa va citesc, vad pozele voastre, dar altceva e cand povestiti ce-ati mai facut, ce va fac copiii, ce-ati mai gatit, unde v-ati mai plimbat...etc, etc etc.

La noi nu s-a mai intamplat nimic iesit din comun, n-am mai fost pe nicaieri...ne pregatim de banchete ( da, da....ati citit bine, am pus la plural: banchete), pe 1 iunie are Ana, iar la o saptamana dupa, Oana. Azi i-am luat rochita si sandale Anei ( termina clasa a IV-a, domnle...), saptamana trecuta am dat comanda ptr rochia Oanei, spre sfarsitul saptamanii asteia ar trebui sa fie gata , urmeaza sandale (musai cu toc de tz-spe, unde tz-spe >10 si ce-o mai urma (prefer sa nu ma gandesc -inca la faptul ca peste 4 ani va fi mai rau ca vor fi amandoua cu aere si toalete care mai de care)

Cu Ana inca nu m-am decis daca o las in continuare la scoala unde-i acum, unde-i si Oana, sau o duc la un liceu , chiar nu stiu, inclin mai mult spre scoala de acum, sunt multumita asa in general, ca daca e sa stai sa te gandesti...nu exista padure fara uscaturi, dar ...mai vedem, ne mai gandim, mai avem timp inca.

Cu Oana ...merge bine cu scoala, va iesi si sem asta cu media undeva pe la 9.70-9.80, deci isi va ridica media din V-VIII pe la 9.60, dar...ca exista si un "dar" au dat simularile la mate si romana si a luat note cam mici: 8.15 la rom si 8.90 la mate, adica foarte mici, ea e foarte calma, eu in schimb am intrat in trepidatii, stiu ( si stie si ea) ca simularile intotdeauna sunt mai grele decat examenele , tocmai ca sa-i sperie putin si sa le bage mintile-n cap ( la romana cea mai mare nota din scoala a fost 9.40), dar totusi....astept sedinta, saptamana asta sau sapt viitoare cel tarziu , vin si brosurile cu locurile in licee , vom afla si "scorurile" ptr banchet, album, robe...etc...uffff....la mine deja a inceput sa creasca cultura de morcovi , ea e foarte calma....

Trimit si revin mai tarziu cu continuarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Asaaaa...cum spuneam (sau scriam), n-am mai avut timp aseara sa intru, acum mai am putin si plec la servici, asa ca scriu pe fuga:

Pe Calin nu l-am mai inscris in clasa pregatitoare, cred ca am mai scris, ramane inca 1 an la gradi. La care gradi....inca nu stiu ptr ca m-au cam enervat cateva faze de la actuala gradinita si ma bate gandul ca din toamna sa il duc la gradinita unde-au fost fetele, e si mai aproape de casa, mai ales ca din toamna nici Ana nu va mai invata dimineata. Problema e ca el nici nu vrea sa auda ca il duc la alta doamna si la alti colegi ( si aici raman doar jumatate, cealalta jumatate pleaca la scoala), mi-e frica sa nu-l bulversez cu mutarea asta, iar peste inca 1 an sa fie iarasi cu alta doamna si alti colegi ( cand va intra la scoala)...chiar nu stiu ce sa fac.
Aici mi s-a cam scarbit, cred ca am scris de serbarea din iarna cand preferatii doamnei au stat in centru, fara sa conteze ca luau fata altora mai mici de inaltime, cum a avut alta poezie nu cea initiala.....ma rog...mai multe rahaturi d-astea, la care se adauga ca in continuare cam face diferente intre copii , iar daca eu m-am luat de ea de cateva ori si i-am zis cateva lucruri care m-au deranjat...normal ca nu-i si Calin intre preferati, din contra chiar.
Astept cu nerabdare serbarea de sfarsit de an, pe 6 iunie va fi ( adica vom avea activitate, nu gluma, in iunie, cu banchetul Anei pe 1 iunie, apoi serbarea lui Calin pe 6 si banchetul Oanei pe 8. Apoi serbarea de sfarsit de an cu bocete (am asa un maaaare feeling la dublu, dupa care....capacitatea pe 25 si 29 si emotiile de dupa cu repartizarea si toate cele...pana la mijlocul lui iulie o vom tine tot intr-o activitate ( si culturi de morcovi)

Cam astea despre noi...

Intreba Angi de concediu...noi am facut rezervare in Grecia, in Vourvourou- Halkidiki, si sper sa ajungem daca vom avea buget si cateva zile la Fundata, unde-am fost si anul trecut. Am dat parca tin minte un link cu vila din Grecia, intr-o postare mai veche de-a mea, nu am timp sa pun iarasi linkul.
Mi-a placut mult zona in care ai fost tu, Angi, anul trecut, dar e mai departe si banuiesc ca trebuie un buget mai mare, deci amanam , nu uitam insa

In Grecia plecam pe 16 august, iar la Fundata nu stiu...nu ne-am hotarat inca, cred ca la sfarsit de iulie sau sfarsit de august . Zona e superba, v-o recomand daca vreti liniste , aer curat...

Dastefa, de tine nu mai stiu nimic, nici poze nici ce-ati mai facut. Sunteti bine, ce fac fetele?

Dodo, si de tine idem, cum merge Bogdi cu scoala, n-am mai avut timp sa intru sa citesc prin alte parti.

Restul v-am vazut pe FB, dar nu strica sa mai scrieti cate ceva de voi

Gata, fug sa ma pregatesc.


Mergi la inceput