Regasiri (57)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetele,

Am uitat sa mai intru dupa evaluare sa va spun ce si cum. Insa eu nu am prea multe sa spun ca nu am fost prezenta, eram la servici. Insa tot ceva cum a spus Dastefa a fost. Stiu ca pe Iulia a intrebat-o care este povestea ei preferata, ea a spus Cenusereasa, iar doamna de acolo a pus-o sa o deseneze pe Cenusereasa dupa ce si-a pierdut pantoful. Ca sa se vada ca a pierdut pantoful, Iulia i-a facut degetelele la un picior
Noua ne-au spus despre evaluare la scoala. Am fost la ziua portilor deschise la scoala unde va fii Iulia si acolo ne-au spus exact etapele inscrierii; asa am aflat ca de pe 19 februarie incep evaluarile. Daca nu mergeam la scoala atunci, nici pe noi nu ne-ar fi informat nimeni. Insa noi oricum am intrebat pe toata lumea despre evaluare, asa ca n-aveam cum sa o ratam
Saptamana trecuta iar am fost la schi. Si ca niste parinti buni ce suntem am uitat ochelarii de schi ai Iuliei acasa. Si a batut destul de mult vantul. Insa Iuliei i-a placut atat de mult incat cu greu s-a lasat dusa de pe partie. Am dus-o la schi deja racita (ii curgea nasul) si ne era teama ca va raci mai rau. Insa a fost OK.

Eu de-abia astept week-endul pentru ca de 2 saptamani de cand cu schiul, nu reusesc sa dorm si eu dimineata sa-mi ajunga.
Maine o va duce Mircea pe Iulia la balet, prima ei ora de balet. Sa vedem daca ma vor lasa sa dorm... sper ca vor putea sa manance si sa se imbrace si fara mine

Va doresc un week-end placut.

PS. Maya, cred ca trebuie sa iti redecorezi apartamentul in stil oriental: numai perne pe jos

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

maya iti trebe un roll-on pe baza de arnica, homeopat pt lovituri si vanatai, la noi functioneaza perfect, nu iese cucui, nici nu se invineteste...

vad ca sunteti in febra inscrierilor...mult succes tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Dbunny tocmai ce mi-a prescris azi pediatra arnica ch30, granule homeopate, o sa ii caut sa incep sa-i dau.
Ana a trecut cu brio evaluarea, a venit acasa f fericita si imi zice "mami eram de neoprit", si tati incantat si mandru ca i-au zis ca a fost cel mai destept copil de la evaluarea din ziua respectiva.
Angi ai dreptate cu pernele, mai nou le aseaza Ana sa nu cada soru-sa. I-am cumparat casca de protectie, vad ca o mai tine pe cap din cand in cand. I-o pun mai ales cand vreau sa spal vase sau sa-i incalzesc mancare sa nu cumva sa cada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Cam slaba activitatea pe aici

Am mai avut cateva tentative sa scriu , sper ca de data asta sa apuc sa si trimit.

Vad ca ati fost la evaluare...evaluarea asta e numai ptr copiii nascuti dupa 1 septembrie 2006 sau ptr toti cei nascuti in 2006?
Noi n-am fost, v-am spus ca amanam scoala , mai copilarim , dar am asa un feeling ca poti inscrie un copil in clasa 0 si fara evaluarea aia
Totusi...singura posibilitate sa-l dau pe Calin la scoala ar fi daca invatatoarea Anei (care a fost si a Oanei) ar lua clasa 0...adica slabe sanse...dar cine stie...n-am apucat inca sa vorbesc cu ea si nici cu directoarea. Plus ca mai e si treaba asta noua cu scoala de care apartii...care scoala nu e cea de care apartin, dar avand 2 surori mai inainte ...nu cred sa am probleme. Oricum nu ma agit prea tare, vedeti ca-s foarte caaalma...primavara o fi de vina

Maya, am citit patania voastra cu Thea, bine ca e ok...nu vreau sa ma gandesc ce sperietura ati tras...

Noi suntem bine, vrem sa zugravim sufrageria si sa schimbam mobila, canapeaua ( ieri am facut comanda, peste 2 sapt vine), parchetul (care saracu-i pus de vreo 6 ani dar e facut praf de Calin)...si mi-e putin teama ca deja planificasem un buget si il vom depasi ...ufff...

Stie cineva cam cat mai costa acum un aparat dentar ptr copil? Ana are dintii de sus ca vampiru , iesiti in afara, trebuie musai aparat, adica alti bani , si Oana are un canin doar, dar cand am vrut sa-i pun aparat n-a fost chip sa ma inteleg cu ea, acum - pe langa faptul ca tot nu cred sa vrea de buna-voie- cred ca-i tarziu, dar...vom vedea...

Si ptr ca am inceput sa fac cautari pe net ptr vara, am gasit deja o vila care-mi place (amplasare, zona, pret...etc) , www.house-emi.gr/index-en.html" target="_blank">aici si ptr rezervare trebuie sa dau avans ...

Calin e amorezat de o vecina , fata are 21 de anisi trebuie sa recunosc ca fii-miu n-are deloc gusturi rele...sora-sa e prietena de-a Oanei, iar maica-sa e colega de-a mea- si vecina- i-am zis ca fac plangere la politie ptr corupere de minori De 1 martie m-a ametit ca vrea sa se duca la Georgiana sa-i dea martisor...pana nu s-a dus nu a fost chip sa ma inteleg cu el...

Ana a luat FB la engleza , asta dupa ce luase un S ptr care a primit pedeapsa o luna intreaga- pe 21 martie se termina pedeapsa- n-are voie afara, nici calculator, nici la var-su, nici ala la ea....pai nu se mai poate...nu mai stiu ce sa-i fac...acum vad ca a folosit la ceva, nu mai trebuie sa o imping eu de la spate sa invete la engleza, stiinte, geografie si istorie , vad ca trage ea de mine cu temele in weekend, le face si mi le aduce sa verific vineri- sambata, nu mai trebuie sa stau duminica la 10 noaptea...acum sa vedem si cat o tine...

Oana...cu ea n-am probleme cu scoala, inca n-au apucat-o emotiile alea ca vine examenul...ieri imi spunea ca totusi a inceput sa se gandeasca si la posibilitatea sa opteze ptr mate-info (initial nu voia sa auda, stiinte ale naturii vrea). Despre liceu...in oras sunt 2 licee cotate ca cele mai bune, unul din ele e si cu fitze, nu vrea la asta, vrea la celalalt (I.L. Caragiale), cu toate ca toti prietenii ei sunt la celalalt (o singura exceptie, dar e clasa a 12-a deci anul viitor nu va mai fi) ...asta chiar ma mira...din partea mea...mi-e egal...tot la celalalt am fost si eu, dar e alegerea ei .
Astazi i-am dat si ei un "verdict" neplacut: are 2 telefoane , unul e cu abonamentul pe Cosmote si celalalt e tel ei vechi pe care are o cartela Vodafone si pe care nu l-a mai folosit de ceva timp. Dimineata i-a luat Ana telefonul ala si m-a sunat Oana foarte nervoasa ca nu stie unde-i telefonul, i-am zis ca la sora-sa...si a luat foc , iar ptr ca a ridicat vocea la mine sta in casa tot weekendul, altadata isi va aduce aminte

Gata, trimit ca sunt la servici si deja scriu de dimineata cate un pic






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va las din seara asta o fierbinte si va spun La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

La multi ani MAMELOR!
Sa va fie viata plina de bucurii si impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

La multi ani, mamicilor!
Sa aveti o primavara frumoasa.

Noi am avut serbarea de 8 martie acu 2 zile (marti). A fost foarte emotionant. Au asezat scaunelele de jur imprejurul clasei si eram asezati o mamica, un copil, o mamica, un copil...
Si in momentul in care un copil trebuia sa spuna poezia trebuia sa se ridice in picioare cu fata la mamica lui si sa ii spuna acesteia poezia. Au fost cateva mamici care au dat cateva lacrimi, pana si una din doamnele educatoare a plans un pic de emotie

Diseara iesim la restaurant sa sarbatorim ziua femeii. Pe Iulia o duc la mama sa doarma acolo.
Voi cum va sarbatoriti?
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Angi eu ies doar cu fete la restaurant, asa sre poarta la oi, iar sotii stau cuminti cu copchii acas' si se roaga sa nu ne imbatam prea rau
Cred ca a fost tare frumos la voi la serbare. La noi nu fac da ma bate copila dimn dotare la cap cu ceva cantece si poezii speciale in fiecare seara cate o ora, dupa ce o bag la culcare, inainte are treaba sa se joace/uite la desene animate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Week-end placut va doresc!
In sfarsit vine primavara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

salutare ,salutare
liniste maxima
ce ati facut ati terminat inscrierile?
noi desi am fost la evaluare am dat inapoi si am ramas la ideea de gradinita
sper sa nu ma mai razgandesc odata pana se termina inscrierile

Mergi la inceput