Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***360***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Fetelor nu uitati de :

INTALNEALA DE IARNA 2011

Locatie: http://www.casa-boiereasca.ro/ MOECIU

Perioada: 16-18 decembrie 2011

Pret: 380 - 400 ron /familie/sejur care include cazare + demipensiune (o sa trimit pe mail-ul comun lista de meniu si alte detalii primite)

Participante : Novus, Anaan, Gina, Denisamada, AncaNicolae, Olga (telefonic deocamdata ), Pisik


Editez pt ca m-a sunat Pisik si m-a intrebat cum de nu am trecut-o pe lista

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

LA MULTI ANI ANAAN !




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri


LA MULTI ANI !!!




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


La multi ani, Anaan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Anaan LA MULTI ANI generosi pe toate planurile!
Te imbratisez cu drag.


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Asa...sa incepem.

Sa traiti multi ani fericiti si sanatosi Mihaililor si Gavriililor

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ieri am uitat sa raspund la intrebarile Ancai:

1. Daca va imaginati sa va fi nascut baiat, cum credeti ca ati fi?
Mortal si cu succes nebun la femei
2. Daca ati vrea, cateodata, sa fiti descrise PESTE/MAI BINE decat propria voastra parere [peste, in sensul pozitiv, da?
Am sa te dezamagesc dar tre' sa fii o tzira "malad" ca sa-ti doresti sa te vada lumea altfel decit esti. Ca as vrea eu sa devin mai buna/slaba/cu timp liber pentru mine e altceva. Acum vad ca ai spus "descrise" nu "percepute". Hm, numai daca ar fi un demers ludic, daca ne-am juca de-a "cum ar fi daca"; altfel, sincer, nu vad rostul: sa ma descrieti "cu plusuri" ca sa ce? As fi ca o floare ambalata in hirtie creponata


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat foarte tare din Monnvas pe care o iubesc foarte tare:

"INA, io din replica Ancai am inteles ca altii (spectatori din afara familiei) se uita la Jambo, care e vedeta familiei, la tine mai putin, iar tu stai cu ochii pe amandoi baietii. In niciun caz ca il neglijezi pe Ian, desi nici interpretarea mea nu te onoreaza mai tare."



PS.Monn, cum mai stati la capitolul "harnicie"? Atita mi-e de ciuda ca, adulti fiind, nu mai facem conexiuniunile surprinzatoare din copilarie. Habar n-am ce se intimpla pe parcurs de ne pierdem si inocenta si spontaneitatea si mare parte din farmec. De fapt, banuiesc da' n-am chef sa ma gindesc


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Iei am sarit niste pasaje, asa ca ma revansez acum

Cu somnul: in ultima perioada am deraiat putin programul; sper ca nu e grav dar facem asa: iesim afara pe la 11.30-12 si stam pina la 14. E foarte frumos afara in intervalul asta. Bine si la 14 e inca inunat dar, no. Asa ca dormim de la 14.30 la 18.30 iar seara....ne prinde 23, 24 si nu prea imi convine. Dar nu vreau sa ratam ultimele zile insorite; si daca l-as culca la 13, s-ar trezi la 17 si nu am putea iesi afara "pe ziua". Eu mi-am propus sa revenim "la norme" cind se strica vremea.
Si eu consider ca somnul pina la 24 e cel mai bun/odihnitor dar si iesitul afara pentru mine e sfint!


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
2. Daca ati vrea, cateodata, sa fiti descrise PESTE/MAI BINE decat propria voastra parere [peste, in sensul pozitiv, da?
Am sa te dezamagesc dar tre' sa fii o tzira "malad" ca sa-ti doresti sa te vada lumea altfel decit esti. Ca as vrea eu sa devin mai buna/slaba/cu timp liber pentru mine e altceva. Acum vad ca ai spus "descrise" nu "percepute". Hm, numai daca ar fi un demers ludic, daca ne-am juca de-a "cum ar fi daca"; altfel, sincer, nu vad rostul: sa ma descrieti "cu plusuri" ca sa ce? As fi ca o floare ambalata in hirtie creponata



ca ai scris asa frumos ceea ce gandeam si eu dar nu-mi iesea asa de bine-n scris

Oricum eu nu am inteles esenta intrebarii asa ca nu am raspuns pana acum , adica ce as vrea eu sa spuneti despre mine si eu sa nu stiu ca sunt asa ??! mda, as vrea sa-mi spuneti ca sunt foarte frumoasa

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Fetelor spor la scris,
eu o sa dispar la scoala caci clasa lui Bogdi aiz planteaza flori in oras....merg alaturi de inca doua mamici sa nu-i pierdem poe drum...ca s-or intoarca ca purcelusiii asta e ..oricum sunt imbracati in trening-ri cu bluze albe ...O sa-i iau un plovaras sa nu raceasca .Va inchipuiti ca si Isabella o sa planteze...da?

sper sa am ce citi cand ma intorc ...dar nu chiar un capitol[:d]


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput