Cu dragoste din Iasi(103)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

si de unde stie "centrul" la ce adresa sta copilul?
spre ex. eu am o adresa in buletin, sotul are alta adresa (desi locuim impreuna, logic - la adresa din buletinul lui).



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

inseamna ca ai sa ai de ales. ori declari copilul la tine, ori la sot

dar de ce logic locuiti la adresa lui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli
dar de ce logic locuiti la adresa lui?

"logic" se vrea alipit la prima parte "desi locuim impreuna-logic"
la adresa mea din buletin locuieste mama. la adresa lui nu locuiesc socrii.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Exact din acest motiv (arondarea de scoala) noi am lasat buletinul sotului pe o adresa si al meu pe alta adresa, desi, logic locuim impreuna.

Sunt scoli unde pana acum nu s-a tinut cont de arondare, dar scoli unde s-a tinut. La Alecsandri cand am fost anul trecut cu Stefi asta a fost prima intrebare "Apartineti de scoala?" si la invatatoare si la director. Si am intrat fara probleme si fara "spaga". Nu stiu la alti copii cum a fost, dar cel mai bine din punctul meu de vedere e ca nu s-au acceptat foarte multi copii, la Stefi in clasa sunt 21 de copii.

Ce stiti de Luceafarul? Sunt piese pentru copii? Recomandati ceva? Noi in iarna asta nu am fost la teatru si i-as duce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui amironeanu
Ce stiti de Luceafarul? Sunt piese pentru copii? Recomandati ceva? Noi in iarna asta nu am fost la teatru si i-as duce.


ce coincidenta, chiar azi m-am uitat pe programul teatrului Luceafarul. http://www.luceafarul-theatre.ro/programul_saptamanii.html
ma gandeam sa-l trimit pe sot cu fata maine la Dumbrava minunata. e prima oara cand am duce-o la teatrul de papusi. sper sa aiba rabdare sa-l urmareasca... are 2 ani si 3 luni.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

http://www.luceafarul-theatre.ro/programul_saptamanii.html
Maine au programat sa mearga cu gradi la Dumbrava minunata. Noi am fost doar cu gradi la teatru, inca nu am curaj sa o duc extra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli

ahahahaaaa ... tu erai?

zau ca nu am stiut cu cine vorbesc, stiu mai multe Adriane si nu m-ai sunat de pe numarul cunoscut.
bine ca v-a placut



Eu eram ,scuzele mele,asta e numarul ce-l folosesc acum,e un digi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

HA ha ha..unde nu i-as vedea eu pe toti din Bucium ca-si duc copiii la Veronica Micle fie si numai ptr I-IV....ma rog intelegeti voi..

Gabi ,noi ne-am deszapezit partial ..putem circula im jurul casei si putem iesi..insa a fost nevoie de multa munca la lopata(pe langa casa ) si de un tractor ce a muncit doua zile ptr strazi.

Daria,multumi de urari,avem acum trei cd-uri ale cercului,pe care apare si Catalina,ii va face placere probabil cand va fi mai mare sa le asculte si sa-si aminteasca.

Azi au inceput zilele liceului Waldorf si ia uitati ce program frumos au:

Vineri, 24 februarie 2012
intervalul orar 10.30-13.30 (în scoala):
- clasa a VI-a sustine doua Spectacole de Teatru atât pentru grupele de gradinita cât si pentru clasele I-VI - îndrumatori prof. Liliana Anton
si Petrica Turbatu
- clasele VII-XII vor sustine prezentari PowerPoint despre Viata si activitatea lui Rudolf Steiner - îndrumatori prof. Verginia Petrovici si
Cerasella Naumcieff
intervalul orar 18.00-20.00 (Ateneul Tatarasi):
- clasa a X-a sustine piesa de teatru "RACEALA" (dupa Marin Sorescu) - îndrumatori prof. Olimpia Popescu si Laura M ihaileasa
Sâmbata, 25 februarie 2012 intre orele 17-20(la Sala de S port a Liceului Cernatescu)
CARNAVAL!!! pentru tot Liceul Waldorf (organizatori clasele a XI-a si a XII-a - îndrumatori prof. Claudiu Doru si Simona Hrap
În deschidere Actul I din "GAITELE" (dupa Al. Kirilescu) - îndrumatori prof. Olimpia Popescu si Mihaela Balan
Luni, 27 februarie 2012
(Ateneul Tatarasi) ora 18.30
- pentru parinti, absolventi si profesori
- Conferinta „Destinul individual si sarcinile spirituale ale omenirii în secolul al XXI-lea, în lumina antroposofiei”
- discutii, prezentare de carte si cocktail - mentor prof. Verginia Petrovici

Frumos?

Copiii chiar se pricep ,va invit deci la teatru deseara!!




Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Gabi, asta suna chiar bine :)

Mergi la inceput