Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***360***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Helau! Mai e cineva aici? Sau iar umplu, cu gratie, zaci de pagini singura???

Pisigri:
-de acord cu pct 1, ala cu auto-ridicareain slavi
-de acord cu pct 2 si, de esti pe lista, de nu, te tocanesc de nu te vezi
-nici io nu am atins capitolul "mama buna" pentru ca mama buna mi se pare pleonasm; cred ca am spus ceva de Bianca -daca n-am spus, am gindit- pentru ca ea se ghideaza "dupa chipul si asemanarea mea"
-si eu ii doresc sanatate lui Anaan; sper ac esti mai bine, da?


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Fetelor, dupa calculele mele, mai sint multe fete care nu si-au facut tema, asa ca, va rog, tocanitzi, tocanitzi!
Ca sa nu ma las mai prejos, merg sa "execut" un gulas cu cartofi si coaste de miel.
Dar, stati linistite, revin!


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Ieri am uitat sa raspund la intrebarile Ancai:

1. Daca va imaginati sa va fi nascut baiat, cum credeti ca ati fi?
Mortal si cu succes nebun la femei
2. Daca ati vrea, cateodata, sa fiti descrise PESTE/MAI BINE decat propria voastra parere [peste, in sensul pozitiv, da?
Am sa te dezamagesc dar tre' sa fii o tzira "malad" ca sa-ti doresti sa te vada lumea altfel decit esti. Ca as vrea eu sa devin mai buna/slaba/cu timp liber pentru mine e altceva. Acum vad ca ai spus "descrise" nu "percepute". Hm, numai daca ar fi un demers ludic, daca ne-am juca de-a "cum ar fi daca"; altfel, sincer, nu vad rostul: sa ma descrieti "cu plusuri" ca sa ce? As fi ca o floare ambalata in hirtie creponata


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis







Si eu am uitat.
Ca barbat cred ca as fi foarte asemanator unei femei: relativ introvertit si cu accese de isterie :))))

Sa fiu descrisa peste propria parere despre mine nu ma ajuta la nimic. Sa fiu perceputa ca fiind mai buna decit ma cred eu ar fi fie semn de modestie, fie mai degraba de low self esteem.




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Si acum la ce imi place mie, mancarea. Adica, un ghiveci. Sper sa aiba gust bun la final si de bun augur.
Ianinte de toate, trebuie sa tinem cont ca azi e sarbatoare asa ca voi face apel la intelegere si toleranta.
In continuare voi prezenta niste opinii, si cum toate opiniile in general ni le formam prin propriile perceptii despre ceva, drept urmare aceste exprimari nu au valoare de adevar si va rog sa le prealuati ca atare. Nu vreau sa isc conflicte, idei, de ce-uri, etc.

BIANCA
O persoana obiectiva, trateaza situatiile cu ratiune. Consider ca in cele mai multe situatii si sentimentele, afectiunea este rationalizata. Este o fire inovativa, ambitioasa care a reusit in viata prin propriile forte si a invatat limita lucrurilor din propria experienta.
Daca as schimba ceva la ea (ca sa fie pe placul meu - desi nu mi-am propus sa o cer in casatorie) as lucra un pic mai mult la fortele divine, sa ii explic ca ele exista si de cele mai multe ori e bine sa le intelegem si sa nu cercetam.
Cu toate acestea, daca ar fi sa convietuim fizic impreuna (repet, nu mi-am propus sa o cer in casatorie, ci doar dau situatii de viata pentru o mai buna caracterizare)cu bune si relele fiecareia nu stiu am rezista mult timp sub acelasi acoperis.
Admir la ea: promptitudinea, open mind, si evident....pe scumpul ei flacau.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata!La Multi Ani, Anaan, sa ne traiesti si sa ne umpli mereu viata cu vorbe frumoase, asa cum ai facut-o si pana acum!Sper ca ti-a trecut supararea de ieri, tu pana acum ai avut numai ganduri bune pentru toate fetele de aici, si cand ai avut si tu curajul sa te deschizi, nu am fost toate pe aceeasi lungime de unda cu tine!Eu inteleg ambele puncte de vedere, dar daca ma deranjeaza ceva, atat vreme cat nu este un atac direct, trec peste! Cine se mai sarbatoreste astazi?La Multi Ani, Mihaelacg!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ingredientul urmator: NovusNovus pentru mine este mereu o raza de soare, si pe ploaie si pe vant, dar mai ales pe vreme frumoasa!Emana atata optimism si voie buna femeia asta, incat nu am cum sa nu ma molipsesc. Si o admir cu atat mai mult cu cat simti mereu din vorbele si atitudinea ei ca este dornica sa imparta si in jur din buna ei dispozitie. Ce poti sa iti doresti mai mult de la o prietena decat altruismul lui Novus, dorinta ei imensa de a-i face fericiti pe cei din jurul ei (am si eu aceeasi placere ca si ea de a cauta cadouri pentru cei dragi, in primul rand pentru a le vedea bucuria din ochi atunci cand il primesc).Imi place la ea ca daca o deranjeaza ceva, o spune dar intr-un mod in care nu te poti supara pe ea, cu aceeasi vesnica veselie in glas si cuvinte.As vrea sa se exprime mai pe larg in scris, si chiar cred ca o poate face foarte frumos, in ciudat faptului ca mereu spune contrariul.O admir pentru vesnica ei dragoste pentru sot, pentru faptul ca stie sa fie o adevarata prietena cu foarte multa naturalete. Ador accentul ei, si fiecare telefon primit de la ea imi insenineaza ziua!Si, Novus, DA, esti FRUMOASA! Si o spun pentru ca esti, nu pentru ca ti-ai dori tu sa auzi asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

INAPREDA

Wowww...pfiuuuuuuu....Greu.

Asta sa vedeti ce greu imi este sa scriu despre Ina.
Dificultatea vine din faptul ca am ignorat mult timp mesajele ei, initial din cauza aranjarii in pagina si ulterior, cand am zis sa citesc rans cu rand, continutul mesajelor nu ma atrageau. In timp, implicarea ei si activitatea aici m-au schimbat.
Citesc si din ce citesc tot aceeasi imagine o am despre ea...Vesnic in actiune. Cred ca asta e cea mai buna caracterizare. Vesnic nemultumita (poate e mult spus astfel) si vesnic sa schimbe ce are in jur (oameni, idei, fapte).
Cred ca ii place sa faca lucrurile altfel decat obisnuita tocmai din cauza locului, mediului in care vietuieste. provine dintr-un oras mic, unde lumea se cunoaste...ei, si cred, ca tocmai o determina sa iasa din peisaj.
Asta imi place la ea si apreciez ca are si puterea si forta si beneficiaza de sustinerea unui grup de apropiati in acest sens (sa schimbe).
daca ar fi sa convietuim impreuna...as incerca, macar sa vad daca merge.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Dodo pentru mine este mama si cred ca e clar de ce spun asta. E singura fata pe care ea ne-a aratat-o pe acest forum, si cum live nu am cunoscut-o inca...O admir pentru puterea ei, pentru dragostea nemarginita fata de puiutii ei, pentru verticalitatea ei. Ea este mereu acolo, pentru noi toate, dar e prea discreta sa se puna in evidenta mai tare (si ar trebui, sa stiti). Ea ne face mereu cafeaua dimineata, si pe langa ea, ne mai serveste si cu tort. Eu imi doresc o dimineata la Dodo acasa, in fotoliu, ea servind cafeaua si copiii nostri jucandu-se in jurul nostru!Nu am ce sa scriu de rau de ea, pentru ca nu am vazut decat lucruri bune. Curaj are, optimism la fel, dragoste din plin, si ce imi place muuuult, muuult de tot la ea este caldura pe care o emana, prin privire si prin cuvinte.As vrea sa se deschida mai tare fata de noi, dar o inteleg de ce nu face asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adisirazvan spune:

LA MULTI ANI, ANAAN

Imi cer scuze tuturor fetelor pentru momentul neplacut creat, nu asta a fost intentia mea.
Va rog sa ma credeti ca azi noapte numai la problema asta m-am gandit, sunt trista si ma doare sufletul pentru ceea ce s-a intamplat. Sa nu credeti ca nu m-am atasat de acest forum, chiar sufar ca s-a inteles atat de gresit insistenta mea.
Iertati-mi interventia, dar am simtit ca trebuie sa va spun asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Anamaria

Aici incep cu o scuza, pentur ca o ”cunosc” prea putin. Adica, pot spune, ca mai putin decat pe restul fetelor de tocat.
cu toate aceste o vad o persoana calda, blanda, familista si intreprinzatoare pentru bunul mers al familiei.
Tocmai cele enumerate mai sus le admir la ea si ma declar ca este pe gustul meu...adica o cer in casatorie
O vad sensibila cu o emotivitate crescuta cand vine vorba de trecut.

Stiu este o caracterizare scurta, dar atat am perceput.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput