Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***360***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Neata fetelor

Ramona, ma bucur ca prima zi de gradi a fost un succes, daca i-a placut locul si educatoare sigur va fi bine si in continuare. Copii astia ne fac cele mai neasteptate surprize, ar trebui sa le acordam mai mult credit.

Mami de Amalia (26.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anca,vezi ca ti-am trimis cu mail cu oferta speciala pt voi referitoare la mancare ca sa nu mai fie probleme/discutii dat fiind faptul ca voi sunteti o familie atipica , alegi tu care varianta o vrei ! si da, avansul e 100 ron, in contul din BRD

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

La multi ani sarbatoritilor si multa distractie va doresc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Anamariame si io?


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Anamariame si io?


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis



Tu, treci la cratita !

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Anaan-La multi ani!

Ilinca- Nu vreau sa ma lansez in dezbateri cu tine ca stiu sigur ca nu fac fata (problema mea cu retinutul detaliilor si despicatul firului in 4), dar nu ma pot abtine ai apoi...poate-ti foloseste si parerea mea in "studiul tau"(aici am intors-o, gen Anca). In cazul de fata, tolerantei tale, eu i-as zic toleranta contextuala sau de circumstanta...Treci peste ce e mai mult sau mai putin deranjant pentru un grup, care aplica aceleasi norme, pentru ca te simti cu musca pe caciula ca ei cerut si tu odata niste voturi(musca nejustificata, dupa parerea mea) sau penttru ca acum aprofundezi, teoretizezi "toleranta"...Nu mai am timp sa recitesc postul tau acum, dar am ramas de aseara cu asta in gant si trebuie sa o spun...

Anaan-Tristetea ta nu-si are locul aici...Exista opinii si opinii si nu trebuie sa te simti measgerul ucis. Tu ramai aceiasi persoana verticala si surazatoare...

Nu stiu cum naiba fac ca eu sunt tot timpul decalata cu un capitol, cand e vb sa postez...Cum zicea bunica "mama, o femeie trebuie sa intarzie nitel peste tot, dar "mai ales" la maritat"





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Andiaroro, ! ti-am mai spus ca-mi place de tine, da ?!

Vezi ca esti restanta si cu tema , astept cu interes impresiile tale !!



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

legat de somn, noi avem noroc ca doarme la gradi de la 1 la 3, asa ca atunci cand o iau eu pe la 4.30 e fresh, gata de haladuit si iubit si dragalit. Iar seara ne bagam in pat pe la 9.30 si adormim cand binevoieste dovlecelul, dupa ce isi spune tot repertoriul de cantecele, poezii si ce mai invata nou, bineinteles.


Mami de Amalia (26.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

DODO

Viata bate filmul

Si cu asta am spus tot. O vad ca pe un imigrant care este nevoit sa se adapteze permanent pentru a fi mai bun si pentru a rezista in majoritatea tarii unde a imigrat.
Dumnezeu nu a parasit-o nici un moment ci a fortat-o sa devina mai demna, mai puternica decat un barbat care se vrea puternic prin strucutra sa. Cred ca nu asta astepta ea de la viata ei, sa devina puternica si inteleapta prin aceste cai dar nu intotdeauna avem ce ne dorim.
A invatat sa se bucure de lucruri usoare, simple, sa aprecieze tot ce misca in lumea asta.
Si ce este de apreciat la ea este BUNUL SIMT. Am subliniat asta deoarece cu toate avem bun simt, dar eu consider ca Gabi are cu mult mai mult decat avem noi toate la un loc (sa ma iertati, nu vreau sa jignesc pe nimeni ci doar sa o inalt pe Gabi). Nu uitati ca ea nu a venit aici sa isi spuna povestea ci doar s-a inregistrat la aceasta odisee ca o mamica de ghiocel, ulterior am aflat povestea ei.
Apreciez la ea demnitate, intelepciunea, verticalitatea.
Mi-as dori pentru ea o oaza unde sa o trimitem macar pentru o ora daca nu mai mult. Un loc linistit, dotat cu orice, total diferit de arhitectura cotidiana a vietii ei.
desi ii trebuie linsite si o cere cand ajunge la limite extreme o ador ca totusi gaseste resurse in propria cenusa (ca pasarea) sa mearga mai departe.
Drept urmare, ma inclin.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

NOVUS

Daca tot pomeni mai sus despre filme si actiune...Novus face parte din capitolul actiune si SF pentru mine. Eu nu inteleg cum pot fi unii oameni cu atata capacitate organizationala. Asta o scriu cu litere de o schiopa caci MERITA. Este SF pt mine din acest punct de vedere, al tipicului, nu ca ar fi o persoana de pe alta planeta.
Asa si ca sa te mentina in fata ecranului as spune ca este un film cu actiune si zambete largi.
Eu am ”cunoscut” la Novus pe langa cele organizatorice si multa veselie. Ma mai intreb cu cine seama Ada (stiti ca mereu ma gandesc la cartierul ”Un zambet” din galati cand o vad in pzoe).
Admir la Novus: obiectivitatea, transanta si totusi o buna mediatoare.
Si pe ea mi-ar placea sa o cer in casatorie dar sunt convinsa ca as dormi numai pe presul de la usa caci la cat sunt eu de imprastiata ori s-ar canaliza numai pe mine sa ma determina spre schimbare ori m-ar lasa in plata mea. Desi...nu o vad abandonand o ”problema”.



Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput