Cu dragoste din Iasi(103)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Buna dimineata si va ofer o cafeluta aburinda si o tableta de ciocolata cu menta.

Adi, bine ai revenit! Te-ai dezapezit? Nici noi n-am mai ajuns pe la sanius, nici pe la Zumba, ca ne-am inzapezit. In schimb am inteles ca wk-endul acesta au ceva cu festivalul de la Venetia parca acolo la Carrefour, cred ca pe facebook sunt toate datele.

Un wk-end frumos si va invit la Iuliu Mall , et.2, zona Foodcourt si Carturesti unde impreuna cu fundatia Starofhope si copiii de la mine de la scoala am organizat expozitie de martisoare, felicitari, etc...Va invitam sa ne vizitati. Cu banutii stransi, vreau sa duc copiii in excursie...mi-ar placea sa-i duc in Bucuresti la antipa si la Muzeul Aviatiei si la gradina Zoolgica...dar cred ca proiectele mele sunt cam megalomane...dar cine stie, poate cu ajutorul vostru...o sa reusesc.

Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

buna ziua,

pentru cine mai mananca pizza din cand in cand, voiam sa va spun sa evitati pizza HOUSE. au comandat niste prieteni zilele trecute si cand au deschis cutia au gasit 2 gandaci de bucatarie pe pizza. nu e gluma.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Pentru cei interesati pe site-ul ISJ gasiti faimoasa arondare a scolilor :
http://www.isjiasi.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=784:circumscripii-scolare-judeul-iai&catid=35:nou

Ramonika multumim de atentionare!! Noi ramanem fani Pizza Pazzo!

Zi frumoasa.

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui acvi

Pentru cei interesati pe site-ul ISJ gasiti faimoasa arondare a scolilor :
http://www.isjiasi.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=784:circumscripii-scolare-judeul-iai&catid=35:nou

Ramonika multumim de atentionare!! Noi ramanem fani Pizza Pazzo!

Zi frumoasa.

Gabi


Eu nu am inca copil de scoala, dar m-am uitat totusi sa vad daca e aceeasi poveste ca la votare....deci: acelasi bloc, cu 4 scari este arondat la 2 scoli...adica o scara e arondata la o scoala, celelalte 3 la alta scoala. Eu care am 2 apartamente in blocul asta, unul intr-o scara, altul in alta scara....chiar am sansa sa aleg scoala.
In fine....aberant...

Cunosc vreo 3 familii cu "pretentii", care stau in Valea Lupului....acestia sunt obligati acum sa-si dea copiii la scoala din sat, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

buna seara

Adriana: bine ai revenit si multe realizari fetitei.
Ramonika: multumim
nu stiu prin ce zona sunt dar am retinut.
Acvi: multumim
asa cum spuneam la inceput nu pot beneficia de arondare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

Ce facem cei care vrem la alta scoala decat cea arondata?
Chiar nu se poate face nimic?
Voi ce idei aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Paula: legal nu prea poti face nimic, doar sa astepti etapa a II-a(pt. cei din afara zonei). Sau: sa-ti faci domiciliul in zona scolii. Sunt parinti care procedeaza asa, in acest fel locul este asigurat(arondat).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui alipiticot

Ce facem cei care vrem la alta scoala decat cea arondata?
Chiar nu se poate face nimic?
Voi ce idei aveti?

Paula si iubirile ei! Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)si Cosmin Mihai(d.n.1.10.2006)

poze noi


pai si pana acum ce s-a facut? ca sunt destui copii care merg la alta scoala decat cea la care sunt arondati.
probabil s-a mers cu spaga, acum nu se mai poate?




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Din cate am inteles, incepand cu anul acesta, repartitia elevilor se va face computerizat, de la "centru"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Ramonika, eu in calitate de parinte cu copiii la scoala si destul de mari, cand a fost sa-i inscriu am mers la dna invatatoare de la scoala respectiva si l-am inscris. E posibil sa fi avut noroc ca doamna statea cu mine in acelasi cartier(dar am aflat atunci la scoala, cand am inscris primul copil). La al doilea a fost mai simplu, ca e diferenta de 4 ani si am mers la aceeasi doamna. Dar am fost uimita sa constat ca inscrierile s-au realizat cam cu un an inainte de cele oficiale...doamna avea deja lista aproape completa...

Mult succes si sigur se va rezolva spre binele copilului.
Cu drag mamica de doi baieti mari ,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput