Regasiri (57)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetele

Stiu ca nu am mai scris nimic de mult timp.
Nu ma mai trage ata. Nu am mai scris nimic nicaieri, nici pe blog, nici poze nu am mai pus...
Numai cand ma gandesc cate poze am de pus pe net mai ia groaza.

Noi suntem cat putem de cuminti. Am afat ca Iulia pregateste la gradinita o serbare de 8 martie, insa e surpriza nu trebuie sa ne spuna. Dar Iulia... s-a scapat fara sa vrea...

Noi vrem sa o dam la clasa 0 de la toamna. Am fost si in vizita la scoala noastra de cartier acum cateva saptamani. A fost ziua portilor deschise. Si cand a zis doamna directoare sa ridice mana sus cei care sunt din afara circumscriptiei scolii, mai mult de jumatate au ridicat mana
Chiar acum Iulia este cu Mircea la evaluarea aceea ce se face copiilor care nu implinesc 6 ani pana la 31 august. Pe 5 martie depunem actele pentru inscriere.

Ieri am fost la munte la schi la Ranca. A fost doua oara cand i-am pus Iuliei schiurile in picioare. Prima data a fost acum 2 ani cand a stat 10 minute pe ele si apoi a cerut sanie.
Ieri insa a fost foarte incantata. I-am luat instructor de schi. Domnisoara instructor a casunat pe noi ca sa o dam la sport de performanta la schi, ca primde foarte usor. Facea: "Uitati-va si dumneavoastra, suntem la a doua coborare si deja carmeste dupa mine" Ea era uimita de cat de repede progresa Iulia. Noi insa suntem foarte bucurosi ca ei ii place. De asta ne era cel mai teama, ca nu ii va placea. Acum putem merge linistiti cu ea la schi, in mod sigur se va distra si ea cu noi.

Sper sa reusesc sa pun poze pe net zilele astea, mai ales ca avem si poze de la schi.
Va pup

PS: Maya, dar stiu ca ati luat o sperietura grozava... Nici nu vreau sa ma gandesc ce a fost in sufletul vostru in momentele alea. Bine ca a fost totul bine pana la urma. Cred ca si Ana s-a speriat foarte tare. Sper ca sunteti toti bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Angi ma bucur mult sa aud despre voi, ca sunteti bine si va distrati.
Cred ca ai tai mai au un pic si termina cu evaluarea
Si eu vreau sa o dau pe Erica la cls 0, da nu stiu daca trecem de evaluare, ca am inteles ca cer mai mult decat stiam eu cand am intrat in cls 1 la 7 ani, dar nici nu imi pare rau ca ne-am jucat in loc sa lucram.
Om vedea ce o fi, poate trecem si fara sa stim sa scriem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

salut
a avut si Daria ieri evaluarea
eu inca oscilez dar am zis hai sa mergem,sa fie daca ne-om hotara pana la urma sa o dam
a durat cam jumate ora si am asistat si eu
din ce imi aduc aminte
-sa recunoasca vreo 4-5 litere
sa spuna numele unor prieteni
ex de jucarii
sa recunoasca culori
sa ordoneze de la mare la mic niste obiecte
zilele saptamanii
anotimpurile ,care e preferatul ei si sa spuna de ce
sa tinga urechea stanga cu mana dreapta
sa mearga pe un cerc trasat cu creta pe pardoseala
animale din curtea bunicilor
pluralul unor substantive

cam atat imi amintesc
va las ca-s pe fuga dar am itrat sa swcriu mai ales pt Ank
si nu te mai stresa ca trec toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Multumesc Mihaela.
Cred ca nu ar trebui sa ma stresez, da asta este....
felicitari Dariei.
Maine e randul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

ooof maya acum am citit ce-ati patit! sunteti ok acum¿



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata fetele si o saptamana frumoasa si usoara va doresc!
Dbunny ce frumoasa e Noa in poza
Noi am trecut vineri de evaluare, a fost ok, desi inainte de a intra am asteptat cam 15 minute si nu mai avea stare, a raspuns bine la toate intrebarile, exceptand literele si spunand ca ea nu stie asa ceva, nici macar nu s-a uitat dupa cele pe care le cunoaste
Ieri am fost la tara la munte si s-a tavalit cateva ore prin zapada, de azi nu se mai trezea sa mearga la gradi...dar dupa doua saptamani de pauza...gradi a devenit tare plictisitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Noi habar nu am avut ca au inceput evaluarile, asa ca a luat tacso copilu' pe sus si au fugit acum, am inteles ca azi e ultima zi. Ce aiureala, frate, nu inteleg de ce nu ne-au anuntat, nici la scoala nu ne-au spus nimic ca am fost de am luat fisele de inscriere. Cred ca sunt generatia cobai, la anu cine stie ce modificari mai fac.
Thea e bine, a mai cazut de cateva ori, parca e predestinata la asa ceva, ma simt depasita, nu mai stiu cum sa fac sa o protejez. Dimineata asta s-a aruncat in cap pur si simplu, langa mine era, se uita cuminte la desene si brusc, nu stiu ce i-a venit, s-a aruncat, nu am mai putut s-o prind. E ceva nemaintalnit, e f f nebuna, si oarecum autodistructiva. Daca vezi ca te lovesti si doare, nu inteleg de ce sa mai dai inca o data. Toti care o stiu au zis ca nu au mai intalnit asa ceva. In rest mananca, e vesela, isteata, dar experimenteaza multe, se catara pe tot ce poate. Mai nou pune carti, geamantane, tot ce prinde si se urca in varf apoi sare pe scaun si din scaun pe pat. La circ o dau cand creste, poate i se mai potoleste setea de adrenalina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Um martisor si multe de la noi .
va dorim multa sanatate si noroc
Maya a fost ok, nu?
Scrisem ieri un mesaj lung pentru tine, dar nu-l vad.
Un mare pentru Thea ca sa treaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

un martisor aducator de noroc va ofer si o primavara frumoasa va doresc sa aveti

Maya chiar ca trebuie sa fie stresant rau sa ai asa un camicaze prin preajma.Sa o fereasca Dumnezeu de loviturile mai periculoase
cat despre evaluare cei din gradi poarta toata responsabilitatea.Cei de la scoala nu au avut de unde sa stie ca nu ati fost informati

Daria a dus azi la gradi niste bratarele cu alb si rosu pe post de martisor.Iar aseara la ora 11 noi am terminat cosuletul in care sa-si puna bratarile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Pai fetele ofera martisoare?
Dastefa nici noua nu ne-au spus nimic de evaluare de la gradi, am tot citit aici pe forum si programul de la minister cu recensamant, evaluare, etape inscrieri si toate astea pentru ca eu de felul meu ma stresez mult

Mergi la inceput